Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna]SX Eagle nie zrzuca


Yorgy01

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę bardzo dziękuje za Wasza pomoc. Doceniam.
rower kupiłem w zeszłym roku w lipcu używany, miał dwa miesiące wiec prawie jak nowy. Tydzień temu wymieniłem łańcuch bo był już  zjechany stąd ta zmiana.
Ale problem pojawił się przed zmianą łańcucha. Linka jest nowa zmieniałem pare dni temu z nadzieją, że pomoże. Może faktycznie macie racje, że łańcuch za krótki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, siemalysy napisał:

Wydaję się, że nie jest za krótki. Po zdjęciu oczywiście ciężko stwierdzić, ale chyba u mnie położeniu przerzutki przy największej kasecie wygląda podobnie.

U ciebie też wygląda na za krótki choć w HT może mieć to mniejsze znaczenie niż w fullu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje dodać dwa ogniwa i zobaczymy czy pomoże^_^ zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego na fabrycznym łańcuchu dość rozciągniętym i pojawił się ten problem z przerzutką nie mniej jednak po tych zdjęciach zgodzę się, że wyglada na za krótki łańcuch. Dam znać jak uda się dodać ogniwa może coś pomoże. 

Rozważam tez upgrade. Myślicie że jest sens zmiany sx na nx ? Jest duża różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Różnica będzie w jakości zmiany biegów i sztywności przerzutki. SX nie ma kółeczka prowadzącego, zmniejszającego tarcie linki, przez to jest trochę protezą przerzutki. Ponadto wykonanie SX jest tandetne - plastik w czystej postaci.

Dopóki SX działa to bym nie zmieniał, jednak przy pierwszej okazji na pewno nie kupiłbym w jego miejsce kolejnego SXa, tylko minimum NX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest tam jakiś problem ze śrubą regulacyjną blokady wychyłu przerzutki. Przerzutka ewidentnie blokuje się na maksymalnym ustawieniu. Może cos jest z hakiem i przerzutka jest maksymalnie wyciągnięta i tam się blokuje - ponad jej nominalny zakres. Długości łańcucha bym w to nie mieszał, no chyba że on tak mocno skręca całą przerzutkę, że ta się blokuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@woojj masz rację, łańcuch mimo wszystko jest nieco za krótki. Jednak nie powinien on mieć kluczowego wpływu na powrót przerzutki.

Uważam że autor tematu powinien sprawdzać po kolei rzeczy które wymieniliśmy, czyli odległość od kasety, linkę i pancerz, długość łańcucha oraz wszystkie śrubę regulacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...