Skocz do zawartości

[Upgrade roweru] mechanizm korbowy, kasety, przerzutki i manetki- pomoc w dobrze zestawu


janjanjan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wymienić kilka części w rowerze i moje pytanie dotyczy tego lepiej z 2 x 8 zmienic na 2 x 10 czy 2 x 11. Myślałem o przerzutce tylnej DEORE RD M - 6000 10 rz. albo XT Shadow RD M781 10 rz. lub 11 rz XT RD M8000 i wtedy do tego kasete jakąś dobrać. Druga zmiana to mechanizm korbowy na dwóch rzędach DEORE FC M6000 albo DEORE FC- M5100 i nie wiem czy jest jakaś zasadnicza różnica między tymi opcjami. Do tego przerzutka przód DEORE XT FD- M786 z obejmą. Co do manetek to chciałbym pomieszać lewą DEORE XT SL- M8100 + prawą DEORE SL M4100 z monitorkiem, czy będą te opcje ze sobą dobrze wspópracować? Co sądzicie o tym zestawieniu i co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janjanjan napisał:

Druga zmiana to mechanizm korbowy na dwóch rzędach DEORE FC M6000 albo DEORE FC- M5100 i nie wiem czy jest jakaś zasadnicza różnica między tymi opcjami.

Deore fc-m6000 ma w środku drążone korby czyli są one puste w środku a tym samym lżejsze, Deore fc-m5100 ma korby przetłoczone od wewnętrznej strony i będą cięższe. Deore fc-m5100 to odpowiednik korby Shimano mt-600.

Pod względem tylnej przerzutki najbardziej optymalnym wyborem jest m-6000 z wózkiem GS, przerzutka ta  działała w układach dziesięcio - jedenasto i dwunastorzędowych. 

Dla układu 2x10 może być kaseta 11-36 lub 11-40, dla 2x11 kaseta 11-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, leejoonidas napisał:

Pod względem tylnej przerzutki najbardziej optymalnym wyborem jest m-6000 z wózkiem GS, przerzutka ta  działała w układach dziesięcio - jedenasto i dwunastorzędowych. 

Dla układu 2x10 może być kaseta 11-36, dla 2x11 kaseta 11-40

Czy dla 2x10: kaseta DEORE CS-M4100 11 - 42 10 rz. będzie działać z przerzutką DEORE M6000 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kasetą 11-42 podjedziesz wszędzie. Będzie trochę miękko na płaskim i z górki.  Teraz ceny powariowały - jeżeli napęd 11s będzie w podobnych cenach to weź 11.

Ale prawą manetkę weź XT - to najbardziej odczuwalny przyrost komfortu jeżeli chodzi o klasę sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...