Skocz do zawartości

[Buty mtb i bloki szosowe] czy to idzie pożenić ?


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

XPR CLEAT SET – 6° FLOAT – XPEDO

No to do producenta trzeba napisać, bo mają błąd na stronie.

The XPR cleatset is perfect for those who want to use a SPD style pedal but prefer road shoes

3-hole bolt pattern for road shoes

 

Po drugie serio uważasz, że ktoś zrobiłby metalowy blok do pedałów szosowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram ten produkt jako swego rodzaju adapter, właśnie do butów mtb.

Tu opis po naszemu :

Wymienne stalowe bloki pedałów szosowych SPD z kątem wpięcia wypięcia +/- 6 °. Idealne dla ludzi, którzy kochają blok SPD będący połączeniem stylu szosowego i MTB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Odbieraj jak chcesz, rowertour ma błąd i tyle. Nie jest to produkt do pedałów SPD-SL, ale do butów szosowych.

Przecież to widać nawet po budowie tego adaptera. Raz że są ząbki, które stabilizują pozycje bloków względem podeszw a dwa że użycie metalowych bloków szybko zużyłoby pedały. Poza tym gdyby to był adapter do butów MTB to po co część z blokiem SPD byłaby odwzorowana 1 do 1? A jakby tego było mało to i tak byś tego nie zamontował w butach ze względu na wspomniany wcześniej fakt, że blok szosowy jest szerszy niż odstęp między bieżnikiem. Na zdjęciu natomiast widać, że część szosowa niewiele wystaje poza blok MTB.

Nie wiem jaki jest sens dyskusji, nawet producent na stronie podaje do jakich dokładnie pedałów to adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, safian napisał:

Nie wiem jaki jest sens dyskusji

To po co dyskutujesz ?

A tak po za tym, to grzeczniej potrafisz, czy zawsze słoma wystaje, kolega zapytał, coś takiego znalazłem to podrzuciłem i dopisałem że

Cytat

ale czy to działa, to pojęcia nie mam

I nagle wpadasz i się spinasz, usuń jak tak cię w oczy kole i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, bombka napisał:

To po co dyskutujesz ?

Nie dyskutuję, po prostu podaję fakty i informacje ze strony producenta. Poza tym oszczędzam koledze wtopienia 90zł, albo zbędnego kupowania i odsyłania.

Nie wiem gdzie widzisz żebym się spinał. Możesz odbierać ten adapter jak chcesz, jak dla mnie możesz go używać nawet z pedałami platformowymi, tyle że nie jest to jego przeznaczenie o czym zresztą wspomniałem kilkukrotnie.

Teraz, bombka napisał:

Tu opis po naszemu :

(...) Idealne dla ludzi, którzy kochają blok SPD będący połączeniem stylu szosowego i MTB.

To nie jest po naszemu, co to w ogóle znaczy?

 

Po prostu sklepy same nie wiedzą co sprzedają i chyba jednak producent jest rzetelniejszym źródłem informacji, nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie ma co się spinać. Potrzebuję rozwiązania nawet druciarskiego, na godzine - dwie. 

Chodzi o to, że mam rozjazd 16W między pomiarem mocy w trenażerze a w korbie. 16 W to już baaaaardzo dużo. I teraz nie wiem co jest przyczyną - trenażer, korba czy ja (pomiar w korbie jest jednostronny). Chcę wypożyczyć Vectory i sobie sprawdzić a one są do bloków szosowych do których nie mam butów. A butów szosowych nie mam ochoty kupowac na dwie godziny - stąd pomysł jakiegos druciarstwa.

Nie muszą się wypinać - byle się jakoś wpięły :D

 

The XPR cleatset is perfect for those who want to use a SPD style pedal but prefer road shoes with a 3-hole pattern. XPR is also perfect for those indoor cycling training classes with SPD style pedals.

