Skocz do zawartości

[4500] MTB - Zbyt duże wymagania?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.02.2021 o 18:43, dominickpiekacz napisał:

Robiłem przymiarkę i wydaje się być wygodny.

Przepraszam za jedno pod drugim.

Dziś byłem w salonie rowerowym i ostatecznie wybieram Meridę. Waham się jeszcze czy wybrać model Big Nine 300 LITE czy Big Nine 500 LITE. Z tego co widzę różnica jest tylko w amortyzatorze. Myślicie, że warto dopłacić za sam amortyzator? Bo napęd wydaje mi się wygodniejszy dla mnie w 300, bo ma dwa przełożenia z przodu. Doradźcie proszę w ostatecznym wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wbrew pozorom różnic jest więcej. Amortyzator, który działa jak należy, XCR to jednak zauważalnie niższa półka, napęd 1s kontra 10s, tym samym Deore M5100 vs M4100.

Moim zdaniem gra warta świeczki, po adto masz rower o 0,8 kg lżejszy - przynajmniej według katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominickpiekacz napisał:

Przepraszam za jedno pod drugim.

Dziś byłem w salonie rowerowym i ostatecznie wybieram Meridę. Waham się jeszcze czy wybrać model Big Nine 300 LITE czy Big Nine 500 LITE. Z tego co widzę różnica jest tylko w amortyzatorze. Myślicie, że warto dopłacić za sam amortyzator? Bo napęd wydaje mi się wygodniejszy dla mnie w 300, bo ma dwa przełożenia z przodu. Doradźcie proszę w ostatecznym wyborze.

Mam nadzieje ze sie nie obrazisz, ale ze zdjęcia wygląda że jesteś fest duży i nie brzmi to dobrze jako połączenie z fabrycznymi kołami Meridy. Co prawda nigdy nie jezdziłem nawet na Meridzie ale na pewno dobrze zwrócić na to uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować wszystkim forumowiczom, którzy udzielili się w tym temacie. Dziś ostatecznie kupiłem Meridę Big Nine 500 LITE 2021. We wtorek jadę ją odebrać. Udało się nawet utargować 300 PLN, będzie na jakieś oświetlenie. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie rady. Mam nadzieję, że w kwocie około 4500-5000 wybrałem jedną z lepszych opcji.

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie przepłaciłeś.

Teraz czeka Cię wybór siodełka :) Zmierz rozstaw kości kulszowych. Jakby co - Bontrager (marka Treka) pozwala na zwrot lub wymiane siodełka po 30 dniach. Zaskakujące jak szerokość tyłka nijak sie ma do rozstawu kosci kulszowych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewo i prawo od odbytu :D Ale pomiar jest niekrępujący :) Siadasz na takim "jeżyku" na którym jest połozona kalka i papier. Trochę się wiercisz i mierzysz fioletowe plamy. Na papierze :D W sklepach z siodełkami takie mają. Ja np. w biodrach mam sporo a kości kulszowe bardzo wąskie. Na szerokim siodełku ne jestem w stanie jechać. 

.Kosci powinny spoczywac na oble siodełka gdzieś pod kątem 45 stopni. Jak jest za szerokie to siedza centaralnie i po prostu boli. Tak generalnie to jak będziesz odbierał rower może da rade dobrać i wymienić siodełko w gratisie - dobre sklepy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wkg napisał:

Tak generalnie to jak będziesz odbierał rower może da rade dobrać i wymienić siodełko w gratisie - dobre sklepy tak mają.

Oczywiście zapytam. Wielkie dzięki za radę. Ja mam dość sporą dupę i mam wrażenie, że siodełko które tam jest wejdzie mi do dupy :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Piszę w dość istotnej sprawie dla osób, które prześledziły mój temat i zamierzają kupić Meridę Big Nine 500 LITE 2021. Rower jest świetny jak najbardziej i nie odpuszczajcie kupna ALE! Większość rowerów, które trafiły do Polski mają wadę fabryczną w postaci zamontowanej kolby nie od tego modelu, co skutkuje tym, że łańcuch na przedniej przerzutce ociera o nią i nie da się tego wyregulować. Przy kupnie zwróćcie uwagę na to serwisowi zanim odbierzecie rower. Ja dostałem dwie możliwości. Albo wymiana korby na prawidłową, albo za niewielką dopłatą zaproponowano mi model wyższy na co się zdecydowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominickpiekacz napisał:

(...) ALE! Większość rowerów, które trafiły do Polski mają wadę fabryczną w postaci zamontowanej kolby nie od tego modelu, co skutkuje tym, że łańcuch na przedniej przerzutce ociera o nią i nie da się tego wyregulować. (...)

dziękuje że dałeś znać. Ale tandeta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest nie tandetne wykonanie, tylko że QA tego nie wyłapało, a Merida pewnie znając problem, nie w podjęła akcji naprawczej.

Musiałeś sam zgłosić coś o czy pewnie wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49% akcji jest Speca jest własnością Meridy. 51 jest własnością założyciela więc nie jest poprawne stwierdzenie że jest to tajwański producent.

Teraz, dominickpiekacz napisał:

Dlaczego tandeta? (...)

Złożyć i wysłać do sklepu rower na niekompatybilnych komponentach to brzmi bardzo słabo. Tak jak @skom25 napisał, gdzie jest kontrola jakości w tej fabryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...