Skocz do zawartości

[komputer/licznik] Co wybrać do treningów?


ZbigLuFr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zastanawiam się nad zakupem komputerka rowerowego, główna funkcja to trening wprowadzonych wcześniej interwałów z monitorowaniem tętna i kadencji (przez BLE), cena max 700PLN i teraz nie wiem czy coś takiego istnieje za takie pieniądze ;) Na tą chwile korzystam ze smartphona i aplikacji Interval Timer (interwały) i wahoo (tętno, kadencja) ale przeskakiwanie pomiędzy apkami w trakcie treningu nie jest zbyt komfortowe. Już myślałem że znalazłem odpowiedni sprzęt,  Bryton 420, ale po głębszej analizie okazało się, że nie ma opcji treningów. Może ktoś ma doświadczenia w podobnym temacie.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Brytony 410, 450, Aero 60, 530? Treningi mają ale nie pamiętam czy można określić zakres kadencji czy tętna. Rozważ coś od Lezyne. Nie wiem czy brałeś pod uwagę sterowanie trenażerem ale z tych co podałem żaden nie potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ZbigLuFr napisał:

Dobra rzecz ale cena zaporowa, co prawda znalazłem za 799 PLN, niby nowy pogwarancyjny ale niestety na tą chwilę to 700 PLN już jest delikatnie na wyrost ;)

Dozbieraj sobie do garmina. Kupując licznik za kilka stów warto brać pod uwagę cały suport i ekosystem proponowany przez producenta a nie tylko cenę, to nie jest bidon żeby go wyrzucać co sezon.

Najtaniej garminy znajdziesz tutaj

https://www.bikeinn.com/rowery/garmin-edge-520-plus/136999023/p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Dozbieraj sobie do garmina. Kupując licznik za kilka stów warto brać pod uwagę cały suport i ekosystem proponowany przez producenta a nie tylko cenę, to nie jest bidon żeby go wyrzucać co sezon.

A jak wygląda ewentualna współpraca z dodatkowymi elementami jak monitor tętna, czujnik kadencji, musi być garmin czy dowolny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku korzystałem z liczników marki Lezyne(ze względu na cenę) i do treeningów były dobre, poźniej udało mi się uzbierać i zainwestowałem w Wahoo co było strzałem w 10 ;) za tą cenę do treningów idealny po czym jest w fazie testów Bryona Ridera 750 (recenzja poniżej) o Garminie nigdy nie myślałem ze względu na cenę. Trochę drogi a różne opinie chodzą np. że jest taka legenda, iż ktoś ma Garmina, którego nie musiał oddawać do serwisu :P a tak serio to miałem parę razy obsługiwać to urządzenie i jak dla mnie jest mało intuicyjne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 12:46, ZbigLuFr napisał:

Już myślałem że znalazłem odpowiedni sprzęt,  Bryton 420, ale po głębszej analizie okazało się, że nie ma opcji treningów.

Jakiś czas temu weszła aktualizacja dodająca funkcje treningowe, a dosłownie parę dni temu doszła też funkcja obsługi trenażerów interaktywnych. Dodaotkow Bryton na FB potwierdził, że pracują nad aktualizacją wprowadzającą Strava Live Segments :) Ja mogę od siebie gorąco polecić 420tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...