Skocz do zawartości

[Machete] zawór popuszcza i zmiana skoku


mamarkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem Maczetę, 120 mm, o taką. Serwis zerowy zrobiony, wszystko super, rower lżejszy o 1,3 kg - tylko jeden dość poważny feler. Ustawiam ciśnienie, odkręcam wężyk, psss, widelec miękki. Hm, wolno kręcę. Odkręcam błyskiem, psss krótsze, ale też schodzi. Wziąłem się na sposób i ustawiam ciśnienie pod 100 kg, schodzi trochę przy odkręcaniu i trafiam w moje 69. W rodzinie 2 RS wcześniej też używałem RS - jedno syknięcie i już zawór trzymał. Może Manitou głębiej się wkręca i dłużej pompka naciska wentyl, niemniej to coś dziwnego - celowanie na oko trochę mija się z ideą powietrznego widelca.

A drugie pytanie - ktoś słyszał, ktoś wie, czy można dołożyć skoku? Teoretycznie to 80-120, ale może... Przy okazji montażu odkryłem (mądry Polak po szkodzie, ale kto mógł podejrzewać) że poprzedni widelec teoretycznie był 120, a ktoś w nim podłubał i ma 140 - do takiej geometrii się przyzwyczaiłem i teraz nieco skopane prowadzenie.

machete.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
6 minut temu, mamarkowski napisał:

W rodzinie 2 RS wcześniej też używałem RS - jedno syknięcie i już zawór trzymał. Może Manitou głębiej się wkręca i dłużej pompka naciska wentyl, niemniej to coś dziwnego - celowanie na oko trochę mija się z ideą powietrznego widelca.

Spróbuj z inną pompką. 

7 minut temu, mamarkowski napisał:

A drugie pytanie - ktoś słyszał, ktoś wie, czy można dołożyć skoku? Teoretycznie to 80-120, ale może...

W teorii tak. W praktyce zależy to od górnej części amorka . Tu jest serwisowa w której na stronie 38 jest wykaz możliwości zmiany skoku

https://hayesbicycle.zendesk.com/hc/en-us/article_attachments/360055900414/Machete_Service_and_Travel_Guide.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainwestuję parę dych.

Serwisówka - o rany, próbowałem się w to wgryźć, ale niewiele kumam. Znaczy rola podkładek 80-100-120 jest ewidentna, ale przy większym skoku 120-130-140 podkładek już niet, jakieś większe subtelności konfiguracji wchodzą w grę i odpadam. No i z jednej strony kolejne stopnie konfiguracji sugerują, że można zmieniać skok od 80 do 140, z drugiej rzeczywiście piszą, że decyduje korona. Wiesz może co w niej decyduje? A nuż sam zidentyfikuję, bez tarabanienia się na drugi koniec miasta do serwisu Manitou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mamarkowski napisał:

Odkręcam błyskiem, psss krótsze, ale też schodzi.

To raczej problem z pompką. Zbyt głęboko naciska na szpindel zaworu.  Mam machete i nie ma takich problemów, odkręcenie pompki jest praktycznie z zerową ucieczką ciśnienia. Polecam pompkę KELLYS OMNI. Dwa tryby ciśnienia i wysoka jakość wykonania. Wadą jest jej waga, więc bardziej do garażu niż do wożenia ze sobą.

https://allegro.pl/listing?string=Kellys omni&bmatch=dict201214-ctx-spo-1-1-0112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...