Skocz do zawartości

[3000] Górski/MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Jestem kompletnie początkujący w temacie rowerów. Ostatnio na rowerze jeździłem jako dziecko. Teraz z racji, że się trochę zapuściłem (130kg), a i mam sporo wolnego czasu chcę kupić rower górski w cenie do 3000 PLN, taki żeby udźwignął moją wagę. Rowerem będę jeździł zarówno po asfalcie jak i po drogach leśnych. Mieszkam na Jurze, więc mam sporo terenów do jazdy rowerowej. Od jakiegoś miesiąca rozglądam się za sprzętem i jak na razie doradzano mi takie rowery:

1. Cube Aim SL 

2. Scott Aspect (tutaj masa różnych modeli: 980/960/760 itp - domyślam się, że różnią się osprzętem)

3. Specialized Rockhopper

4. Rockrider ST 530/540

Czy któryś z nich będzie dobrym wyborem? A może polecicie coś jeszcze lepszego w tej cenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northtec Cayon AL to też propozycja warta rozważenia w tym budżecie - wg strony producenta są jeszcze dostępne rozmiary 17" i 21"

Ogólnie w tym budżecie obecnie trzeba iść na mocne kompromisy, dodatkowo wybór jest utrudniony słabą dostępnością. Nie inaczej jest tutaj - plusem jest już powietrzny widelec (wprawdzie tylko Suntour XCR Air, ale zawsze), korba Hollowtech.  Napęd - dla jednych archaiczny 3x9, dla drugich to plus, bo wymiany łańcucha czy kasety będą mieć pomijalne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...