Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna]SX Eagle nie zrzuca


Yorgy01

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie wyglądało to jakby linka była zapięta, zrzucił manetką na min i potem pomógł ręcznie przerzutce. Chodziło o to, żeby sprężyną sama to zrobiła ale tego nie widać (przynajmniej na pierwszym filmiku).  W każdyn razie póki nie zostanie sprawdzony pancerz i linka dalsze diagnozowanie nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem. Chociaż teraz uważam, że za szybko... ale tak to już jest jak się nie ma cierpliwości.

 spróbuje jeszcze, ogarnąć pancerz hak i regulacje tak jak pisaliście.

 zanim zacznę przygodę z nx- bo zawsze mogę oddać... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch jest nowy jeszcze nie smigalem na nim bo problem z przerzutka. 
A przerzutka płata mi figle już od samego początku mojej przygody ze sram sx  stąd taki ruch.  Ale w piątek będę miał trochę czasu, wiec spróbuje ogarnąć temat. 
 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić kółeczka na te od modelu GX, one są na łożyskach maszynowych i przez to mają zdecydowanie mniejszy luz niż ślizgowe w SX i NX. Duży luz na wyrobionym górnym kółku może powodować, że te przekładnie kapryszą.

Napisz jaki konkretnie ten łańcuch zakupiłeś. Co to za model, SRAM czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia - za mało łańcucha. Na najwyższym ( "najszybszym" ) przełożeniu wózek przerzutki powinien być prawie poziomo a kółko napinające 10-15mm pod zębatką 10T na kasecie i nieco przed nią. Natywne 1x11 i 1x12, z dużym offsetem górrnego kółeczka, jest wrażliwe na długość łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yorgy01 napisał:

Sram nx eagle 

Czyli musi dobrze działać. Szukaj tego odciętego kawałka i dosztukuj 2 ogniwa(można tylko parzyście  2 lub 4...). Choć to nie proste bo łatwiej skrócić niż potem wydłużyć. Trzeba mieć kolejną spinkę lub odpowiedni pin.  Coś ten znajomy nie bardzo się znał na nowych napędach 1x12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...