Skocz do zawartości

[Rower] Dartmoor Hornet, wybór modelu


DiffySO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Czy mógłbym mi ktoś doradzić który z tych rowerów byłby lepszym wyborem? (głównie chodzi o części)
Jeśli chodzi o rozmiar ramy to nie będzie z tym problemu więc proszę nie zwracać na to uwagi. 

PIĘKNY Dartmoor Hornet L 2020 AION XT Enduro DH Freeride XC Limanowa • OLX.pl 


Rower Dartmoor HORNET 2020 M | AION 160 (dh fr stunt dirt pro) _NOWY_! Dębica • OLX.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa to lepiszcza z przypadkowych części, zapewne w większości używanych i zupelnie nie dopasowanych do tego typu roweru i siebie wzajemnie. Co ciekawe obydwa maja amortyzator pochodzący z tego samego śmietnika (byla trefna seria co walało się tego pełno po aukcjach za jakieś śmieszne pieniądze) więc rama boost a amor bez boost i z tłumikiem do wymiany. Dla przykładu w tym pierwszym amulce z roweru miejskiego, kierownica honsun za 20zł, mostek Wake który można było kupić za 6zł i parę innych rzeczy również żywcem z Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są TE amory, które w ubiegłym roku można było nabyć za czapkę śliwek po serwisach typu aledrogo. Prawdopodobnie były to odrzuty z jakiejś montowni rowerów bo z nabitą już gwiazdką były. W każdym, po krótkim czasie tłumik zaczynał stukać. No i to amory kilkuletnie bo od dłuższego czasu aion ma golenie 35mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dokumosa napisał:

W każdym, po krótkim czasie tłumik zaczynał stukać.

W każdym? Ja np. używałem go prawie rok i jakoś mi nie stukał ani nie nastręczał żadnych problemów a używałem go dość intensywnie. Teraz ma go mój znajomy z którym prawie codziennie jeżdżę i też się nie skarży. Jeździłem też na wielu rowerach od dirtówek po endurówki zmontowanych na tych widelcach jakoś nie dostrzegłem problemu. Mój amor nie miał też żadnej nabitej gwiazdki ani śladów po niej.

Nie jest to super amortyzator ale jest tani, prosty w serwisie i obsłudze sprzęt na którym można spokojnie polatać i się nie zabić. Zmieniłem tylko dlatego że miałem okazje na coś lepszego, tak to bym dalej na nim jeździł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dokumosa napisał:

Obydwa to lepiszcza z przypadkowych części, zapewne w większości używanych i zupelnie nie dopasowanych do tego typu roweru i siebie wzajemnie. Co ciekawe obydwa maja amortyzator pochodzący z tego samego śmietnika (byla trefna seria co walało się tego pełno po aukcjach za jakieś śmieszne pieniądze) więc rama boost a amor bez boost i z tłumikiem do wymiany. Dla przykładu w tym pierwszym amulce z roweru miejskiego, kierownica honsun za 20zł, mostek Wake który można było kupić za 6zł i parę innych rzeczy również żywcem z Ali.

Szczerze jak zobaczyłem ten mostek Wake'a oraz kierownice honsuna to byłem niezbyt zadowolony dlatego też wolałem podpytać. Jeśli chodzi o amortyzator mam rozumieć żeby go lepiej odpuścić i wybrać jakiś inny który byłby lepszym wyborem? (np. Rockshox Yari rc, Santour Auron rc2 boost)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, To_JaT napisał:

W każdym? Ja np. używałem go prawie rok i jakoś mi nie stukał ani nie nastręczał żadnych problemów a używałem go dość intensywnie. Teraz ma go mój znajomy z którym prawie codziennie jeżdżę i też się nie skarży. Jeździłem też na wielu rowerach od dirtówek po endurówki zmontowanych na tych widelcach jakoś nie dostrzegłem problemu. Mój amor nie miał też żadnej nabitej gwiazdki ani śladów po niej.

Nie jest to super amortyzator ale jest tani, prosty w serwisie i obsłudze sprzęt na którym można spokojnie polatać i się nie zabić. Zmieniłem tylko dlatego że miałem okazje na coś lepszego, tak to bym dalej na nim jeździł.

 

 

A miałeś dokładnie ten o którym pisał Dokumosa? Chodzi o wadliwą partię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to sobie tłumacz. Ale np. RS robił akcję przywoławczą dla pewnych zakresów S/N pike'ów czy lyrików bo łamały się dolne golenie. I jeśli ktoś miał akurat numer z zakresu i mu do tej pory nie pękł to wg Ciebie jest pozbawiony wady ukrytej?

