Skocz do zawartości

[korba] dobór modelu korby HT2


Cycek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się przyszedłem zapytać o korbę a nie o mnie :D

5 godzin temu, To_JaT napisał:

Jaką ramę i oponę masz?

Hornet Boost 12x148 Mufa 73mm Opona 3.0 

 

5 godzin temu, skom25 napisał:

A czemu z 2 rzędowej ma łańcuch spadać, a 3 rzędowej o której pisałeś już nie?

Dlatego, że 3 zębatka nie pozwoli łańcuchowi  fizycznie spaść, ze środkowej zębatki  w stronę pedału, natomiast przy korbie 2 rzędowej nic nie ogranicza łańcucha od strony pedału i łańcuch po prostu spadnie za zębatkę.

Po za tym używam 3 zębatki na asfalcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama nie jest przystosowana do współpracy z przednią przerzutką.. A jak już tak ci na niej zależy to wymień oponę na węższą wg producenta max szer. to 2.8"

 

Btw. zagłębiłem się w temat i z tego co wiem to masz ramę 142x12 a nie boost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo chcę w końcu kupić jakąś korbę... 

Obecnie przy suporcie octaling 118 trzeba by odsunąć przednie zębatki od ramy gdzieś tak 4-5mm.

Znajdę jakąś 3 rzędową korbę boost czy nie ma opcji???
Bo jak nie to po prostu montuje suport na kwadrat NECO z długim wałkiem  127mm i tanią 3x 96bcd korbę do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 08:28, Cycek napisał:

Mam ramę BOOST.

Nie masz, ale co w sumie za różnica akurat w twoim rowerze skoro różne inne rzeczy wymykającym się nieco standardom. I tak musisz podejść jednostkowo bo... no co tu ukrywać geometrię napędu tworzysz sam dość nowatorsko... i niekoniecznie coś co pasuje do jednej rzeczy pasuje do innej... kroczysz przez nieznane innym terytoria.

Już kiedyś tam rozmawialiśmy i wrzucałeś o ile się nie mylę jakąś fotkę z aktualną linią łańcucha... Wrzuć jeszcze raz to może ktoś coś pogłówkuje z tym suportem.

Co do HT2 to nie wiem czy aż tak należy demonizować jak to robisz - masz też rozwiązania producentów które pozwalają na wymianę łożysk i są to łożyska standardowe. Kupisz sobie nawet używanego albo i zatartego raceface i będziesz miał co lubisz - łożyska do wymiany kiedy zechcesz. Dwa lata temu przy okazji tego samego problemu wrzuciłem Ci to zdjęcie...

rf.jpg

A z taką np. saint m800 (nie ma człowieka co to połamie - nawet Ty) też upolujesz w końcu za ~ 250zł jesteś w domu. No o ile oczywiście to wysunięcie korby nie zabija już totalnie tego gdzie jest łańcuch

Upsss... no i bym zapomniał - Twoja przednia przerzutka, jak chcesz odsunąć dalej tarcze od suportu, to ona ma szansę ogarnąć? Wychyli się ramię tak daleko i będzie łuk pasował do zębatek????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

masz też rozwiązania producentów które pozwalają na wymianę łożysk i są to łożyska standardowe.

W Shimano też można tylko potrzeba chwili zabawy  :D Kiedyś się z tego doktoryzowałem tu na grupie :D W sumie nawet niegłupie rozwiązanie bu uszczelnienie suportu Shimano + uszczelnione obustronnie łożyska praktycznie uniemożliwiają dostęp wody do kulek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m800? no coś Ty toż to kawałek młota nie korba... "156kg" żywej wagi to jest właśnie coś co Kacper powinien mieć - oszalałby ze szczęścia - można z tego podnośnik do tira zrobić.- kto mógł wymienił na nowsze sainty... może nie aż tak pancerne ale jedna duuuuużo lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ramę BOOST ile razy można wam to mówić, tylne widełki mają rozstaw 148mm nawet to mierzyłem

4 godziny temu, abdesign napisał:

Już kiedyś tam rozmawialiśmy i wrzucałeś o ile się nie mylę jakąś fotkę z aktualną linią łańcucha... Wrzuć jeszcze raz to może ktoś coś pogłówkuje z tym suportem.

Na tych zdjęciach nic nie było widać, nwm jak zrobić zdjęcie, żeby na zdjęciu było widać pod jakim skosem idzie łańcuch.

4 godziny temu, abdesign napisał:

Co do HT2 to nie wiem czy aż tak należy demonizować jak to robisz - masz też rozwiązania producentów które pozwalają na wymianę łożysk i są to łożyska standardowe. Kupisz sobie nawet używanego albo i zatartego raceface i będziesz miał co lubisz - łożyska do wymiany kiedy zechcesz. Dwa lata temu przy okazji tego samego problemu wrzuciłem Ci to zdjęcie...

rf.jpg

Przecież to nie jest w żaden sposób uszczelnione i nie widzę w misce miejsca, aby zamontować ewentualny simmering przecież to  łożysko się rozleci po tygodniu (zardzewieje, syfu najdzie do środka itp).

4 godziny temu, abdesign napisał:

 

 

A z taką np. saint m800 (nie ma człowieka co to połamie - nawet Ty) też upolujesz w końcu za ~ 250zł jesteś w domu. No o ile oczywiście to wysunięcie korby nie zabija już totalnie tego gdzie jest łańcuch

A w tym Saincie to starczy ,,osi,, korby by odsunąć zębatki od ramy? No i jeszcze ten Saint ma 104 BCD :devil: Więc bez druciarstwa nie zamontuje zębatki 30T. Wróć są chyba zębatki 30T pod 104BCD.:blink:

 

4 godziny temu, abdesign napisał:

Upsss... no i bym zapomniał - Twoja przednia przerzutka, jak chcesz odsunąć dalej tarcze od suportu, to ona ma szansę ogarnąć? Wychyli się ramię tak daleko i będzie łuk pasował do zębatek????

Raczej tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cycek napisał:

Przecież to nie jest w żaden sposób uszczelnione i nie widzę w misce miejsca, aby zamontować ewentualny simmering przecież to  łożysko się rozleci po tygodniu (zardzewieje, syfu najdzie do środka itp). 

Chyba sam nie wierzysz w co piszesz?

 

Teraz, Cycek napisał:

Mam ramę BOOST ile razy można wam to mówić, tylne widełki mają rozstaw 148mm nawet to mierzyłem

Najwyraźniej masz jakiś super prototyp bo hornet boosta ma dopiero od 2020. Pokaż wymiar z suwmiarki to ci piwo soczek postawie.

 

Dalej nie wiem po co kombinujesz z jakimiś dzikimi patentami na linię łańcucha jak wystarczyło by tylko wymienić oponę na węższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie róbcie z chłopaka debila... Zmierzył, to znaczy że tak jest.

Może kupił w 2019 model 2020? Ja kupiłem rower 2021 w 2020, a w sklepie już trochę stał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

No już nie róbcie z chłopaka debila... Zmierzył, to znaczy że tak jest. 

Nikt nie robi co najwyżej on sam. Model 2020 był dopiero dostępny w maju 2020, więc jest to nie możliwe.

On ma model 17-19, czarna rama w zielone napisy. Z jego profilu wynika, że rower miał już w listopadzie 2019, więc na pewno 2020 to nie jest :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...