Skocz do zawartości

[piasty] klucze do konusów PRO


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Piasty to XT 732/730. Do tej pory używałem słabych imho kluczy Bike Hand. Wiem, że Bitul to Bitul, i zastanawiam się nad kupnem pojedynczych od nich, ale nie teraz. Czy PRO PRTL0035 to dobry wybór? Jak ma się sprawa z dokładnością wykonania kluczy, jakie jeszcze firmy robią dobre klucze do konusów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet kluczy Bitula kosztuje 43 złote. Zestaw Pro o którym wspominasz kilka złotych mniej. Naprawdę warto oszczędzać? 

Dokładność wykonania nie ma nic do rzeczy, tu chodzi o trwałość i to jak długo będą trzymać wymiar. 

Ten klucz Pro wygląda jak tanie klucze różnych marek, warte kilka złotych. Może i jest z lepszej blachy ale nie mam zaufania. Niemniej jednak jestem nieobiektywny bo ich nie używałem.

Ze sprawdzonych i niedrogi polecę też Uniora - 1612PB, kosztują poniżej 40 złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Unior jest naprawdę spoko :thumbsup:, tylko nie wiem jaką mają długość. Ale faktycznie nie wiedziałem że jest kilka dobrych opcji w zbliżonej cenie. Od Bike Hand są tanio niby lepsze pojedyncze YC-257 (A /B /C), ale do marki straciłem zaufanie. . 

48 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Komplet kluczy Bitula kosztuje 43 złote.

O którym konkretnie zestawie mówisz, albo źle szukałem? 

48 minut temu, MikeSkywalker napisał:

tu chodzi o trwałość i to jak długo będą trzymać wymiar. 

Fakt, źle się wyraziłem. Tutaj porównanie Bitula do innego Parktoola. Niemniej może ktoś jeszcze o tych PRO się wypowie

https://www.endurorider.pl/klucze-do-konusow-bitul/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spróbowałem kiedyś patentu z zeszlifowaniem tanich kluczy - poległy przy pierwszej próbie rozkręcenia piasty. Weź też pod uwagę że stożków piast jest cała masa, w niektórych jest możliwość użycia klucz który jest minimalnie węższy od standardowego płaskiego, w niektórych dopiero płaskie, szerokości grubej blachy dają radę. 

A komplet kluczy za 30 zł to naprawdę mało, biorąc pod uwagę jak są solidne (mówię tu np. o Bitulu) i na ile starczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ma znaczenie, że:

4 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Ten Parktool wygląda jak tanie klucze różnych marek, warte kilka złotych.

Większość z nich ma dwa klucze po cztery rozmiary na jeden klucz (o ile poprawnie się wyrażam). Bitul w zestawie ma trzy klucze, po dwa rozmiary na jeden klucz, i są dłuższe - 19cm ;) Jest to prosty klucz, wydaje się po prostu pewniejszy w obsłudze, zresztą po opiniach jest tak od lat. Uniora 1612PB mam o 15 PLN taniej, ale to nie ma większego znaczenia. 

Na koniec tematu jeszcze dopytam, bo imadło się tu przydaje. Jako podkładek można używać drewienek, natomiast czy faktycznie te wszystkie chwytaki do osi są takie drogie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę że babola zrobiłem - miałem na myśli to że te klucze Pro kojarzą mi się z takim tanimi czarnymi. 

Unior jest okej - ale tylko okej, da się ten klucz uszkodzić. Bitul sprawia wrażenie bardziej pancernego, jest z grubszej blachy ale Bitula używam tylko w domu więc widział tyle co nic. W serwisie pracowałem z Uniorem i Parktoolem i nie narzekałem. 

O jakich chwytakach mówisz? Jeśli chodzi o kontrowanie piast to ja kontruje sobie jedną stronę na osi, w rękach, a jak potrzebuje złapać potem oś żeby skontrować drugą stronę to łapię sobie delikatnie imadłem za nakrętkę po zakontrowanej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, te czarne tanie to własnie zestaw Bike Hand YC-152 klucze dwustronne (4 rozmiary na klucz); podobne do PRO.

Potem Bike Hand YC-257 pojedyncze dwustronne (2 rozmiary)- sprzedawane osobno jako A/B/C po 10 PLN. 

8 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

jak potrzebuje złapać potem oś żeby skontrować drugą stronę to łapię sobie delikatnie imadłem za nakrętkę po zakontrowanej stronie. 

Tak, oczywiście. Napomknąłem, bo zaciekawiło mnie czemu to takie drogie, np. Unior, Park Tool AV-1 nie mówiąc o AV-5. Na AliExpress są jakieś bez specyfikacji https://pl.aliexpress.com/item/4000151247576.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jest jakaś idea czemu są albo pojedyncze rozmiary albo podwójne. 

Bitul ma klucze 13 x 14 x 15 x 16 x 17

Unior 13/14 x 15/17 oraz 13/14 x 15/16

Te Uniory i inne mają schodek między jednym a drugim rozmiarem, i tu w przypadku tych tanich widać słabość materiału.

10 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Jak na narzędzie Parktoola przystało cena jest w normie, tu podobnie jak w Harley Dawidsonie płacisz za legendę narzędzie masz gratis ;)

:002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bitul ma pojedyncze rozmiary. Pisze "klucz zaprojektowany został do blokowania konusa; do przeciwnakrętek sugerujemy używać szerokich płaskich kluczy"Ja nie mam miejsca podczas kontrowania na płaskie klucze. 

Ja zakupiłem PRO w promocyjnej cenie 29 PLN, bo ma podwójnie te same rozmiary. PRO ważą od najtańszego Bike Hand mniej (160g vs 181g). Jeśli się nie sprawdzą dokupię proponowany zestaw od Bitula.

P1000734.thumb.JPG.cee59ff42f055f383c807f0bc979428f.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...