Skocz do zawartości

[Buty] trekkingowe z boa.


felt100

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie poszukuję następców moich leciwych już MT-43. A więc but uniwersalny, z możliwością pokonania piechota terenu. Natomiast uparłem się na system BOA. Po przeszukaniu netu wyskoczyły mi następujące modele:

- Shimano MT-700

- SCOTT Sport Crus-r Boa

 - DMT F1 BOA VIBRAM MTB SPD 

Czy któreś z nich są godniejsze uwagi od pozostałych? Z różnic widzę, że Shimano mają system BOA L6 a pozostałe modele L5. Sztywność podeszwy w Shimano to 4 a w Scottach 6. Cenowo wszystkie modele w okolicach 400 PLNów. W sumie o butach DMT do dnia dzisiejszego nie miałem pojęcia. W komentarzach przeczytałem, że bywają dość wąskie.  Niestety zakup będzie dokonywany droga internetową. Wszelkie sugestie co do wyboru mile widziane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niezrozumiałych dla mnie powodów to jest dramatycznie zaniedbany segment rynku. Moje poprzednie Shimano rozpadają się od dwóch sezonów, a ja nie mogę kupić nic w zamian. Do kolejnego zakupu marki Shimano trudno mi się zmusić - trudne te produkty szanować, a inne marki nie oferują właściwie nic na normalną, męską, niewąską stopę, normalnie wyglądającego i normalnie kosztującego. Dużo obiecywałem sobie po butach Scotta, ale po przymiarce okazało się, że to chyba buty projektowane na samą tkankę kostną rowerzysty albo przynajmniej tych nierzucających specjalnie cienia, bo po moim przymierzeniu prawie cały język wyłazi spod bocznych części buta. Dramat.

Jeszcze dodam, że buty przymierzałem u Żuchlińskiego, gdzie zwykle bywa wszystkiego spory wybór, a w moim przypadku oznaczało to chyba ledwie 3-4 modele, w tym dwa beznadziejne wspomnianego Scotta.

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nanarzekałem się na Shimano i... przez te wspomniane pustki w turystycznej ofercie jednak w zeszłym roku zdecydowałem się jeszcze raz wejść do szimanowskiej rzeki.

buty-shimano-sh-mt701gtx-w-morskiej-wodz

 

Ponieważ latem turystycznie przeważnie jeżdżę w sandałach, to wziąłem buty z myślą o chłodniejszych okresach w roku, z membraną z Goretexu - MT701GTX. Przejeździłem wiosnę i jesień  poprzedniego roku, w tym zdążyłem trochę pojeździć bezśnieżną zimą w temperaturach około zero i na razie mam (niemal) same dobre wrażenia. Ta sama szeroka budowa co w poprzednich Shimano, przyjemne zachowanie na niskich temperaturach ze skarpetą merino. Niestety, po kilku godzinach zwykle zaczyna mi "ciągnąć" od spodu, co zrzucam na karb metalowego usztywnienia podeszwy. Więc zwykle zabieram drugą wkładkę na zapas co nieco poprawia sytuację.

To chyba pierwsze moje buty Shimano, w których nic się nie rozpadło po kilku pierwszych miesiącach używania. A, BOA potrafi nieco popuszczać, więc co 2-3 godziny muszę niestety poprawiać. Ale może to takie "feature", a nie "bug", bo przynajmniej trudno o za mocno zaciśnięte sznurowadła :)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 18:38, felt100 napisał:

Niestety, nie mieści mi się w budżecie 400 zł 😕

Szukaj ich butów spider2 można kupić poniżej 400.  Mają kilka modeli z podeszwami michelin i vibram.  IMO są świetne a nawet w górach jesteś w stanie w nich normalnie chodzić nawet jak jest mokro. W góry chodzę w salimonach i NW nie odstają bardzo jeśli chodzi o przyczepność. Twardość też nieporównywalna z turystycznymi schimano   A ich system IMO biję na głowę BOA.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boa nie jeździłem tylko kupiłem córce i stwierdziłem że nie kupię sobie butów z boa bo możliwość minimalnego poluzowania buta jednym kliknięciem jest fajna.  Więc nie wiem jak z luzowa iem boa.  W moich NW z ich systemem nic się nie luzuje  jak zacisnę tak trzyma. Jedyna opcją że robi się w bucie luźniej to jazda w deszczu i kompletne przemoczenie butów. Ale wtedy to już nie wina zapięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dzięki wielkie. To moje pierwsze BOA, więc uznałem, że tak po prostu jest. 

W praktyce wygląda to na przykład tak, że gdy jakąś godzinę z hakiem po dokręceniu schodzę z roweru i mam przejść kawałek pieszo, to buty są już na tyle luźniejsze na stopie, że aby chodzić normalnie muszę ponownie dokręcić BOA. 

Ale w obydwu butach jest tak samo - to pewnie utwierdziło mnie w ocenie, że może ten typ tak ma. Hmmm... 

Jest jednak wśród powodów reklamacji "NOT HOLDING TENSION" - spróbuję. Dzięki! 

Szy. 

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...