Skocz do zawartości

[Rower w bloku] Jak uchronić się od kradzieży?


Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Eathan napisał:

Życzę powodzenia w ubezpieczeniu roweru od kradzieży. Sprawdzałem ostatnio i warunki były takie:

- ponad 2000 składki rocznej, 
- 25% udział własny, 
- podwójne drzwi do miejsca przechowywania,
- zamki w drzwiach o określonych parametrach, 
- rower zapięty do kotwy + odpowiednim zabezpieczeniem, 

Finalnie wyszło na to, że się po prostu nie opłaca. Zamówiłem u ślusarza drzwi stalowe (180 kg wagi), kotwione w nośnym murze. Do tego zamki z atestami. Dodatkowo mam ubezpieczenie mieszkania i w ramach tego jest ubezpieczenie ruchomości - również w piwnicy. Mam też dowody zakupu rowerów i zdjęcia. Uznałem, że nic więcej zrobić nie mogę. 

 

Ale się dajesz manipulować punktom ubezpieczeniowym ;) 

Ubezpieczyłem Kellysa Gate 90 ( 2020 ) razem z NNW na 30k i rocznie płacę 340 zł ( 220 + 120 zł ). Warunek jaki musiałem spełnić to dwa zamki z atestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q_u napisał:

Ale się dajesz manipulować punktom ubezpieczeniowym ;) 

Ubezpieczyłem Kellysa Gate 90 ( 2020 ) razem z NNW na 30k i rocznie płacę 340 zł ( 220 + 120 zł ). Warunek jaki musiałem spełnić to dwa zamki z atestem.

Chodzi o samą kradzież? Bo zdaje się twój rower to rząd 7-8 tys? jak ktoś ma za 30 tys? upgradowany o dodatkowe kilka to ile zabuli? 

 

45 minut temu, StRaDiVaRiUs napisał:

Max suma ubezpieczenia 20 tys? To co to jest? Co w przypadku droższych rowerów?

Nigdy nie ubezpieczę roweru od kradzieży - bo w ogóle dotyczy to mieszkania/domu - przecież nie na zewnątrz. Trzymam w domu i tyle. A nie po piwnicach, komórkach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcusling napisał:

Chodzi o samą kradzież? Bo zdaje się twój rower to rząd 7-8 tys? jak ktoś ma za 30 tys? upgradowany o dodatkowe kilka to ile zabuli? 

Nie było dużych skoków kosztów od wartości. Wejdź na CUK ubezpieczenia i poszukaj ile Ci to wyjdzie. Ja mam polisę od X 2019 i tak płacę jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale w mieszkaniu nie mam miejsca... No chyba bym musiał powiesić sobie nad łóżkiem, ale wątpię, że żonie się ten pomysł spodoba...

Z drugiej strony w hali garażowej stoi wiele niezłych rowerów niezapiętych nawet, to po co złodziej miałby się męczyć z kradzieżą moich rowerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam, czy któryś z orędowników ubezpieczania rowerów od kradzieży doświadczył skuteczności owego ubezpieczenia w sytuacji kradzieży ?

Czy ubezpieczyciel wypłacił pieniądze ? 

W jakim procencie w stosunku do wartości ?

Na jakiej podstawie ubezpieczyciel ustalił wartość roweru w chwili kradzieży ?

Proszę o odpowiedż jedynie osoby, które miały styczność z taka sytuacją, a nie teoretyków i wszelakich "pianobijców".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem, i obym nie musiał..., korzystać z wypłaty, ale na dwa pytania, mimo Twojej prośby :P, odpowiem.

2 godziny temu, KNKS napisał:

W jakim procencie w stosunku do wartości ?

Na jakiej podstawie ubezpieczyciel ustalił wartość roweru w chwili kradzieży ?

Wartość roweru w momencie ubezpieczania - 5% udziału własnego (przynajmniej ja tak mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, StRaDiVaRiUs napisał:

@stpman Rozważyłeś jakieś propozycje? Może zrób to jak większość normalnych ludzi robi - wstaw porządne stalowe  drzwi i zapnij rower w środku. Jeśli będziesz chciał to dołóż do tego jakiś alarm po otwarciu drzwi. Problem jest wtedy rozwiązany...

Zgadzam się. Stalowe drzwi kosztują (po wpisaniu w  Google wyskoczyło np. 850 zł), ale powinny skutecznie odstraszyć złodzieja. W necie sa też dyskusje o monitoringu piwnicy, ale to chyba za droga impreza, no chyba że ktoś trzyma rower za 10 tys. zł. No może ew. kamerka samochodowa z detekcją ruchu (trybem parkingowym) - ale co, jeśli złodziej będzie zamaskowany? . Do zasilania takich urządzeń (alarmu też) potrzebny będzie akumulatorek, który trzeba regularnie ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudzinki napisał:

Wartość roweru w momencie ubezpieczania - 5% udziału własnego (przynajmniej ja tak mam).

Czyli zakładasz, że jeśli kupisz rower 1 stycznia za 10 000zł i zostanie on ukradziony 31 grudnia, to ubezpieczyciel wypłaci Ci do ręki 9500zł ?

Pytam, bo mając doświadczenie z samochodowym AC, wiem że nie wygląda to tak różowo. Wartość pojazdu określana jest na zasadzie tabeli EuroTax i innych Info Expert i przy początkowej wartości, dajmy na to, 10 000zł, ten sam pojazd, kilka miesięcy pózniej jest, przez ubezpieczyciela wyceniany na 70 000zł. Potem jeszcze netto/brutto, udział własny i z 10 000 robi się 65000 do wypłaty...

Dlatego jestem ciekaw jak to jest z rowerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KNKS napisał:

Pytam, bo mając doświadczenie z samochodowym AC, wiem że nie wygląda to tak różowo.

Ale masz coś takiego jak utrzymanie wartości pojazdu przez czas trwania ubezpieczenia. Ubezpieczasz 1 stycznia od wartości np. 100 000 i jak masz szkodę całkowitą 30 grudnia to wypłacają 100 000. W kolejnym roku nowe ubezpieczenia jest od innej kwoty, ale znowu przez rok trzyma poziom. Nie pamiętam fachowej nazwy.

Netto brutto zależy od tego od czego ubezpieczasz. Możesz od netta - taniej, ale vat od napraw płacisz sam. Udział własny można znieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...