Skocz do zawartości

['Amortyzator] Fox 32 f120 2010 - zmiana skoku


mlody2k03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem ostatnio amortyzator Fox 32 fit, miał mieć 120mm skoku i tak było, gdy było nabite 100psi. Nabijam więcej bo jeżdżę w dircie. Po nabiciu 160psi skok nagle zwiększył się do 150 i nie wiem czy tak ma być, czy coś jest uszkodzone i należy wymienić. Jeśli coś jest nie tak to proszę o pomoc. Z góry dzięki :D

Edytowane przez mlody2k03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dla starszych amorków ( 2010-2013 ) z tłumikiem FIT max ciśnienie to 125 psi . 

https://www.ridefox.com/fox_tech_center/owners_manuals/013/Content/Forks/32/All_Fork_Installation.html

Pompując 160 psi prawdopodobnie uszkodziłeś sprężynę powietrzną. Sam fakt, ze się nic nie działo nie oznacza ,ze tak powinno się robić.

Modele F32 FIT nie są amorkami przeznaczonymi do dirtu- to typowy amorek do XC. Do dirtu są wersje F34 Float 831.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.02.2021 o 16:54, durnykot napisał:

Dla starszych amorków ( 2010-2013 ) z tłumikiem FIT max ciśnienie to 125 psi . 

https://www.ridefox.com/fox_tech_center/owners_manuals/013/Content/Forks/32/All_Fork_Installation.html

Pompując 160 psi prawdopodobnie uszkodziłeś sprężynę powietrzną. Sam fakt, ze się nic nie działo nie oznacza ,ze tak powinno się robić.

Modele F32 FIT nie są amorkami przeznaczonymi do dirtu- to typowy amorek do XC. Do dirtu są wersje F34 Float 831.

 

Cholera, a jakby wymienić air shaft to coś pomoże? Niebezpieczne jest w moim wypadku posiadanie 150 skoku bo mam ramę pod 130 max a latam duże hopki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
5 minut temu, mlody2k03 napisał:

Niebezpieczne jest w moim wypadku posiadanie 150 skoku bo mam ramę pod 130 max a latam duże hopki...

Latanie dużych topek na wątłym amorku, który prawdopodobnie jest uszkodzony jest niebezpieczne. Wymiana haftu nie zmieni jego niskiej sztywności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...