Skocz do zawartości

[Rower w bloku] Jak uchronić się od kradzieży?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, od dłuższego czasu sen z powiek spędza mi wizja nadchodzącego sezonu rowerowego i konieczność trzymania rowerów w bloku (zimują w domu rodziców).

Nowy blok na zamkniętym, monitorowanym osiedlu. Oczywiście to fikcja, bo blok to nie dom i zamknąć się go nie da, podobnie jak terenu dookoła. Wejść nie problem. Monitoring jest i działa, ale to także niewiele daje, bo złodzieja rowerów monitoring nagrał, ale i tak go nie znaleziono. 

Mam komórkę lokatorską w piwnicy (wejście na teren piwnicy zamykane na klucz). 

Komórka wymurowana z suporexu (beton komórkowy), drzwi drewniane (na montaż pełnych zgody nie dostałem od wspólnoty).

Po włamaniu do komórki pozostaje mi jedynie wzmocnienie zamykania i zawiasów.

Pytanie jak zapiąć rowery w komórce? Kotwa do podłogi (coś w formie stalowego ucha) i do tego u-lock [OneGuard Brute to dobry wybór?]? A może łańcuch? Jakie zabezpieczenie jest najtrudniejsze do sforsowania?

Ale czy to wystarczy?

W mieszkaniu miejsca brak, jest jeszcze balkon, ale mieszkanie na 1 piętrze... Do tego rowery narażone na działanie warunków atmosferycznych... 

Jest jeszcze opcja trzymania rowerów w hali postojowej dla aut, ale jak je tam zapiąć...

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez stpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm do piwnicy ( na drzwi) , kosztuje grosze a hałas skutecznie odstraszy złodzieja. Mam jeszcze taki stojak i do niego przypinam u lockiem. Jakby tego było mało to jeszcze możesz na rower założyć kolejną przeszkodę która będzie generowała hałas w postaci kłódki z alarmem. Wszystko nie kosztuje dużo, a na byle śmątka który okrada piwnice wystarczy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 17:08, stpman napisał:

Komórka wymurowana z suporexu (beton komórkowy), drzwi drewniane (na montaż pełnych zgody nie dostałem od wspólnoty).

 

Wstaw pełne stalowe drzwi. Żadna wspólnota nie ma prawa ingerować jakie masz drzwi w piwnicy. Ewentualnie od środka wstaw jako drugie. Do tego syrena z lampą + odpowiednie zamocowanie rowerów.

P.S. Nie wiem co to za wspólnota, ale brak zgody na pełne drzwi do piwnicy jest wg mnie bezprawne. Piwnica jest Twoją własnością i ze względu na swoją prywatność masz prawo mieć pełne drzwi. Jeśli przytoczą argument, że inni robią to czy tamto i możesz mieć coś nielegalnego w piwnicy, i chcą mieć na to wgląd to odpowiedź na to jest prosta - od tego są odpowiednie służby (np. Policja) a nie zarząd Wspólnoty. Ja wstawiłbym pełne drzwi metalowe,  jeśli im nie podpasuje niech się sądzą.

Do mieszkania też Wspólnota każe mieć drzwi z szybami? A może bez zamków? 

Edytowane przez StRaDiVaRiUs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 17:24, safian napisał:

Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się dobre ubezpieczenie i kupno zabezpieczeń, które spełniają OWU ;)

Życzę powodzenia w ubezpieczeniu roweru od kradzieży. Sprawdzałem ostatnio i warunki były takie:

- ponad 2000 składki rocznej, 
- 25% udział własny, 
- podwójne drzwi do miejsca przechowywania,
- zamki w drzwiach o określonych parametrach, 
- rower zapięty do kotwy + odpowiednim zabezpieczeniem, 

Finalnie wyszło na to, że się po prostu nie opłaca. Zamówiłem u ślusarza drzwi stalowe (180 kg wagi), kotwione w nośnym murze. Do tego zamki z atestami. Dodatkowo mam ubezpieczenie mieszkania i w ramach tego jest ubezpieczenie ruchomości - również w piwnicy. Mam też dowody zakupu rowerów i zdjęcia. Uznałem, że nic więcej zrobić nie mogę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, StRaDiVaRiUs napisał:

P.S. Nie wiem co to za wspólnota, ale brak zgody na pełne drzwi do piwnicy jest wg mnie bezprawne. Piwnica jest Twoją własnością i ze względu na swoją prywatność masz prawo mieć pełne drzwi. Jeśli przytoczą argument, że inni robią to czy tamto i możesz mieć coś nielegalnego w piwnicy, i chcą mieć na to wgląd to odpowiedź na to jest prosta - od tego są odpowiednie służby (np. Policja) a nie zarząd Wspólnoty. Ja wstawiłbym pełne drzwi metalowe,  jeśli im nie podpasuje niech się sądzą.

