Skocz do zawartości

[Rower] Marki rowerowe które zniknęły


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jakie marki rowerowe zniknęły z rynku w ostatnich latach?

A może jakieś marki wycofały się z Polski?

Ja niedawno zauważyłem, że nie ma już Gary Fischer oraz polskiego Duncona...

Dlaczego te marki upadły?

 

Tak mnie natchnęło po przejrzeniu starych katalogów :)

Może będzie to ciekawy temat do wspominek starych czasów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej szkoda Iron Horse. Ich MKIII było swego czasu moim rowerowym marzeniem.

Byli winni wierzycielom i posiadaczom patentów 5 milinów  zielonych i wykupiło ich Dorel Industries, które posiada Cannondale, GT, Mongoose i Shwinn.

Niestety chyba nie widzieli potencjału na zarobienie pieniędzy na Iron Horse.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo żal Marzocchi. Aż trudno uwierzyć, że tak szybko stali się cieniem dawnej legendy... A z drugiej strony Rock Shox, który kiedyś Marcokowi mógł czyścić co najwyżej golenie zrobił zawrotną karierę... Kojarzę, że chyba pierwsze Pike były takim przełomem dla RS... Historia bywa przewrotna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą stpman. Marzocchi  istotnie miało przewagę w cięższych dyscyplinach ale w xc nie bardzo. SID od RS od początku był obiektem porządania w xc. Pike pojawił się dużo później.

Edytowane przez Moskit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli szeroko pojęte kolarstwo ekstremalne. 

W MTB w tamtych czasach rządził RS i może trochę Manitou.  W lżejszych widłach Marzocchi zawsze było nieco z tyłu...

No ale Bombery, Z1 czy Dirt Jumpery to legenda... Kto jeszcze pamięta Monster T czy potężnego Super Monstera? ;) To byli czasy... :D

Edytowane przez stpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdzieś mi wcięło niestety mój wiekowy katalog rowerowy. Jedną z marek której rowery mi się podobały był Klein. Cóż wciągnął ją Trek i przepadła bez wieści.

Tu można przeczytać trochę o historii tej marki:

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/wydarzenia_i_biznes/5829/klein_przed_trekiem

Niestety duży biznes często zabija mały biznes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Wheeler, Diamond Back, Sintesi, Rock Machine..wystarczy odpalić OLkę i obadać górale do 1500 peelenów aby przejechać się po patynie minionej epoki.  😉

IMG_1159.jpg

#26aintdead

Upssss...a jednak diamentowy tył, Sintesi i skalna maszyna nadal dają gdzieś tam radę 🤭 

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że niektóre marki nie zniknęły tylko się dobrze zakamuflowały.  Nie sprawdzałem po netach w trakcie pisania a raczej chrzaniłem na podstawie tego co kiedyś było widoczne a dziś zaniknęło z velotras.  Mea culpa.  No i dobrze że niektóre firmy nadal kombinują, ciekawe ile razy zmieniano właściciela w niektórych przypadkach bo z kilku dawnych potęg ostały się jeno ochłapy i wspomnienie świetności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pewnie podsumować, że jako producenci poznikali ale marki zostały.

11 godzin temu, kazafaza napisał:

no fakt, robią teraz motury do ibajków...  

Można też natknąć się na dynama w piaście ale nie udało mi się dotrzeć z jakich roczników są i czy nadal w produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...