Skocz do zawartości

[stacjonarny rower treningowy] jaki wybrać


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

@Mentosz tym Kettlerem to się poważniej zastanów bo firma upadła

Cytat

Spółka ponownie ogłosiła upadłość w lipcu 2018 r., A sąd wznowił postępowanie upadłościowe w październiku 2018 r. W dniu 11 października 2019 r. Postanowiono o rozwiązaniu spółki, o czym poinformowano pracowników 14 października. Produkcja została oficjalnie zakończona. pod koniec stycznia 2020 r. Kettler - https://pl.qaz.wiki/wiki/Kettler

@wkg nie to, że Kickr jest betą ale trenażery interaktywne w ogóle. I nie jest to tylko moje zdanie ale też użytkowników z fejsa. I coś w tm jest bo każda firma boryka się z jakimś problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr. Dry napisał:

No zwłaszcza trenażery typu direct drive, są rozwijane raptem od kilku lat, więc pewnie za kolejnych kilka będziemy mieli bardziej dopracowane konstrukcje. Na razie trzeba korzystać z tego, co jest dostępne. I przede wszystkim zadbać o wybór zapewniający odpowiednią obsługę gwarancyjną. Kolega wymieniał gwarancyjnie np. 3 trenażery z rzędu (2 szt niższego modelu, zmiana na wyższy i znów wymiana, 4 sztuka póki co mu służy). Mój trenażer zaczął skrzypieć po 2 latach niespecjalnie intensywnego użytkowania. Generalnie chyba najczęstsze problemy póki co, dotyczą kół zamachowych albo pasków, ocierają, krzywo pracują itd. I to raczej niezależnie od marki. Póki żaden producent nie wpadnie na jakieś genialne rozwiązanie, nic nie poradzimy.

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mr. Dry napisał:

@wkg nie to, że Kickr jest betą ale trenażery interaktywne w ogóle. I nie jest to tylko moje zdanie ale też użytkowników z fejsa. I coś w tm jest bo każda firma boryka się z jakimś problemem.

Mi tam działa idealnie Kickr 2018. W sumie nawet jak pomiar mocy by mu oszalał to do Zwifta podłączę pomiar z roweru co tez świetnie działa. To nie z interaktywnością sa problemy tylko z mechaniką. Co może sie popsuć w interaktywności ? Ta cała interaktywnośc to nic innego jak umiejętność przyjmowania poleceń o generowanym oporze z zewnętrznego softu. Co tu może sie popsuć ? Działa albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Koledzy, nie wiem czy zauważyliście czego dotyczy temat i czego dotyczy zadane przez autora pytanie a czego nie.

Jeśli ktoś prosi o rower stacjonarny kategorycznie zaznaczając, że nie chce trenażera to nie wciskajcie go na siłę potem kontynuując dyskusję między sobą o czym innym.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trenażerów. A niech sobie dyskutują, byle mi do brzucha ich nie wciskali ;-).

Co do meritum. I tak warto było założyć temat, bo w ciągu 24h coś wartościowego się dowiedziałem, choćby i przede wszystkim to, że muszę szukać jakiegoś modelu interactive a nie smart jeśli chcę by apka sterowała oporem i oddawała w jakiś tam sposób trasę po której jadę/którą oglądam. Rozróżniam też już spiningowy od treningowego i magnetyczny od elektromagnetycznego.

Co do Kettlera. Tak, już dziś dzwoniąc kapnąłem się że się zwinęli, a w jakimś ze sklepów mi to potwierdzili. Firma upadła, ale wykupił ją ponoć jakiś jej szwajcarski dystrybutor i kontynuuje markę, ale ponoć obniżyli jakość.

Co do Kinomapa i kompatybilności jeszcze. Zauważyłem z poniższego filmu, że nie muszę się wcale ograniczać do podanych na ich stronie kompatybilnych urządzeń. Jest tam coś takiego jak iConsol. Na liście jest pełno marek i myślałem, że to jedna z nich, ale to nie marka a system. I urządzenia w niego wyposażone już z zasady powinny być kompatybilne i co więcej interkatywne. I to mnie ucieszyło, bo można już za 2000 kupić budżetowo wyglądający, ale chyba solidnie skonstruowany rowerek Zippro Rook, ten z poniższego filmiku. Nie jest więc tak źle, że za takie interaktywne urządzonko trzeba dać 10000 czy tam nawet "tylko" 5000. A może ktoś takie Zippro ma i może cuś powiedzieć, nawet jeśli nie używa apek?

