Skocz do zawartości

[Opony trekkingowe 28"] Za duży wybór, psiakrew


miki11

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś też byłem uprzedzony, jednak z czasem i zmianami u wielu producentów wyszło iż "markowe"/drogie nie zawsze znaczy lepsze, a już trwałe to wiadomo ;)  Ale wiadomo, każdy wybiera wedle wałsnych preferencji.

Z tanimi oponami CST faktycznie różnie bywało/bywa, natomiast zalinkowane są więcej niż OK i wspomagana Koga (fakt że zauważalnie lżejsza - 23kg) zachowuje się bez porównania lepiej niż an fabrycznych Schwalbe Energizer Plus 35C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

WItam, odkopię troche temat, dobra oponę do trekingu dla osoby 110 kg w rozmiarz 37x622

Myśle nad Schwalbe Marathon Plus , bądz Marathon Plus Tour lub Schwalbe Marathon 365 GT , ale ona ma chyba za agresywny bieżnik , trasy 80 % asfalt , 20 % szutry.

Ostatnia ma teoretycznie najlepsza wkładke antyprzebiciową , może jednak macie jakieśinne typy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT 365 tylko wygląda na agresywny bieżnik, w praktyce po asfalcie jedzie się dosyć gładko i cicho. Minus, to pomiędzy te drobne klocki nabijają się kamyki.
Nie są złe ale nie zachwyciły mnie zimą, więc bym drugi raz nie kupił (będzie trzeba wrócić do zmiany na zimówki). Trochę mi ciążą ale mam 50mm (2"). Na razie zbliżam się do 7k km, widać starcie lamelek na czole opon, zwłaszcza z tyłu.

Ja bym przede wszystkim wybrał szersze, o ile rama i widelec przyjmą.

Co do samego modelu, to GT bym odrzucił, bo nawet jak zamierzasz jeździć zimą, to nie są super, a dwa to pod twoją wagą prawdopodobnie lamelki zdecydowanie szybciej zejdą, więc na ubitym śniegu nie będą już miały zdecydowanej przewagi.

Jak nie szalejesz po tych szutrach, to Marathony Plus powinny wystarczyć. Na asfalcie powinny mieć trochę mniejsze opory.
Można też pomyśleć nad wersją E-Plus, producent deklaruje wyższą maksymalną wagę obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...