Skocz do zawartości

[Pedały spd] Spd+Platforma do 300zł + Buty


AXeLL1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Poszukuję Pedałów Spd+Platforma z drugiej strony, jaki model i producenta polecacie najbardziej? Dodam że pedały napędzały by vento 5.0 i prawdopodobnie będą używane z butami mtb [ zależy mi na cywilnym wyglądzie buta z racji tego że rower będzie mi służyć jako środek transportu]

swoją drogą jakie buty polecacie? tak do 200zł max, buty z decathlonu za 150zł mają jakiś sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogą, jak i tak masz zamiar używać butów z blokami to ta platforma na kij potrzebna...

Jeśli pedały mogą być dwustronne-spd, to standardowo m520 są trudne do pobicia w stosunku jakość/cena. I teoretycznie można do nich dokupić nakładkę-platformę.

Tak BTW, nie wiem jaki dokładnie fason nazywasz "cywilnym" ale masz spory wybór butów nazwijmy to "turystycznych", jak i nawet szosowych wyglądających np. jak zwykłe, sznurowane buty i mających mocowanie pod "zwykłe" spd (nie spd-sl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z pedałami jw. m520, ew 530, więcej nie trzeba (chyba, że chciałbyś jednak szosowe). Platforma+zatrzask to niepraktyczne rozwiązanie, zresztą jak zaczniesz jeździć w zatrzaskach to nie będziesz chciał korzystać z tej platformy.

2. W przypadku "rowerowych zakupów" lepiej raz a porządnie. Buty za 150 czy 200 złotych, ktokolwiek by ich nie wyprodukował to po prostu najtańsze, najgorsze jakościowo i po prostu badziewne rozwiązanie. Za te 300 i w górę powinieneś znaleźć już coś przyzwoitego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tak jednoznacznie krytyczny. Od kilku miesięcy używam dwustronnych pedałów shimano (PD-M324) i się sprawdzają, choć swoje ważą. Co prawda sprawne wypięcie się i przełożenie na platformę np. przed ostrym zjazdem wymaga trochę wprawy ale jest to do ogarnięcia. 

Także buty z deca MTB SHOES ST100A ROCKRIDER nie budzą zastrzeżeń. Wygląd to kwestia gustu ale są wygodne, zatrzask nie luzuje się, nic się nie rozkleja, nie pruje a używam w każdych warunkach, nie pamiętam ceny ale nie była to górna półka. Oczywiście buty jak i pedały używane w jeździe turystyczno - rekreacyjnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli Pedały SPD SHIMANO PD-M520 czarne + bloki SM-SH51 + do tego 

https://www.decathlon.pl/p/buty-na-rower-mtb-st-100/_/R-p-303164?mc=8512376&gclid=Cj0KCQiA34OBBhCcARIsAG32uvNHOUBRtlDzs6bSQ0Tcma-XZf5lB5lecFzAk5-fX98iuEt4pMv2vKEaAitQEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

czy jednak jeśli dołożę to dodatkowe 150zł do butów odczuję jakaś niesamowitą różnice? 

a jeżeli tak to jakie buty polecacie w przedziale 300zł?

a jeszcze sprawa pedałów czy warto iść w te 520 czy może coś o 100zł droższego jest znacząco lepsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, GrzeGT napisał:

sprawne wypięcie się i przełożenie na platformę np. przed ostrym zjazdem wymaga trochę wprawy ale jest to do ogarnięcia. 

A czemu to ma niby służyć? Poprawie komfortu psychicznego, że niby zeskoczysz "w razie W", bo boisz się że stopy się nie wypną? Nie ma to żadnego sensu na dłuższą metę, a bezpieczniej jest mieć stopę przypiętą i zmniejszyć w ten sposób ryzyko zsunięcia niż korzystać z tej "niby-platformy" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą metę może i tak ale na początek - jak u mnie się sprawdza nawet jeżeli to tylko złudne poczucie bezpieczeństwa. Nie mniej umożliwia błyskawiczne wykorzystanie nogi gdy coś się dzieje a zanim opanowałem sprawne wypinanie się to kilka razy glebę zaliczyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, AXeLL1 napisał:

dobra czyli Pedały SPD SHIMANO PD-M520 czarne + bloki SM-SH51 + do tego 

Pedały M520, bloki masz w zestawie z każdymi pedałami, więc ich nie musisz kupować.

Dokładać do pedałów z bardzo nie ma sensu, wszystkie działają na tej samej zasadzie. Różnice będą w łożyskowaniu, wysokości profilu pedałów i uszczelnieniu. 520-tki to sprawdzone i dobre pedały, zwłaszcza na początek.

 

Buty w okolicy 300 zł są już przyzwoite, ale co do wyboru warto najpierw pomierzyć. Każdy ma inną stopę i to co będzie odpowiednie dla jednego nie musi pasować drugiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam właśnie takiego budżetowego połączenia czyli M520 i te buty z Decathlonu. Już 2 sezony przejeżdżone i wszystko ok. Buty tanie, dobrze się trzymią i można w nich normalnie chodzić. Pewnie w tym roku kupię inne ale tylko po to, żeby kupić :) .Przy okazji będę mieć zapas w razie solidnego przemoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AXeLL1 napisał:

Mam te buty. Kupiłem na próbę do pierwszych SPD. W sumie jestem zadowolony. Chciałem buty sznurowane w których będzie można spokojnie chodzić i te takie właśnie są.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to są buty na wiosnę/lato. W ciepłe dni nie ma z nimi problemu. Gorzej jak temp. spada poniżej 8 stopni. Jestem z nich zadowolony ale nie mam porównania z innymi. Przejechałem z nimi jakieś 2k i wyglądają jak nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...