Co do mocy. Też ciekawych rzeczy się dowiedziałem w jednym z warszawskich sklepów do jakich dziś dzwoniłem a mających też sprzęt profesjonalny. Trafiłem mi się wydaje na jakiegoś kompetentnego gostka. Ponoć o "d" można rozbić te konstrukcje, które podają moce rzędu 2000-3000W. Co do stacjonarek to podał mi przykład półprofesjonalnego można powiedzieć modelu marki Cardiostrong, takiego jak z linka poniżej, koło zamachowe 10kg, który ma niby moc "tylko" 350W. Ale jest ona podawana jako trening mocowy gdzie można takie obciążenie ustawić jako stałe i zmieniając obciążenie uzyskiwać ją przy różnej kadencji. Przy ustawieniu po prostu max oporu wiadomo że kręcąc szybciej można osiągnąć większą moc. W praktyce max ustawienie daje ponoć bardzo duży opór i znacznie większy niż Kettlery o których wspominałem mające podane 400W i ponoć ma się to też nijak do tych tysięcy watów podawanych w trenażerach. Więc faktycznie to kwestia kto, dla jakich parametrów kadencji i dla jakiego typu urządzenia tą moc podaje. Mniemam większość może podaje max moc jaką może urządzenie rozpraszać w trybie ciągłym bez ryzyka uszkodzenia. Nie znalazłem też nic by były jakieś odcięcia/zabezpieczenia gdy się przekroczy tą podaną. Zrobiłem sobie tak z ciekawości test na moim staruszku który ma może z 5kg koło zamachowe by mw wiedzieć ile potrzebuję. Ustawiłem max obciążenie i kręcąc jak szybko tylko mogę czyli ok 160 obrotów pokazał ok 750W, no ale z taką kadencją i obciążeniem to mogę może z 30 sekund max pociągnąć. Przy kadencji 100, co mi w zupełności wystarcza na te 600-1200 kalorii i 45-90min jazdy co dzień pokazuje ok 350W a i tak w między czasie zmniejszam obciążenie. Pewnie z odp. oporem z 1000W chwilowo bym przekroczył, ale do niczego mi to nie jest potrzebne. Jakieś rekordy chwilowe dla mężczyzn o czym można przeczytać to 2500W, no ale do konia się nie ma co przyrównywać :D.

https://natorze.pl/moc-torowego-sprintera-czyli-cos-o-watach/

https://www.fitshop.pl/rower-stacjonarny-bx70i-w-zestawie-z-kinomap-cst-bx70i-2-kino

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interaktywność..... Pewnie chodzi o zabicie nudy w trakcie.

Ktoś tu wcześniej wspominał o rowerze spiningowym. Tam masz męskie koło 40kg i tak zwane ostre koło. Mam obecnie wypożyczony rowerek spiningowy (siłownie zamknięte były) Włączam telewizor z treningiem i jadę. Jest to coś w stylu treningu z trenerem, ale nagranego. Jeśli nie byłeś, warto się wybrać na taki trening i zobaczyć czy ci podpasuje. Trening w grupie z trenerem w rytm muzyki czasem bywa urozmaicony układami innymi jak sama jazda (skłony, wymachy rąk) i to wszystko podczas jazdy. Ta jest nieustająca bo rower spiningowy to ostre koło. Wpinasz się w zatrzaski zaiwaniasz przez 1h i wyglądasz tak jak po 6 na rowerze ;-)). Czy istnieje wersja w pełni interaktywna??? Może.

Żona jest zafascynowana tą metodą treningu w rytmie świetnej muzyki z trenerem (na youtube jest masa treningów). Rower spiningowy oferuje obciążenia o których trenażery mogą pomarzyć. Ale nie każdemu to pasuje.  Tylko że przyzwoite rowerki Spiningowe to poziom powyżej 5 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, woojj napisał:

Interaktywność..... Pewnie chodzi o zabicie nudy w trakcie.

