Skocz do zawartości

[do 7000] Dartmoor Primal Pro 2021 czy Dartmoor Hornet Pro 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Proszę o pomoc przy wyborze roweru. Jak w tytule zastanawiam sie pomiędzy dwoma maszynami ze stajni Dartmoor: Primal Pro oraz Hornet Pro  - oba rocznik 2021. 
Rower będzie mi służyć głównie 80% do jazdy wycieczkowej np. 25km po ścieżkach rowerowych i szutrze, ewentualnie po leśnych drogach, a 20% bedzie to nauka jazdy po pump trackach, hopkach, schodach i trailach. 
Prosze również o opinię czy Hornet przy swojej geometrii nie bedzie zbyt agresywny do normalnej jazdy. Posiada on od tego roku naped 1x11. Wiec nie powinno braknac mu przelozen przy podjazdach. Moze ktos bardziej ogarniety odemnie jest w stanie zauwazyc roznice na +\- pomiedzy tymi modelami. Ponizej dolaczam linki do obu maszyn.

Hornet
https://velo.pl/gorskie/gorskie-sztywne/enduro-275/dartmoor/hornet-pro-0

Primal

https://velo.pl/gorskie/gorskie-sztywne/trail-275/dartmoor/primal-pro-275-2

 

 Dziękuję bardzo za pomoc! Pozdrawiam Rasley

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z takimi klockami na taką jazdę. Enduro na jazdę w 80% po ścieżkach...

Czy Ty przypadkiem nie zakładałeś identycznego tematu z innego konta? Brzmi podobnie, nawet zwroty te same.

Nawet nie z innego konta, z tego samego, po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zakladalem. Z tego samego konta lecz chodzilo o rower do 5000 i chodzilo o wersje evo i zwyklego horneta. Teraz zwrosl mi budzet. Odradzono mi horneta przez naped 1x9. Dlatego chcialem zapytac czy w opcji 1x11 nadal jest to maszyna malo uniwersalna. Poprostu biorac pod uwage cene wychodzi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło, bo to nadal te same rowery, z innym napędem. 

To nie są rowery do spokojnego kręcenia, co zostało już wyjaśnione w tamtym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle słyszałem że Dartmoor to z dostępnością miał problemy w "normalnych" czasach, więc co będzie teraz?

Ogólnie z VELO jest o tyle ciekawie, że u nich od zawsze sprzęt pojawiał się falowo. Duży rzut, a potem czekanie po 2-3 miesiące na mostki, kierownice itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rasley napisał:

Rower będzie mi służyć głównie 80% do jazdy wycieczkowej np. 25km po ścieżkach rowerowych i szutrze, ewentualnie po leśnych drogach, a 20% bedzie to nauka jazdy po pump trackach, hopkach, schodach i trailach.

Do tej jazdy wystarczy rower trailowy

2 godziny temu, Rasley napisał:

Prosze również o opinię czy Hornet przy swojej geometrii nie bedzie zbyt agresywny do normalnej jazdy.

Hornet nie jest stworzony do zwykłej rekreacyjnej jazdy tylko do katowania go na hopach, górskich trasach itp. Po Twoją jazdę kupienie horneta jest bez sensu, nie będzie Ci się na nim wygodnie jeździć, już lepiej wziąć Primala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% ścieżek gdzie XC HT to będzie już sprzęt z zapasem, a tu pojawia się full. Po co?

Mnie nadal zastanawia co to za hopki itd, bo roweru do rekreacji i takiej jazdy połączyć się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie problem w tym ze chce miec rower na tyle uniwersalny by nie meczyc sie przy dluzszych trasach i na tyle wytrzymaly by zniosl duzo. Mam 95 kg a poza jazda normalnymi trasami rowerowymi chce zaczac na nim jezdzic na trailach. Zjazdy ze schodow, jakies moze na poczatek male dropy. Wiem ze nie mozna miec wszystkiego. Tym bardziej za 7000 zl. Nie chce poprostu za 2 lata wymienic roweru bo cos mu bedzie brakowac. Chce kupic rower troche na zapas. Niz wymieniac po kolei na lepsze co pare sezonow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego roweru. Nawet Trail kiepsko jeździ po ścieżkach, ale to już zostało napisane w drugim temacie. Trail, a Ty chcesz pchać się w Enduro.

Możesz zawsze zmienić opony na coś szybkiego do XC, tylko co będzie potem w terenie. Zresztą opony nie zmienią geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz caly czas jezdzilem na ramie dartmoor creeper do 4x/dualu i jakos dawal rade. Tani amortyzator 130mm sr suntour i reszta podzespolow z jakiegos starego mtb bez firmowki. Mysle ze przesiadka na primala juz bedzie duzym skokiem do przodu. Bo w tych pieniadzach i tak ciezko o jakiegos sesownego fulla. Mial ktos stycznosc z tymi primalami i cos moze o nich powiedziec ? Jesli chodzi o normalna jazde ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Primala Evo 2020,  rower bardzo fajny, przyjemnie się jeździ, geometria na plus, dobra baza pod rozbudowę, rama wytrzymała. W cięższym terenie rower daje radę bardzo dobrze, nadaję się też do dłuższych wycieczek, hopki też można na nim poskakać. Primal jest bardziej uniwersalny od Horneta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 1.02.2021 o 14:32, Mateusz15 napisał:

Do tej jazdy wystarczy rower trailowy

Hornet nie jest stworzony do zwykłej rekreacyjnej jazdy tylko do katowania go na hopach, górskich trasach itp. Po Twoją jazdę kupienie horneta jest bez sensu, nie będzie Ci się na nim wygodnie jeździć, już lepiej wziąć Primala

Przy tak słabym osprzęcie to za rok zmienic będziesz musiał przerzutke i manetke. Nawet gripy lipa. Wstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...