To adapter w drugą stronę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na maksa druciarsko? Do starego bloku SPD przyspawaj albo przyklej poxipolem płytkę z trzema otworami, do której będziesz mógł wkręcić bloki szosowe. Tylko musisz się upewnić, że łączenie miedzy blokiem SPD a płytką zapewni odsunięcie płytki od bieżnika buta i pozwoli dać jakieś nakrętki na śruby bloku szosowego.

;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to jakieś rozwiązanie - szczególnie , że mam stare bloki SPD :D Siodełko pojdzie do góry ale akurat na chomiku to najmniejszy problem ; ) Trzeba by tą płytkę  jakoś nagwintowac ?

To wcele nie druciarskie tylko solidna inżynierska robota :D Pewnie też nie tania :/ Poxipol wytrzyma ?

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, wkg napisał:

Tu nie wiem - opaski tak ale jak to wpłynie na Vectora to nie mam pojęcia :/

Nie powinno mieć wpływu, gdyby punkt nacisku na blok miał duże znaczenie na pomiar to przy sprintach, albo pedałując na stojąco pomiar byłby mocno niedokładny. Na dobrą sprawę to i adapter SPD-SL -> Platforma powinien teoretycznie działać. 

Co do dokładności pomiaru to zdecydowanie temat na osobny wątek. Ale fakt rozbieżności u mnie spowodował, że po prostu na trenażerze jeżdżę opierając się tylko o pomiar z korb, dzięki temu nie trzeba robić testów za każdym razem przy przesiadce z trenażera na outdoor. No i jeśli opierasz się tylko na jednym urządzeniu to nie ma żadnej różnicy czy pokazuje 250W czy 266W, byle dokładność była zawsze z tym samym błędem :p 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to wszystko wiem ale dwie sprawy:

1) Czysta próżność. Jakos mi lepiej jak jestem w powiedzmy 1/4 - 1/3 peletonu niż w drugiej połowie :D

2) Kickr w sumie tani nie był. A jest na gwarancji. Coś mi mówi, że to nie Inpeak się myli - przez pierwsze kilkanaście sekund pomiary ida równiutko a przeciez w Inpeaku nie ma się co rozgrzewac. Kickr ma łożyska. 

Po prostu jeżeli można - warto się dowiedzieć. 

Inna sprawa to to, że zmiany mocy Kickra w interwałach sa bardzo kulturalne a jednostronny Inpeak daje sygnały jak elektrokardiogram przedzawałowca. Przy mocniejszych interwałach jak zamiast 500 jest 780 to dziekuję :D Więc wole pomiar mocy z Kickra.

Testów to nie muszę za bardzo robic bo różnica jest stała 16 W +- 2W

 

 

Teraz, Sobek82 napisał:

Kolega z szajbajka?

Chciał pomóc. Każdy może sie pomylić. Nie stygmatyzujmy :)

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, wkg napisał:

Inpeaku nie ma się co rozgrzewac

Rozgrzewać to nie, ale jest kwestia kompensacji temperatury, jeśli jeździsz z otwartym oknem to pewnie temperatura w ciągu jazdy spada. To że pomiar wygląda jak EKG to norma, Garmin będzie tak samo pokazywał nawet jeśli masz odczucie mega równej jazdy. Jakby nie było to są mega czułe tensometry reagujące na minimalne zmiany, do tego sygnał pewnie jest wzmacniany.

Ale jeśli to jest stałe 16W, niezależnie od mocy to faktycznie coś może być na rzeczy, daj znać jak wyjdą pomiary, bo to ciekawy temat.

Dopóki zamiast 500 pokazuje 780 to ja nie miałbym nic przeciwko, w drugą stronę to już niekoniecznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, safian napisał:

Garmin będzie tak samo pokazywał nawet jeśli masz odczucie mega równej jazdy.

Nie do końca, Vector jest dwustronny !

