Skocz do zawartości

[Gravel] Marin Four Corners


Rekomendowane odpowiedzi

Jedna rada: Rower sie kupuje na lata. Zrób bikefitting. Serio. 

To nie to za duży, za mały ale nie adekwatny - bo za długi i z za wysoka głowką dla Ciebie. Każdy jest inaczej zbudowany, ma inne proporcje i rower powinien temu odpowiadać. Wiem co mówię. Miałem ukochany rower ale źle dobrany. Na rurkach Columbusa z dożywotnia gwarancją. Na szczęście mi go ukradli. A już myslałem, że jestem jakiś felerny :D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował jeszcze z ustawieniami mostka i podkładkami. Rozmiar jest dobrze dobrany. Ustaw mostek odwrotnie - trochę twoja pozycja się zmieni- wyciągniesz i pokombinuj z podkładkami przekładając je nad mostek. 

Jak długo jeździsz na rowerze??? Czy wcześniej jeździłeś na sztywnym widelcu w terenie?? Może twoje ciało potrzebuje odpowiedniej adaptacji . 

Ja na początku tez miałem problemy na gravelu w terenie, choć ja w terenie jeżdżę dużo na sztywnym widelcu (góral). Po jakimś 1-2 miesiącach ustawiłem go pod siebie, a i cała reszta przestała być upierdliwa. Miałem problemy z drętwieniem dłoni ;-) Teraz mogę spokojnie 100 po szutrach zrobić. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 12:59, woojj napisał:

Ja bym spróbował jeszcze z ustawieniami mostka i podkładkami. Rozmiar jest dobrze dobrany. Ustaw mostek odwrotnie - trochę twoja pozycja się zmieni- wyciągniesz i pokombinuj z podkładkami przekładając je nad mostek. 

Jak długo jeździsz na rowerze??? Czy wcześniej jeździłeś na sztywnym widelcu w terenie?? Może twoje ciało potrzebuje odpowiedniej adaptacji . 

Ja na początku tez miałem problemy na gravelu w terenie, choć ja w terenie jeżdżę dużo na sztywnym widelcu (góral). Po jakimś 1-2 miesiącach ustawiłem go pod siebie, a i cała reszta przestała być upierdliwa. Miałem problemy z drętwieniem dłoni ;-) Teraz mogę spokojnie 100 po szutrach zrobić. 

Na rowerze jeżdżę od 2016, ale glównie do pracy i krótkie weekendowe wycieczki. Wcześniej miałem widelec amortyzowany. Marinem jeżdżę w tej chwili rzadko w terenie, bóle są odczuwalne także na asfalcie. Z ustawieniami kombinowałem, ale nie czułem różnicy w komforcie jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam z bólem tyłka. Przetestowane kilka siodełek, tanie, drogie, Fiziki z wingflex, Accent z dziurą na prostatę, trzy różne rowery, różne ustawienia siodełka i sztycy... Zawsze to samo... Muszę z tym jakoś żyć...

Ale przed tobą dopiero początek sezonu, może się rozruszasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stpman napisał:

Ja tak mam z bólem tyłka. Przetestowane kilka siodełek, tanie, drogie, Fiziki z wingflex, Accent z dziurą na prostatę, trzy różne rowery, różne ustawienia siodełka i sztycy... Zawsze to samo... Muszę z tym jakoś żyć...

Ból tyłka jest trochę jakby wpisany w ten sport.  Każdy odczuwa tylko kwestia przesunięcia granicy komfortu. Jak każdy przez 30 lat poszukiwałem swojego Gralla siodełkowego. Szukałem smukłego, lekkiego...koniecznie skóra. Zawsze lepiej pasowały mi siodełka SelleItalia. Aż całkiem przypadkiem odkryłem Brooksa B17 (kupiłem używany rower Dawes Galaxy z takim B17). Teraz nie ma znaczenia czy używam spodenek z wkładką czy bez. Jest mega komfortowo. W gravelo-turystyku jest B17, w góralu wylądował Swift. Wiem że to mocno kontrowersyjne podejście, ale po jeździe boli najmniej tyłek właśnie. Zawsze wydawało mi się że to trochę naciągana teoria rozpowszechniana przez włóczęgów rowerowych, ale to działa. Tylko ja jakby wróciłem do ram stalowych i tutaj retro loka Brooksa jest ok. 

Jest wiele centrów testowych siodełek z pomiarem kości kulszowych. Warto czasem z tej wiedzy skorzystać. Masz też wiele poradników w sieci jak samodzielnie dokonać pomiarów i dobrać odpowiednią szerokość. U mnie magia Brooksa załatwiła wszystko ;-)

12 godzin temu, Kuba_87 napisał:

Na rowerze jeżdżę od 2016, ale glównie do pracy i krótkie weekendowe wycieczki. Wcześniej miałem widelec amortyzowany.

Jazda na sztywnym widelcu wymaga troszkę zmiany techniki jazdy. Trzeba się przyzwyczaić do tego że amortyzatorem jest twoje własne ciało. Nie możesz mocno zaciskać dłoni na kierownicy i blokować łokci w stawach. Musisz troszkę pokombinować, aby się wjeździć. Troszkę się nachyl, i delikatnie ugnij łokcie. Ja zaczynałem w latach 90 jeździć na MTB po Beskidach na sztywnych widelcach i trzeba było troszkę cierpieć.....amortyzator to tylko u zawodników był. Teraz po przejściu przez liczne konstrukcje wróciłem do sztywnych rowerów, a ostatnio nie zakładam amora na góry. Jest inaczej bardziej przyjemniej dla oka. Jedziesz wolniej na zjazdach i przez to zwracasz baczniej uwagę na to co się dzieje wokół ciebie. 

Spróbuj zejść nieco z ciśnieniem na przednim kole. To znacznie pomaga, szczególnie na nierównościach. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, woojj napisał:

Ból tyłka jest trochę jakby wpisany w ten sport.  Każdy odczuwa tylko kwestia przesunięcia granicy komfortu.

Moooooże na trenażerze powyżej 2 godzin ... ale przy dobrze dobranym siodełku na powietrzu ??? Cały dzień można po kilku tygodniach akomodacji. Bez pampersa.

Siodełka są zwykle za szerokie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś ma może Marina 4 Corners w rozmiarze L i mógłby go pomierzyć?

Potrzebuję dokładnych wymiarów ramy. Marin wprawdzie podaje je w dziale geometria", ale któryś wymiar jest kopnięty i nie wiem który :(

Na start interesuje mnie wysokość główki ramy od krawędzi dolnej do krawędzi górnej. Przy takich reach, stack i kątach jakie podaje Marin w kalkulatorze wychodzi mi 213mm, a wg Marina jest to 229...

Edytowane przez grissley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...