Nie do końca. Rowery treningowe "smart" - bo to o to chodzi - ktos tu nazwał je błędnie "interaktywne" - może polskie sklepy tak to jakoś tłumaczą ale cały świat uwaza inaczej :D to rowery w których software może kontrolowac moc - co znacząco zwiększa możliwości treningowe takiego roweru. Ale faktycznie też sprawia, że jazdy są bardziej realistyczne - jedziesz pod górę moc się zwiększa, górka się kończy - zmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu uważasz, że to błędna nazwa? Nawet jak widać na stronach producentów jest to tak dzielone, czyli oni nie wiedzą co sprzedają? To jest właśnie po to, żeby rozróżnić urządzenia, które tylko potrafią wysłać dane do komputera od tych, które mogą być też komputerem sterowane. Wejdź sobie np. na stronę Elite i zobacz, że mają podział kategorii trenażerów na Smart i Interactive. W aplikacjach jeśli chcesz skonfigurować trenażer ręcznie to też masz takie rozróżnienie.

Edytowane przez kuba79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiając się jeszcze nad tymi spiningowymi też jednak odpadają. Raz to nie lubię ostrego koła, choć wiem że są i z wolnobiegami. Ale nie znalazłem faktycznie spiningowych interaktywnych i to chyba z prostego powodu. Zawsze jak widzę mają jakieś ręcznie ustawiane obciążenia, nawet jak jest hamulec magnetyczny czy elektromagnetyczny a tego automatycznie z apki nie dało by się sterować. Dlatego dla mnie to rozwiązanie odpada, wszystko jedno czy koło tam jest męskie, babskie czy niebinarne ;-). Ja się upieram przy czym się upieram bo po prostu jestem zachwycony rowerkiem treningowym gdzie można sobie podjeżdżać na jakąś przełęcz w górach na jakiejś apce, oglądając zmieniające się widoki na podłączonym dużym AndroitTV i to wszystko w HD i interaktywnie - nachylenie/obciążenie szybkość. Jak dla mnie to jest genialne rozwiązanie a filmów jak widzę są tysiące, ich ilość i jakość ciągle rośnie, i żaden trener z muzą się nie umywa do tego rozwiązania - jak dla mnie!  No i ciągle widzę tu to treningowe skrzywienie - ja nie chcę trenować! Ja chcę się poruszać, utrzymywać kondycję jak nie wychodzę na rower i pospalać kalorie. Trening to będę sobie robił podczas tegorocznego Everestingu na Chorwacji. Właściwie to już planuję szarpnąć się na 10000m jak Everest podjadę :D  A odnośnie budżetowych, interaktywnych i z Kinomap kompatybilnych treningówek to mnie zaskoczyli dziś z Decathlonu. Oglądałem wczoraj sobie tego gostka powyżej jak recenzował jakiś Decathlonowy budżetowy pionowy rower treningowy Domyos Bike 500. Wlazłem na stronę D i zobaczyłem, że jest kompatybilny z Kinomap. I tak wątpiąc i z głupia franc zapytałem przez formularz czy jest interaktywny i dostałem dziś odpowiedź taką:

image.png.82c715811775b04eb937ab6928cfe763.png

I z przewidywanych 10000PLN za taki rower najpierw zrobiło się 5000, potem 2000 a teraz 1800PLN, dodatkowo jak widzę bez plątających się kabli bo sam sobie generuje prund do stereowania magnesami, bez łaski  dostępne od ręki, i w D nie ma też problemów ze zwrotami, darmowa dostawa, można bez kosztów odwieźć do sklepu jak nie spasi. Czyli warto drążyć, nie zrażać się przewidywaniami innych i być cierpliwym ;-) Muszę jutro zerknąć na miejscu jak to wygląda i czy oferowana pozycja i obciążenie mi wystarczą.

https://www.decathlon.pl/p/rower-treningowy-eb-900-samozasilaj-cy/_/R-p-306636?mc=8542560&utm_campaign=relational_answer-store_auto&utm_medium=email&utm_source=decathlon_qanda

 

Teraz też wróciłem do zastanawiania się nad wspomnianym Schwinem 570U ponieważ ma podobną apkę Explore the World i można ją z nim połączyć. Nie wiem tylko czy model 570U jest interaktywny. No i gość coś mówił o ścinaniu się ale będę drążył. Żeby nie było, ten gość to nie ja ani żaden znajomek ;-)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Zastanawiam się nad kupnem roweru stacjonarnego. Prosty, zwykły, dla amatorów. Mam dylemat który wybrać. Może doradzicie? Wzrost 182 cm, waga 89 kg.

