Skocz do zawartości

[podkładka] szersza niż standardowa pod mostek.


abdesign

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję dystansu/podkładki pomiędzy mostek a stery ale takiej dość nietypowej...

Taka ze 40-42mm średnicy byłaby idealna, bo zwykła 2-3mm ze względu na kształt sterów i mostka wygląda brzydko. Tak wiem mogę sobie wytoczyć :) no ale może istnieją gotowe...

Kojarzycie może takie szersze dystanse/podkładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak normalne standardowe okrągłe mają 34-36mm, albo są takie jak np. Deda robi które dajesz nie nad a pod komin i są szerokie mają z 50mm... mam i takie i takie... pierwsze brzydko się składa w zestaw drugie nic nie rozwiązują. Więc wydumałem sobie coś innego.

Mi się po prostu nie podobają te cienkie podkładki w tej konkretnej sytuacji - pomiędzy mostkiem accenta -17 a sterami CC slamset... bo to taka "chatka na kurzej łapce" się zrobiła. A coś muszę dać (2-3mm) bo mostek "opiera się" o krawędź główki ramy - jest tak idealnie na styk - niby obrócisz kierownicę, ale byle ziarnko piasku i będzie się to wzajemnie piłować.

W ogóle jestem poirytowany efektem swojego dłubania... Niby w rowerze zrobiłem co chciałem - kokpit spadł ponad 3cm (pomijając wcześniej wywalone podkładki), dawno przestał być "endurance" ale brzydko to wygląda i mnie wkurza.

Ideałem to by pewnie był "komin" z podstawą 42mm górą 35mm wysokości 2,5mm ładnie poanodowany albo np. karboniasty - więc pewnie się skończy tym że zamówię u tokarza.

Oczywiście dziękuję za propozycję. 

edyta: już powyżej odpowiem - tak mogę zdjęcie zrobić jak wrócę do domu, ale już niemal jestem pewien że napisałem ten temat... żeby sobie uświadomić, że wybieram się do tokarza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie chcę za nic w świecie do góry podnieść...  Plują mi już model, a i tak wiem, że finalnie wytoczę sobie "ścięty stożek", z ładną fazką, grubość 2,5mm dół średnica 42,5mm będzie startował z 0,5mm a góra 35mm właśnie 2,5mm.

Na razie drut tak tylko do przymiarki (to jest za nisko - prześwit od krawędzi nieakceptowalny), podkładka 1,85 nabita na dystans zwykły ciut podszlifowany 2mm dystans 1 i 1/8 :

 

received_3616122111829042.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ona jest tylko i wyłącznie po to żeby mostek -17 nie gniótł główki a w zasadzie sterów...

I tak jest ok, to wszystko jest pokalkulowane w geometrii która ma z tego wyjść - podkładkę 2-3mm kalkulowałem. Po prostu chcę "ładniej" niż na zwykłej podkładce. Mostek -8 na gołe stery daje 8mm wyżej kierownicę niż mostek -17 z podkładką 2,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany czy opieranie mostka na krawędzi 0,5mm to dobry pomysł. Mam wrażenie że może to być przyczyna strzelania czy skrzypienia.

Sam mam takie zapędy jak Ty, ale czasami trzeba odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu, żeby to tak zostawić - to w ogóle jest kawałek plastiku :)

Drukują mi się różne podkładki, pewnie po pracy odbiorę - 2; 2,5; 3mm - poprzymierzam, po czym wytoczę finalną (sądzę że 2,5mm) a teraz to faktycznie nie ma opcji żeby tak zostało to tylko złożone do przymiarek wizualnych, tak jak i poprzednie zdjęcie gdzie założyłem 5mm zamiast połowy tego żeby uwypuklić do zdjęcia to co mnie wizualnie w podkładce o małej średnicy irytowało. Z finalną podkładką z tej szczeliny 0,5mm zrobi się 2mm. Tyle to się mostek nie ugina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzegam wpływu kąta główki, przecież dla mostka zawsze jest to po prostu prosto ścięta rura... co za różnica pod jakim kątem wspawana/wklejona w ramę?

Za to wpływ samego mostka (kształtu jego spodu) i kształtu pokrywy sterów owszem.  Swoją droga co to za stery?

Bo te są po prostu płaskie... stąd żeby mostek z dużym spadem się nie opierał jest ta podkładka.

cc_ss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz racje. Chodzilo mi, ze przy innym jkacie glowki monza to skorygowac innym katem mostka. Do tego mostki o tych samych wymiarach moga sie roznic katem. Stat moj pomysl na sprobowanie ww mostka, ktory nota bene jest tani jak barszcz.

U mnie siedzi jakies standardowe lozysko, ktore przykrywa pokrywka Veloflyte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...