Skocz do zawartości

[Łańcuch KMC X10] pomoc w doborze spinki


newy0rker

Rekomendowane odpowiedzi

Pieprznął mi łańcuch nie raz... nigdy na spince. Zawsze trzymam się zasady - jeden łańcuch - jedna spinka. Rozpinam wielokrotnie, myślę że spokojnie więcej niż 5 razy chociaż wiadomo że nie dziesięć. Nigdy nie używam spinki do kolejnych łańcuchów bo i po co - z nowym dostaję nową. i też się nie certolę np. ze spinkami KMC - są luźne da się je rozpiąć "ugotowanym makaronem" ale spinki shimano są inne, są cholernie ciężko spasowane - też rozpinam ale bez szczypiec to można je tylko pogiąć albo pokaleczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - nowy łańcuch, nowa spinka, przecież jest w zestawie (już nawet w Shimano). Opracowałem dobry sposób mycia napędu, więc nie szejkuję już tak często i rozpinam łańcuch 3-4 razy w roku, używając później tej samej spinki. I jak koledze @abdesign mnie również nie przytrafiło się jeszcze jej uszkodzenie. Kilka łańcuchów zerwałem, ale spinki zawsze dawały radę, nawet te rozpinane po 2 razy w miesiącu jak byłem nakręcony na szejkowanie. ;)  Na wszelki wypadek jeden najmniej wyciągnięty stary łańcuch razem ze spinką mam zawsze odłożony. Kiedyś wykorzystałem taką spinkę (chyba zgubiłem tą która była w komplecie z łańcuchem) i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"The Missing Link on chain models X11SL and X11L can not be reused. All other Missing Links can be reused between 2-3 times per life cycle of the chain. If you purchase a replacement chain, the used Missing Link should not be reused and is not interchangeable. Missing Links offer riders ease of maintenance and quick chain replacement when there is an emergency on the road or trail."

http://kmcchain.us/faqs/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...