Skocz do zawartości

[Stojak Serwisowy] Co może go zastąpić?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przede mną centrowanie szprych w nowym vento 5.0  ale mam dylemat bo do najbliższego mi serwisu rowerowego około 50km i chciał bym z tego powodu znaleźć alternatywę dla stojaka serwisowego na rower. zależy mi aby była możliwość podniesienia przedniego jak i tylnego koła [ nie koniecznie w tym samym czasie] aby dało się swobodnie obracać kołem i przy tym nie trzęsąc całym rowerem.

Polecacie jakiś stojak w okolicach 50zł który się nie połamie i nie porysuję mi ramy?

Dodam że rower nie był jeszcze użytkowany z racji na panującą pogodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszaj. Nawet jak teraz zrobisz idealnie prosto, to po pierwszym wyjeździe i tak coś się pokrzywi, bo to nowe koła zaplatane przez Kross.

To tarcze? Jeżeli tak i nie ma luźnych szprych, to w ogóle daj sobie spokój na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skom25 napisał:

 

Nie to v-brake.

czyli do pierwszego przeglądu warto sobie odpuścić centrowanie? widziałem że szajbajk polecał to zrobić w nowym rowerze, czy jeżeli nie wycentruję szprych teraz to czy później będzie to jakoś utrudnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centruje się koło, nie sprzychy.

Raczej tak. Koło musi się ułożyć. W dobrych, systemowych kołach lub zaplatanych profesjonalnie, taki efekt nie występuje. W masówce gdzie producent składa sam, jest to właściwie nieuniknione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, coś mi się pomyliło, przecież jeszcze miesiąc temu sam chciałem kupić ten rower...

Koła Vision, nie ruszać, nie ma sensu.

Jak duże jest bicie? Jeżeli zaciskasz hamulec, praktycznie nie widać już szpary między klockiem i obręczą i wtedy coś trze, to tak będzie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...