Skocz do zawartości

[Rower] Szosa do 1500 zł na trenażer i dojazdy do pracy/amatorskie przejażdżki.


Indzynier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taką chęć żeby zakupić trenażer In'Ride 100 za 449 zł z Decathlona wraz z Sunto Bike Sensor za 229 zł i jeździć sobie w aplikacjach typu Rouvy/Zwifta.

A jak się ociepli no to wiadomo już na dworze głównie drogami publicznymi/ewentualnie szutrowymi.

Budżet na rower to max te 1500 zł. I teraz no za dużego wyboru nie ma jest:

1. Triban RC 100 za 1199 zł, opony 700x32c z tego co wiem to względem poprzedniego modelu Triban 100 ten ma "mocowane przedniego i tylnego koła na zacisk" w poprzednim tylne było chyba na śrubę, kaseta: MICROSHIFT 12 X 28:
12-13-15-18-21-24-28.

i tu pytanie do Was czy wiecie czy w porównaniu do poprzedniego modelu też ma hak przerzutki zintegrowany z ramą?

2. Triban 100 Flatbar za 999 zł, wolnobieg: SHIMANO 14/28 (14/16/18/20/22/24/28) koło z tyłu na śrubę, opony Slick 700x32c, nie wiem czy hak przerzutki zintegrowany z ramą ??? ale chyba tak 

3. Dołożyć 200 zł i za 1699 zł kupić Romet Huragan (2020)

Co sądzicie co będzie dla mnie lepsze jeśli nie planuję w przyszłości wyczynowych treningów tylko tak bardziej amatorsko zimą przed TV jak się ociepli na dworze wybrać wersję z barankiem czy Flatbar, chociaż obie opony na zaciski są duża zaletą przy transporcie. Lub może coś innego polecicie fitness/cross, ale w tej cenie raczej nic lepszego nie ma.

I ktoś z Was ma/miał Tribana RC 100? Bo szukałem recenzji i jedynie na temat poprzednika Tribana 100 (bez RC) są, a tamten miał wolnobieg zamiast kasety, i tylne koło na śrubę, zamiast zacisku no i tak jak pisałem nie wiem czy ten RC ma zintegrowany hak z ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZieleniakRM napisał:

Trzeba doliczyć owijke, 300-350 zł. 

Rozumiem. Najchętniej bym wziął tego bez baranka, bo jeździłem nim w Decathlonie i wiem, że by mi wystarczył do jazdy,  i sporadycznie dojazd do pracy latem 8km, ale te tylnie koło mocowane śrubą mi trochę nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ZieleniakRM  jak na złość w Decathlonie nie ma już Triban 100 Flatbar w rozmiarze L/XL i chyba będę musiał kupić używkę

 

znalazłem takie ogłoszenie https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-fitness-triban-500-szosa-60-cm-xl-CID767-IDI8BeJ.html#9fe730c8c8;promoted?login_provider=password  ale chyba jak mam 186 cm wzrostu to rama trochę za duża co sądzisz? gość z OLX mi powiedział, że ma 188 cm i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...