Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Wymiana 105 r5800 na r7000


grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, mam pytanie dotyczące wymiany tylnej zmieniarki z r5800 na r7000. Problem jest taki, że nowsza wersja jest przystosowana do mocowania bezpośredniego. Niestety nie wiem, czy mam ją zamontować z tym tzw b-linkiem czy bez tego. Samą zmieniarkę zakupiłem w Decathlonie i nie wiem dlaczego, ale nie miała ona tej rozłączanej części. Czy ewentualnie można to gdzieś dokupić?

Poniżej zdjęcia mojej starej 105tki.

IMG_0950.JPG.9550e474093f7bebe90b73e4bf3ab416.JPG

Poniżej zdjęcie r7000 jaką przesłał Decathlon

IMG_0952.JPEG.2779590edc6236202b212a148002f849.JPEG

Mam wrażenie, że bez tego b-linka, przerzutka nie zmieści się między hakiem a łańcuchem na najmniejszej zębatce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś niekompletną przerzutkę, ja bym to zwrócił.

W Decathlonie trzeba uważać jak się kupuje coś co widać że było rozpakowane. Ludzie kupują a później zwracają niekompletne rzeczy lub nawet co innego.

Kiedyś oglądałem w Decathlonie kasetę Shimano 105, ale patrze, opakowanie było otwierane, a w środku zamiast CS-R7000 11-32 jest kaseta CS-HG400-9 11-32 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem :( Faktycznie przerzutka była bez oryginalnego opakowania. Możliwe że to jakiś OEM był bo zamówienie szło z magazynów. No tak, to było zbyt piękne żeby było prawdziwe ;). Dostępność sprzętu teraz to jakiś dramat. Jeszcze 3 m-ce temu te zmieniarki były do kupienia za 180zł, a teraz albo 250zł+ albo brak na magazynie. Nawet w Decu podnieśli cenę o 50zł od czasu mojego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rzeczywistość. W Decathlonie nie ma oryginalnych opakowań, takich jak normalnie ma Shimano. Na ogół jest to zgrzewany plastik z kartonem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są oryginalne opakowania, ale dedykowane dla serwisu a nie klienta detalicznego. To część OE (jeśli używac klasyfikacji czesci samochodowych :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej decathlon nie projektuje tej foremki z plastiku tylko tak zamawia - by było wygodniej powiesić na wieszaku, lepiej prezentować dla klienta etc.

Zamawiając z magazynu dostajesz produkt w takim opakowaniu jaki sobie zamawiający zażyczył. Widać  jest taniej trzymać produkt w folii niż płacić za opakowanie i przechowywanie. To dalej jednak oryginalne opakowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu opakowaniem był zwykły worek strunowy z naklejonym kodem i opisem produktu. W środku była krótka instrukcja zachęcająca do pobrania instrukcji z sieci :D śruba do b-linka oraz przerzutka w osobnym worku, już nie strunowym. No i oczywiście całość była w pudełku Deca do przesyłki. Pudełko wyjątkowo o poprawnym rozmiarze, bo zazwyczaj te pudła są niewspółmiernie duże do zawartości. Kiedyś odbierałem dzwonek w sklepie. Gość wyciągnął pudło wielkości pudła od laptopa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Deca. Otrzymałem odpowiedź że niestety nie dysponują taką częścią... i wysłali mi ponownie cały komplet. Faktycznie na moim koncie widzę nowe zamówienie :) Przerzutkę mam odesłać paczkomatem lub umówić się z kurierem. Oczywiście na ich koszt. Pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami można coś wyhaczyć. Jakiś czas temu korba Tiagra kosztowała 310 zł, najtaniej w sieci. Tydzień pòźniej 380 zł, a za kolejny tydzień już 410 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj odebrałem drugą przesyłkę. Nie uwierzycie... przerzutka przyszła ponownie bez b-linka :D Tą już sprawdziłem na miejscu w sklepie i finalnie ją zwróciłem. Serwisant trochę się zdziwił. Mówił że nie miał takiej sytuacji. Nawet sprawdzaliśmy na innych rowerach i tam były pełne komplety (myślałem że może tamtejsze rowery mają haki DM). No nic, przerzutkę zwróciłem i czekam na przelew. Zobaczymy jak tu szybko zadziałają. Jak patrzę po innych sklepach to przerzutek brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...