Skocz do zawartości

[ Rower szosowy] Pierwsza szosa 6/7k


widawa

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że skrócenie mostka wpływa na zachowanie roweru. O ile w mtb nie ma to jakiegoś większego znaczenia bo i tak im rower bardziej zwrotny tym lepiej tak w szosie skracanie mostka skutkuje bardziej nerwowym prowadzeniem co nie do końca jest pożądanym efektem.

W przypadku tcr'a w rozmiarze L mostkiem i tak będziesz musiał się pobawić (prawdopodobnie skrócić o centymetr) ale przy tych wymiarach mniejszy rozmiar to już nieporozumienie jeśli nie jesteś pro i nie zależy ci na kilkadziesiąt g mniejszej wadze i niezauważalnie większej sztywności (i nie chcesz jeździć z karykaturalnym np. 13cm mostkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Długie nogi to też długie łapy. 580 z główką 185 jest na pewno bardziej optymalnym wyborem niż ML, gdzie rura ma wprawdzie 565 ale główka już tylko 165

W sumie fakt. Bazowałem tutaj trochę na własnych doświadczeniach, bo też mam dosyć krótki tułów (180/86) i u mnie rozmiar 54 to max.

4 minuty temu, widawa napisał:

zawsze idzie pobawić się z mostkiem i ewentualnie skrócić 

Jakbyś miał możliwość się przymierzyć, to byłoby idealnie. Jeśli nie, to L-ka faktycznie wydaje się być najlepszym wyborem.

Teraz, Mihau_ napisał:

karykaturalnym np. 13cm mostkiem

Przecież im dłuższy mostek, tym jest się bardziej pro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie mostka do 10cm w dużych rozmiarach ramy jest wyznacznikiem złego doboru ramy do zawodnika. Długie nogi to długie ręce i właśnie dlatego producenci wydłużają mostki wraz większą ramą. Mostek 13 nie jest wcale karykaturalnym dla większych rozmiarów. Rower szosowy trzeba  dobrać na długość, jak wysokość nie pasuje to trzeba szukać innej geo. Dla kogoś o zaburzonych proporcjach, rower endurance może dać sportową pozycje na rowerze. Tak ogólnie napisałem bo autor lepiej niech celuje w coś o podobnej geo jak trek h2.  Giant TCR szczękowy ogarnia opony do 28mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...