Skocz do zawartości

[Niemcy] Szlakiem wybrzeża wschodniego Rostock-Rugia-Świnoujście


Marcinkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Piszę do was z prośbą o informacje czy mieliście doczynienia z trasą R10 po Niemieckim wybrzeżu. 
 

Wiem że jest kilka filmików z tej trasy. Bardziej od widoków i przebiegu trasy interesuje nas możliwość noclegowania w kwaterach itp. Nie chcemy brać namiotów i śpiworów. I stąd moje pytanie.

Jak wygląda sprawa noclegów pomiędzy Rostockiem a Świnoujściem. A już za informacje dot. noclegów na wyspie Rugii (tego się najbardziej boję że będzie najciężej) będę bardzo wdzięczny. Chcemy jechać około 4-5 dni. Dystans około 500 km przez wyspę. Planowany termin wyjazdu to ostatni tydzień czerwca.

Ciekawy również jestem jak wyglądają realia cenowe w tym okresie, z góry dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc.

Pozdrawiam 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy nie pisaliśmy o tym wcześniej - było już kilka wątków o tej trasie, chociaż nie wiem, czy z takim noclegowym naciskiem.

Jechałem tamtędy dwa razy. Podczas pierwszego wyjazdu (majówka) mieliśmy w miarę stabilną pogodę i noclegi rezerwowane wcześniej przez Booking. Za drugim razem jechałem jesienią, ale w trakcie niemieckich jesiennych ferii szkolnych i podczas mocno niestabilnej pogody. Mimo to udawało się na bieżąco znajdować noclegi w hostelach i tańszych hotelach. Sądzę że latem mogą być z tym problemy, choć czerwiec to wciąż jeszcze nie są wakacje w Niemczech. Właśnie - sprawdź to sobie, każdy land ma inny termin.

Tak na szybko mogę polecić np. hostel Haus 54 w Zingst, gdzie przez pogodę przesiedziałem trzy dni. Ale też oprócz Bookingu możesz zaglądać na stronę Bett+Bike - z trudno ogarnialnej zmieniła się w bardzo wygodną, z mapą - tu już zaznaczony w wyszukiwarce szlak Morza Bałtyckiego, czyli Ostseeküsten-Radweg:

https://www.bettundbike.de/radweg/ostseekuesten-radweg-d-route-2/

I jeszcze podrzucam relację z pierwszego przejazdu, z drugiego - właśnie Rostock-Świnoujście - się jeszcze pisze.

https://www.znajkraj.pl/szlak-wybrzeza-morza-baltyckiego-rowerem-po-niemczech

Ogólnie bardzo fajna trasa. Z przyjemnością wrócę przy okazji Rugii. Powodzenia!

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wasze wpisy. Były one zapalnikiem do podjęcia decyzji o podróży na tej trasie ;). Natomiast po za ogolno dostępnymi informacjami zabrakło tych o noclegach. Każdy podróżuje na swój sposób. 
 

Po trasie Oder Neisse Radweg podjęliśmy decyzje że noclegi będziemy spędzać na kwaterach. 
Jeżeli chodzi o noclegi z Rostocku do Rugii to wiem że możemy sobie lepiej lub gorzej poradzić. Natomiast Rugiaa uuuu panie, jak znam życie to limit miejsc ograniczony, sezon wakacyjny za pasem. Dlatego pod tym kątem szukam rad. 
Bardzo ci dziękuję za odpowiedź, wnosisz bardzo wiele dla początkujących podróżników. Jak ci się coś przypomni co do tych noclegów to daj znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...