Skocz do zawartości

[Łańcuch KMC X10] pomoc w doborze spinki


newy0rker

Rekomendowane odpowiedzi

Spinki do lancuchów KMC nazywają się ogólnie MissingLink. Dla 10s to jest CL559 + R (jeżeli można używać powtórnie) + specyfikacja łańcucha, np. CL559R DLC, CL559 EPT.
Powtórne użycie jest definiowane jako 3-5 krotne użycie do tego samego łańcucha. Z tego wynika że "jednorazowe" można używać do 2 razy :D 

10 Speed (kmcchain.com)

5 godzin temu, newy0rker napisał:

czy każda spinka do łańcucha x10 będzie pasować do tego modelu?

Każda KMC 10s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, newy0rker napisał:

łańcuch byl na rowerze, który kupilem, także nie dodali spinki

rozumiem, że łańcuch KMC nie jest skuty pinem ? Jeśli spinka na zapas to nie powinno być problemów z żadną spinką 10s, SUNRACE, KMC czy wygodną w montażu CONNEX Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, newy0rker napisał:

ańcuch byl na rowerze, który kupilem, także nie dodali spinki, i  właśnie teraz chciałem dokupić, a że swiezak jestem to się dopytuje :)

Jak to nie było ? Zakuli pinem ? Spinka pewnie jest na łańcuchu :)

Jak  nie ma (co by było bardzo dziwne) kup KMC X10.93 (srebrno czarny), albo KMC X10EL (srebrny, ażurowy) jedź na 2 łańcuchy (oszczędzisz kasetę) i będziesz miał spinkę. Najprawdopodobniej zapasową bo na twoim łańcuchu powinna być. Jeżeli nie masz jakiejś bardzo silnej nogi to te spinki są bardzo trwałe. A mając jedną na zapasie to się w ogóle nie przejmuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor postu ma łańcuch KMC. Spinka może być dowolna. Nie mam specjalnych szczypiec do, używam zwykłych szczypiec lub kombinerek, Czy to KMX czy connex czy Shimano nie było problemów z rozpinaniem. a i spinki wytrzymywały więcej niż raz czy dwa.
Ja przestałem zwracać uwage na producenta spinek, (wyjatkiem jest SRAM x12, tu używam orginału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o kombinerki, bo wydłużonymi szczypcami to żadna sztuka. :D Chociaż ja je sobie trochę zmodyfikowałem - zeszlifowałem boki na płasko, by szczypce głębiej wchodziły w łańcuchy 12rz i wygiąłem do wewnątrz końcówki, żeby łańcuch się nie wyślizgiwał. Za jakieś 8 zł + 10 minut roboty mam szczypce do wszystkich spinek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kombinerkami - tak jak na filmiku.

Czemu nierozsądne?

wg producentów spinki sa jednorazowego użycia, więc można wyjść z założenia ze każde rozpinanie i spinanie jest nieodpowiedzialne

Jednak nigdy nie zdarzyło mi się aby łancuch strzelił mi na spince. Fakt ze w mojej karierze strzelił mi tylko (aż) 2 razy, ( w tym raz na trenażerze :ermm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że starej styranej spinki raczej nie używamy do nowego to jasne - choć czasem spinka ma przelot 100 km a łańcuch 1000. i u mnie czasem ląduje w kolejnym ląńcuchy lub lata jaka awaryjna, przypięta do sztycy.
 

Demontując spinke zawsze momy wzrokowo ocenić jej stan, jak zgięte to wiadomo ze może haczyć, blokować się w napędzie. Nie jest to rocket technology. a i koszty znośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wkg napisał:

Błąd. To oznacza, że po zużyciu łańcucha ze spinką nie używamy jej do nowego. Poczytaj archiwum.

KMC na swojej stronie podaje ze spinki z oznaczeniem R re-usable, mogą być używane 3 do 5 razy. Czyli te bez R co najwyżej 2 razy.

Ta nawiasem 2 razy to każda spinka musi wytrzymać, bo pierwszy raz zawsze złe przewleczenia łańcuch przez tylną przerzutkę :D 

6 godzin temu, Saszkiner napisał:

Jednak nigdy nie zdarzyło mi się aby łancuch strzelił mi na spince. Fakt ze w mojej karierze strzelił mi tylko (aż) 2 razy, 

 Mnie strzelił raz, właśnie na spince. To był tani Shimano 8s. Spinka się wygięła. Dokładając jeszcze problemy z zapinaniem/rozpisaniem Shimano, przeszedłem na KMC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje łańcuchy są rozpinane kilka - kilkanaście razy. Jeżdżę na 4 łańcuchy, czasem szejkuję, wkładam rower na trenażer i jeszcze nigdy mi nie strzeliła. Jakim cudem spinka miałaby się zużyć od rozpięcia i zapięcia ? :D

Na pewno kupując nowy łańcuch warto zostawić starą spinkę na rezewę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...