Od gościa, który dla mnie zrobił drzwi wiem, że to teraz bardzo popularne. Nie ma tygodnia, aby nie robił drzwi do piwnic/komórek. 

@chudzinki mnie szukał ubezpieczenia broker. Wybór kiepski, warunki z kosmosu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wkg napisał:

Myślę, że kradzież z mieszkania i konmórki obejmuje normalne ubezpieczenie mieszkania od kradzieży.

Tak, ale jak masz odpowiednie opcje w ubezpieczeniu. To jest powiązane z ruchomościami. Teraz mam tak, że piwnica to 10% od wartości ruchomości, które ubezpieczasz. Nie pamiętam co mam teraz, ale zawsze wybieramy między PZU i Warta (zmieniam co roku bo dla nowych mają zawsze lepszą ofertę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eathan napisał:

Życzę powodzenia w ubezpieczeniu roweru od kradzieży. Sprawdzałem ostatnio i warunki były takie:

- ponad 2000 składki rocznej, 
- 25% udział własny, 
- podwójne drzwi do miejsca przechowywania,
- zamki w drzwiach o określonych parametrach, 
- rower zapięty do kotwy + odpowiednim zabezpieczeniem, 

Finalnie wyszło na to, że się po prostu nie opłaca. Zamówiłem u ślusarza drzwi stalowe (180 kg wagi), kotwione w nośnym murze. Do tego zamki z atestami. Dodatkowo mam ubezpieczenie mieszkania i w ramach tego jest ubezpieczenie ruchomości - również w piwnicy. Mam też dowody zakupu rowerów i zdjęcia. Uznałem, że nic więcej zrobić nie mogę. 

 

Mam ubezpieczenie w Warcie za około 400 zł rocznie, z dużym OC oraz na kradzież ruchomości z domu na 40.000 i pomieszczeń przynależnych (garaż, piwnica, strych) na 20.000. Nie zgodzę się więc, że się nie opłaca. Zamki wystarczą 2 wkładki atestowane (żaden cud), nie mam żadnego udziału własnego ani wymogów do podwójnych drzwi i kotew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wkg napisał:

No jak broker to sie nie dziw :D

Może źle to ująłem. Punkt, który sprzedaje ubezpieczenia. W swojej ofercie mam kilkanaście różnych firm ubezpieczeniowych i sporo produktów. Od lat korzystam w tematach mieszkaniowych i nie tylko. Zawsze jestem zadowolony. A testowałem już jak działa w praktyce dana polisa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eathan napisał:

Życzę powodzenia w ubezpieczeniu roweru od kradzieży. Sprawdzałem ostatnio i warunki były takie:

- ponad 2000 składki rocznej, 
- 25% udział własny, 
- podwójne drzwi do miejsca przechowywania,
- zamki w drzwiach o określonych parametrach, 
- rower zapięty do kotwy + odpowiednim zabezpieczeniem, 

Jasne :D

Każdy byłby zadowolony :D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, StRaDiVaRiUs napisał:

Mam ubezpieczenie w Warcie za około 400 zł rocznie, z dużym OC oraz na kradzież ruchomości z domu na 40.000 i pomieszczeń przynależnych (garaż, piwnica, strych) na 20.000. Nie zgodzę się więc, że się nie opłaca. Zamki wystarczą 2 wkładki atestowane (żaden cud), nie mam żadnego udziału własnego ani wymogów do podwójnych drzwi i kotew. 

Mówimy o czymś innym. Nie opłaca się ubezpieczać roweru od kradzieży dedykowanym ubezpieczeniem. Osobiście wybrałem nowe drzwi + ubezpieczenia mieszkania z odpowiednio podniesioną wartością ruchomości. Dzięki temu te 10% na piwnice pokrywa ewentualne straty. Jest bez porównania taniej niż w przypadku dedykowanego ubezpieczenia. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba pilnować. Są ubezpieczenia od rozboju ale rozbojów prawie nie ma w rowerach - to przestepstwo w KK nieco tylko poniżej zabójstwa, złodzieje o tym wiedzą. A od kradziezy właściwie nie ma ubezpieczeń. Było kiedyś Koło za Kołem Avivy ale nie ma a poza tym mnie oszukali więc nie poleciłbym i tak.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...