14 minut temu, safian napisał:

Dopóki zamiast 500 pokazuje 780 to ja nie miałbym nic przeciwko,

Wiesz, że pokazuje to jedno. Ale jak w trybie ERG mi taką moc ustawi zamiast 500 na chwile po wejściu na mocniejsza część interwału to słabo :/ Nawet jeżeli na moment to potem jest to bardzo kosztowne. Jakoś te sekundy wolno potem płyną:D Także bardzo lubie płynną, spokojną i równą zmianę mocy Kickra.

14 minut temu, safian napisał:

Ale jeśli to jest stałe 16W, niezależnie od mocy to faktycznie coś może być na rzeczy,

To co mnie niepokoi to fakt, że na poczatku jest równo a po jakiejś minucie się rozjeżdźa. Okna otwieram odpowiednio wcześniej więc to nie kwestia temperatury - jak sadzę. 

Przykład:  Otwieram okna, wiatr sobie wieje, ustawiam na grajku Jamesa Browna, przebieram się, temperatura spada - zaczynam rozgrzewkę. Rozgrzewka powiedzmy 12 minut od 85W do 170W liniowo. No i na poczatku idzie równiutko (W Inpeaku patrze na srednią z 3 sekund - skacze mniej :D ) Kickr 90, Inpeak 90. Mija minuta, na Kickrze 100 a na Inpeaku 85. Potem na Kickrze 130 a na Inpeaku 115. I do tego odczucie, że łatwiej (moc biorę z Kickra) ale tym sie oczywiście nie wolno sugerowac - organizm się przyzwyczaja - w końcu to rozgrzewka.

Mniej więcej kojarząc konstrukcję prostego tensora bez części rotujących jakim jest Inpeak jakoś mu intuicyjnie bardziej wierzę.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś po paru minutach rozgrzewki w momencie jak pomiary zaczynają się rozjeżdżać zrobić kalibrację Inpeaka ? Wg. mnie kickr powinien być dokładniejszy, Inpeak to jednak lewa noga x2, a kickr mierzy jednak sumę z obu nóg - ew. straty na napędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie robiłem tego. Nie sądzę, by tensor był zależny od czasu pracy - korba się nie ogrzewa od naprężeń - te są dla niej symboliczne. Mogę spróbowac ale bez przekonania :(

Kickr ma łożyska które zmieniają swój opór w miare pracy dlatego kalibrowałem go rozgrzanego.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 00:22, wkg napisał:

Inna sprawa to to, że zmiany mocy Kickra w interwałach sa bardzo kulturalne a jednostronny Inpeak daje sygnały jak elektrokardiogram przedzawałowca. Przy mocniejszych interwałach jak zamiast 500 jest 780 to dziekuję :D Więc wole pomiar mocy z Kickra.

Testów to nie muszę za bardzo robic bo różnica jest stała 16 W +- 2W

Ale zdajesz sobie sprawę, że Wahoo moc liczy z krzywych, a nie mierzy? Walczę od wiosny zeszłego roku kiedy nabyłem Inpeka, o zrównanie wyników z core. Inpeak był nawet wyłany na sprawdzenie - ok. Ostatnia wymiana suportu była podyktowana tym tematem i co ciekawe nieco pomogła, bo korbę mogłem wreszcie luźniej założyć i to ma wpływ. Ale aby to względnie dobrze wychodziło i tak musiałem w inpeku dać +3% na prawą.
Zerknij sobie na porównania:
https://www.zwiftpower.com/analysis.php?set_id=114216

https://www.zwiftpower.com/analysis.php?set_id=112138

https://www.zwiftpower.com/analysis.php?set_id=108059

Przy czym to po kalibracji obu urządzeń po półgodzinnym rozgrzaniu. Tu jeszcze dodam, że wahoo warto rozgrzewać taką mocą, jak docelowo potem będzie pracować, bo wbrew pozorom ma to wpływ na kalibrację. Możliwe, że jest to kwestia określonej temperatury pracy.

Ciekaw jestem, co Ci wyjdzie z porównania z dwustronnym pomiarem.

Edytowane przez Zigfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...