@DiffySO aion'y są ok ale jeśli pochodza z oficjalnej dystrybucji z pisemną gwarancją. Oczywiście wspomniane przez Ciebie amortyzatory są lepsze ale nie nastawiam się na zakup roweru w okolicy 4k z amortyzatorem który kosztował 2k i rama 1k. Gdzie w tym koła, hamulce, napęd, kokpit itp.?

W powyższych amortyzator i tak da się naprawić za kilka stówek ale tam większość innych rzeczy i tak do wymiany jesli rower ma być do trailu czy "enduro" i ma być bezpieczny. A jeśli to ma być do jazdy wokół komina to.nie tego typu rower trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

@DiffySO aion'y są ok ale jeśli pochodza z oficjalnej dystrybucji z pisemną gwarancją. Oczywiście wspomniane przez Ciebie amortyzatory są lepsze ale nie nastawiam się na zakup roweru w okolicy 4k z amortyzatorem który kosztował 2k i rama 1k. Gdzie w tym koła, hamulce, napęd, kokpit itp.?

W powyższych amortyzator i tak da się naprawić za kilka erówek ale tam większość innych rzeczy i tak do wymiany jesli rower ma być do trailu czy "enduro" i ma być bezpieczny. A jeśli to ma być do jazdy wokół komina to.nie tego typu rower trzeba szukać.

Znaczy się mam pewien budżet (ok. 4500zł) i zamierzam kupić horneta. Jest trochę trudno wybrać bo przez pewnie czas nie siedziałem w tym temacie. Z tego co wiadomo to hornet z rocznik 2020 można/można było dorwać za ok. 4800zł więc wydaje mi się że za tą samą cenę kupie spoko używkę. Jeżeli nie mam racji to czy mógłbym prosić o podesłanie jakiegoś horneta wartego uwagi w podanym wyżej budżecie? (oczywiście ze jeżeli będzie to coś dobrego to mogę dopłacić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, skom25 napisał:

miałeś dokładnie ten o którym pisał Dokumosa? Chodzi o wadliwą partię

Stawiam za pewnik, żę chodzi o tą parte amorków co stała pod koniec 2019 roku za ~525 zł. Tak miałem dokładnie ten model. Miałem też bardzo krótką chwilę model RC ale to be znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiffySO czasy się "trochę" zmieniły i jeszcze 2 miesiące temu dajmy ma to przerzutka deore rd-m6100 kosztowała 167zł a dzisiaj jak trafisz gdzieś dostępną to 240-260zl. Dętka sv21a kosztowała 19zł a dzisiaj w tych samych sklepach 29-35zł. Rama hornet 2020 kosztowała 800zl a dzisiaj jest jakaś jedna oferta za 2k... Generalnie jest ogromny problem z dostępnością wszelkich komponentów. Rozglądaj się raczej za używanymi hornetami ze starszych roczników i raczej tymi, które były modelami fabrycznym (pro, evo) a nie podwórkowymi ulepami bez ładu i składu na częściach trochę ze śmietnika a trochę z najciemniejszych czeluści garaży tych domorosłych konstruktorów od siedmiu boleści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan racje, ceny idą w górę i też nie najnowszy rocznik będzie najlepszy.


Może tutaj coś lepszego :) 
Dartmoor Hornet 2017 Świebodzice • OLX.pl

Rower DARTMOOR HORNET 2018 27,5 rama M Pabianice • OLX.pl (gdzieś wyczytałem że ten amortyzator to nie jest wybitnie dobry)

Dartmoor hornet PRO 2018 Nowa Ruda • OLX.pl (Najbardziej mi podpadł ze względy że jest to wersja PRO oraz jest na Yari)

 

Jest trochę przeskok cenowy pomiędzy 4300zł a 3500zł natomiast może byłby to spoko osprzęt jak za taką cenę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DiffySO napisał:

Zdecydowanie ten najbardziej godny uwagi z tych które podałeś. Porządny amor, mykmyk, heble nie najlepsze ale dają rade.

 

1 minutę temu, Dokumosa napisał:

W kazdym razie rysy czy przetarcia na górnych goleniach amortyzatora dyskwalifikują. 

Zależy jakie ryski. Jeśli drobne odpryski i ryski lub nawet większe wyszlifowane które nie zjeżdżają uszczelek i ślizgów to niekoniecznie powód do odrzucenia roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dokumosa napisał:

Rama hornet 2020 kosztowała 800zl a dzisiaj jest jakaś jedna oferta za 2k... Generalnie jest ogromny problem z dostępnością wszelkich komponentów.

