Skocz do zawartości

[Szosa] Pierwsza,wygodna) szosa za około 3500 zł


Nutshell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po kilku latach jazdy na crossie Spartacus 3.0 chciałem przerzucić się na rower szosowy. Myślałem chwilę o Gravelu, ale jednak z racji, że 90-95% dróg po, których jeżdżę to szosa i drogi rowerowe więc skłaniam się jednak ku rowerowi szosowemu.

Chciałem się was doradzić co polecacie w budżecie około 3000-3600 zł. Będzie to dla mnie pierwszą styczność z szosą. Na pewno nie mam zamiaru się ścigać, ani kręcić niesamowitych prędkości. Rower będzie głównie dla amatora, który będzie robił średnie wycieczki po 60-100 KM (czasami więcej). Chciałbym pójść na kompromis pomiędzy prędkością i wygodą. Myślałem coś o szosie typu endurance - widziałem, że tego typu rowery mają geometrię bardziej sprzyjającą wygodnej jeździe. 
Przeglądając forum znalazłem kilka propozycji:
 

  • RC Triban 520
  • ROMET HURAGAN 4 (może uda się dorwać za około 3500 zł)
  • Giant CONTEND 1

Ewentualnie mógłbym rozważyć coś używanego, ale z racji, że nie znam się zbytnio na rowerach nie chcę kupić czegoś zajechanego i potem dokładać co chwila :( 

Będę bardzo wdzięczny z pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być nowy to weź tego tribana, chyba nic z lepszym stosunkiem cena/jakość na początek nie znajdziesz. Choć nie jest to typowa szosa a raczej all-rounder

Możesz grzebać w używkach ale ceny też poszybowały do góry (a jestem na bieżąco bo właśnie dzisiaj mój rower znalazł nowego właściciela za kwotę sporo wyższą niż zapłaciłem za niego 1,5 roku temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poszaleli  tymi tribanami. Zatem w zadanym budżecie pozostaje Tobie rc500 z nieco lipnymi hamulcami. Pytanie czego oczekujesz...wygody, endurance, wyprawy z sakwą, możliwość włożenia szerszej opony 35c i zjazd na szutry. Wówczas Triban jest idealny. Po to go stworzono. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej zdeterminowanego na szosę to Romet, Giant (ale tutaj dokładałbym do contend 2). Oczywiście oddzielny temat to dostępność. Poszukaj jeszcze....może Sensa ma coś w ofercie, może jakaś używka od sprawdzonego importera używek, może coś w jakimś sklepie leży- czasami luzie wyrywają fajne opcje w sklepach. Niestety ceny oszalały. Brak transportu z Chin, przerwy w fabrykach, kosmiczny wzrost cen surowców i komponentów, zwyżki na walutach zrobiły swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Właśnie zauważyłem, ze ten 520 kosztuje 4200 :(, to trochę ponad mój budżet. 

Czego oczekuję od roweru. Powiem tak, nie mam zamiaru jeździć po szutrach. W 90% będę jeździł asfaltem przez lokalne wioski i serwisówkami przy autostradzie. Te pozostałe 10% to drogi rowerowe (czasem może jakiś kawałek chodnika jak do miasta będę podjeżdżał coś załatwić) - więc raczej wkładanie opony 35c nie ma dla mnie sensu. Rowerem głównie będę jeździł na 50-100 km wyprawy - a więc bez montowania sakw też się obejdzie (choć fajnie jakby była jakaś opcja na jakąś małą sakwę na ramie czy coś w ten deseń). 

Wydaje mi się, że najbardziej do moich oczekiwań pasuje rower typu Endurance, który niby jest kompromisem pomiędzy tym co oferuje typowa szosa a wygodną geometrią

https://www.dobrerowery.pl/giant-contend-2-2021?from=listing
https://www.dobrerowery.pl/trek-domane-al-2-2021?from=listing

Tą sense mega ciężko znaleźć. Jest coś na allegro tylko 
https://allegro.pl/oferta/rower-szosowy-sensa-romagna-tiagra-2021-r-52-9881511334


Z tego co rozumiem kupno Gravela mija się totalnie z celem, jeśli rower ma być praktycznie tylko na asfalty. 


Właśnie przeglądałem trochę Olx-a i widzę, że jest dużo ciekawy używek i za te 3.5 tyś złoty można naprawdę coś fajnego znaleźć. Tylko niestety boje się, że jako osoba mało znająca się na rowerze nie będę w stanie ocenić stanu roweru. Powiedzcie z waszego doświadczenia jak to jest z kupnem używki ?  Czy ciężko trafić na coś  w dobrym stanie ? 

Dzięki za pomoc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Nutshell napisał:

Powiedzcie z waszego doświadczenia jak to jest z kupnem używki ?  Czy ciężko trafić na coś  w dobrym stanie ? 

Bardzo łatwo... tyle że tak samo łatwo trafić na trupa.

Jeżeli sam masz ograniczone doświadczenie to bardzo łatwo wtopić łapiąc się na np. ultegrę bo jedna wypasiona szosa będzie zdrowa a druga prawie nowa bo 4-letnia, za to po chłopaku 85kg i 40tys km i 18 kraksach... nie wszystko widać po zdjęciach. Musisz jeździć i macać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...