 

https://allegro.pl/oferta/rowerek-stacjonarny-rower-treningowy-skladany-9662847527

https://allegro.pl/oferta/rowerek-treningowy-magnetyczny-skladany-xbike-11835536677

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to pojedź do Decathlonu i przymierz się do 2-3 rowerków  nie wierz w te opinie na stronach internetowych. Jak widzę te ohy i ahy przy rowerach za 300 zł to mnie śmiech ogarnia. Przy Twojej wadze potrzebujesz czegoś solidnego może jakaś znana marka z rynku wtórnego….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podstawowy problem to kwota pieniędzy którą chcesz wydać. Moim zdaniem w dzisiejszych warunkach  1,5 tyś zł to absolutne minimum. Nie chodzi tu o jakieś bajery ale o podstawie kwestie, stabilności, trwałości, ergonomii pozycji itd. 
Długo używałem u siebie rowery Kettler i jestem bardzo zadowolony z tej marki. Niestety zaliczyła upadłość przez problemy z sukcesją właścicielską. Na rynku wtórnym  jest sporo  ich rowerów( polecam te najprostsze z hamulcem magnetycznym sterownym ręcznie)

Ponieważ szukałem roweru interaktywnego  a Kettler padł wybrałem markę Finnlo. Niestety ceny u nich zaczynają się od 3 tyś zł. 

Mają oni jednak dystrybucje rowerów Hammer.  Co ważne gwarancja zapewnia serwis w domu jest to istotne bo rower waży 24 kg i jak go raz złożysz i wywalisz karton ….
 

https://finnlo.com.pl/rowery-c-2_19.html

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie nie wyobrażam "jazdy" na sprzętach jak z linku przy tych parametrach. Wyobraź sobie tylko gdzie będziesz miał siodełko i jak bardzo "do przodu" będziesz kręcił. Pomijając oczywiście sztywność całej konstrukcji kiedy będzie obciążona przez 90kg

Jak chcesz coś "prostego" to pomyśl o spinningu, nie ma się co zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, destro90 napisał:

Chłopie mi chodzi o amatorski rowerek o czym wspomniałem na samym początku bo wiedziałem, że pojawią się kwoty z kosmosu. Mam rozumieć, że oba rowerki które podałem nie są dobre i nie opłaca się kupować oczywiście według Ciebie

Jeżeli liczysz na to, że ktoś na tym forum powie Ci,  że rower stacjonarny za 500 zł dla gościa co waży 90 kg jest ok. to obawiam się, że się nie doczekasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z Domiosa jestem naprawdę bardzo zadowolony (kupiłem wcześniej ZIPPa, ale szwankował, więc nawet udało się rozkręcić, zapakować i oddać). Ten jest naprawdę dużo używany. Poza sezonem w tygodniu to w zasadzie dzień w dzień po godzinie i to tak 1/3 na max obciążeniu sobie kręcę. Tylko że mnie kompletnie nie interesują żadne treningi, po prostu kalorie i ruch. A i tak to wystarczyło przez zimę by sobie na 50kę w tym roku na wiosnę Evereting 10K zrobić 😉. Do dziś nic się nie zepsuło, poluzowana korba to wszystko. Co do apek nie używam ostateczie żadnej innej jak ichniejszej. Ale ona po prostu pozwala ustawiać na gjejfonie co się chce robić i pokazuje statystyki. Tu jest jeden problem, ale jak to zawsze z tą fatalną i niedopracwaną technologia Bluetooth. Raz na 30 się nie połączy i trzeba się męczyć jak to z BT bywa, z wyłaczaniem właczaniem itp. Innych apek typu Zwift nie używam bo nie lubię, wolę odpalić telewizor i coś z programu albo na tubie pooglądać. Jak kupisz polecam dorobić stolik jak na fotce 😉, ja tam składuje piloty jak kręcę, wiadomo te ‘wkurfiające’ reklamy wszędzie. No i doczepiłem pod łokcie jak się na rogach jeździ w pochyleniu jakieś miękkie pady. Myśłałem też pospawać sobie specjalny stelarz by móc założyć jakieś miękkie rowerowe siodełko, ale ostatecznie tutaj pozycja jest bardziej wyprostowana niż na rowerze i zostałem z tą szeroką miękką kanapą. No i jeszcze jedna rzecz -  Gwarancja/serwis. Jak coś Decathlona mam w KRK, więc to też miało znaczenie, że gdyby co to nie trzeba do reklamacji męczyć się z pakowaniem takiego kloca tylko do kombiaka i do marketu w całości, to wbrew pozorom bardzo ważne. Tyle, może Ci się przyda.

DOMYOS900.jpg

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...