I tak rama " Dartmoor Hornet 2020 - 2021 " nie jest droga w porównaniu jaki posiada potencjał i jaką wspaniałą geometrię posiada Dartmoor Hornet. Jakby nowa rama kosztowała nawet 2.000 zł lub więcej, nawet bym się nie obraził ...  :wub:   Co do dostępności komponentów, już od tamtego roku miałem problemy kupić części, nie wspominając ile czekałem na części do hamulców Hope Tech V4 ...  :huh:  :w00t:

 

Najlepszy wybór to kupić porządne części do ramy Dartmoor Hornet " 2020 - 2021 " Rowerek odpłaci się niesamowitą frajdą z jazdy. Problem jest taki że, sam amortyzator będzie kosztować tyle co cały rower, lub nawet więcej, niż na tych topowych częściach ...  :D Tak skaleczyć ramę ...  :bye2:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Piotrek No to mi poprawiłeś humor na wieczór ;). Hornet to rama niechlujnie pospawana, z podłego stopu 6061, z grubych rur i w marnej jakości pokryciu lakierowym. Porównując ją np. do ns bikes eccentric cromo (Rama NS BIKES Eccentric CROMO 29/27,5+ r. S 9576091350 - Allegro.pl) jest taki kontrast (jakość, materiał) że tylko osoba mocno upośledzona na umyśle będąca zagorzałym fanem "marki" dałaby za ramę horneta 2k (tym bardziej, że za 2,2-2,5k są "fulle" dartmoora).

@DiffySO Tak patrząc po zdjęciach ten ze Świebodzic lekko nie miał. M.in. coś niedobrego działo się miedzy korbą a rurką łańcuchową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa tania ale przynajmniej pancerna - takie jej założenie. Koledze który jeździ bez szaleństw przy wadze 65kg eccentric alu pękły 2 ramy w tym samym miejscu. Teraz ma trzecią w innym kolorze.. Słyszałem o wielu innych przypadkach w tym samym miejscu. Jak chce ktoś zdjęcia to mogę poszukać.

 

@DiffySO bierz tego horneta na yarim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dokumosa napisał:

No to mi poprawiłeś humor na wieczór ;). Hornet to rama niechlujnie pospawana, z podłego stopu 6061, z grubych rur i w marnej jakości pokryciu lakierowym. Porównując ją np. do ns bikes eccentric cromo (Rama NS BIKES Eccentric CROMO 29/27,5+ r. S 9576091350 - Allegro.pl) jest taki kontrast (jakość, materiał) że tylko osoba mocno upośledzona na umyśle będąca zagorzałym fanem "marki" dałaby za ramę horneta 2k

Tak się składa że, nie przeszkadzają mi ładne spawy, przepiękna rama, grube mocne rury, wspaniała geometria, stabilność roweru, skoczność, niesamowicie wygodna pozycja, to mój klimat Hardtail Enduro. NS BIKES Eccentric to nie dla mnie, nie mój klimat, absolutnie nie moja bajka, gdybyś chciał zapytać czy jeździłem, tak jeździłem takim rowerem i nie jestem zagorzałym fanem Dartmoor Bikes, po prostu lubię takie nietypowe oryginalne rowery.   

22 minuty temu, Dokumosa napisał:

Tak jakby dartmoory nie pękały... Poza tym 2k to nie jest tania rama oraz wspomniany przeze mnie eccentric nie jest alu.

Jak chcesz, jutro mogę podjechać do drugiego domu i zrobić zdjęcie NS BIKES, nie pamiętam co tam na ramie pisze, jest nabazgrolone bliżej suportu na górnej rurze ... :D

 

Jak się wkleja teraz gify ? ...  bo żem :D zapomniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Nie twierdzę, że hornet jest zły. Nie porównuję też eccentrica cromo do niej pod względem jazdy, zastosowań itp tylko ceny. 2k za marketowej jakości ramę to cena absurdalna biorąc pod uwagę ceny porównywalnych jakościowo wynalazków (primal, prone, eccentric alu) jak i ceny sugerowane przez własciciela marki. Eccentric cromo jak i np. surge (również stalówka z tej samej stajni) przy wspomnianych aluminiowych crapach to ramy premium. No i żeby nie bylo ze jakos przeciwnik dartmoora jestem - nie, zbudowałem na różnych ich ramach kilkadziesiat rowerów w ciągu ostatnich 10 lat, jakieś też ramy od nich eksploatuję do dziś. Robiłem też dziesiątki rowerów na innych markach i piszę jakie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...