Skocz do zawartości

[Piasta] Wymiana ośki


curtis171

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Potrzebuje wymienić ośkę w tylnej piaście dt swiss 370. Wiem, że do tego jest potrzebne imadło i specjalny klucz do orzecha dlatego nie ma szans żebym sam się podjął wymiany. Pytanie moje brzmi - Czy w każdym serwisie rowerowym mogę liczyć bez problemu na taką usługę, czy muszę niestety wyslac koło do serwisu dt swiss? Problem jest taki, że nie da rady założyć podkładki oraz samego bębenka na oś :( Powiedzmy, że mała wtopa przy ściąganiu end capa.. I średnica ośki na jej poczatku jest za duza.. Chyba ze jest jakis domowy sposób na rozwiązanie problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawialem.. Czyli mam lipę :| ta oś sie w którymś miejscu dosłownie o jakieś nawet nie pół milimetra zdeformowała.. Spróbować ją zeszlifować czy coś? Ona jest prosta tylko tak jak mówię na początku się gdzieś lekko zdeformowała przez co bebenek nie chce wejśc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś wymieniona w serwisie bikeatlier‘a. Ogólnie trzeba było też wymienić jedno z lożysk, bo przy wybijaniu ośki lekko się zdeformowało. Zostało wymienione na jakiś niemiecki zamiennik. Cena osi 98zł, cena jednego lożyska 25zł, + serwis 20zł. To tak jakby kogoś interesowała cena takiej naprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...