Skocz do zawartości

[zwift] Problem z parowaniem czujników


zibiJ1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Posiadam analogowy trenażer, ale chciałem spróbować jazdy na Zwift/Rouvy
Mam wszystkie czujniki więc zabrałem się za parowanie. Niestety natrafiłem na problem.

Używam czujników MEGENE, które w zależności od tego na jaki kolor świeci dioda mogą robić za prędkość lub kadencję.
Niestety obydwie aplikacje (Zwift/Rouvy) podczas parowania obydwa czujniki ( i ten na kole i ten na korbie) widza jako kadencję, Przy parowaniu kadencji mam dwa do wyboru a czujnika prędkości nie mogę wykryć. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te czujniki ustawione są prawidłowo? Tzn jeden na czerwono a drugi na zielono? Czy inne urządzenia (np licznik) widzą je poprawnie? Przestawienie trybu odbywa się poprzez wyciągnięcie baterii (to pewnie wiesz). Czasem mi się zdarzało, że zamykając pokrywę baterii, gdzieś mi się rozłączała i tryb się przełączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzybu napisał:

A czy te czujniki ustawione są prawidłowo? 

Wydaje mi się że rozwiązałem problem. Coś w baterii nie styka i podczas montażu na oś tryb przestawiał się na kadencję. Na ten moment czujniki są sparowane. Zobaczę jak będzie z połączeniem podczas pierwszej jazdy, dam znać wieczorem ;) 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zwifcie w zasadzie wystarczy sam pomiar prędkości, chyba że robisz jego plany treningowe, to on w niektórych narzuca kadencję i wtedy się przydaje. Ja akurat używałem na BT a czujnik kadencji miałem tylko ANT+ więc kadencję widziałem na komputerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zibiJ1 napisał:

Cześć.
Posiadam analogowy trenażer, ale chciałem spróbować jazdy na Zwift/Rouvy
Mam wszystkie czujniki więc zabrałem się za parowanie. Niestety natrafiłem na problem.

Używam czujników MEGENE, które w zależności od tego na jaki kolor świeci dioda mogą robić za prędkość lub kadencję.
Niestety obydwie aplikacje (Zwift/Rouvy) podczas parowania obydwa czujniki ( i ten na kole i ten na korbie) widza jako kadencję, Przy parowaniu kadencji mam dwa do wyboru a czujnika prędkości nie mogę wykryć. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić ?

zaktualizuj oprogramowanie czujników poprzez:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mageneutility&hl=pl&gl=US

i sprawdź jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Problem leżał w czujniku. Podczas montażu coś na chwilę rozłączało baterię i czujnik sam zmieniał tryb pracy. Podgięcie blaszek stykających się z baterią pomogło.
Nie mniej, według mnie, ZWIFT podłączony pod analogowy trenażer dla mnie nie ma większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...