Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] RD-M6000 vs RD-M786


klausPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem przygotowywać mój rower na przyszły sezon. Będę wymieniał przerzutkę tylną (RD-M610), ponieważ piszczą kółeczka. Wiem, że kółeczka można wymienić za kilkadziesiąt złotych, ale zależy mi na sprzęgle. Mam do wyboru dwa modele: RD-M6000 SGS 228 zł lub RD-M786 SGS 220 zł, a może wybrać inną? Ktoś na forum pisał, że 786 nie opłaca się brać, ponieważ jest stara, a nowsze przerzutki są lepsze, czy to prawda? Jeszcze coś słyszałem, że do manetki M780 lepiej kupić przerzutkę Deore XT, ale chyba nie ma to znaczenia. Mam jeszcze pytanie co do regulacji przerzutki, na jakim biegu jest ustawiona fabrycznie nowa przerzutka? Na najniższym?

Mój rower:

Giant Roam 1 Disc 2015

  • Przerzutka tylna - RD-M610
  • Przerzutka przednia - FD-T610
  • Kaseta - CS-HG50 10s 11-36t
  • Mechanizm korbowy - FC-T521 Hollowtech 48-36-26t
  • Manetki - SL-M610, ale kupuję SL-M780
  • Hamulce - BR-M355
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w takiej cenie możesz mieć XT to brałbym XT. Jego jedynym minusem jest to że nie obsłuży kasety większej niż 11-36, ale jak nie planujesz zmieniać kasety na inną to nie ma to znaczenia. 

Do przerzutki XT warto dokupić manetkę XT, ale każda 10 sp będzie działać. 

A co do ustawienia przerzutki - załóż, zakręć kołem i jak Ci się ustawi będziesz wiedział. Potem i tak musisz ustawić zakres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, klausPL napisał:

RD-M6000 SGS 228 zł lub RD-M786 SGS

Jasne że XT.

17 minut temu, klausPL napisał:

nowsze przerzutki są lepsze, czy to prawda?

To nieprawda.

17 minut temu, klausPL napisał:

na jakim biegu jest ustawiona fabrycznie nowa przerzutka? Na najniższym?

Na najmniejszej koronce. Z resztą, tu masz filmik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M786 ze sprzęgłem + 11-32 kaseta 11s i śmiga pięknie.

De facto przerzutka nie zamontowana nie jest ustawiona na żadną koronkę - jest na maksimum odsunięta ze względu na sprężynę. Dopiero po przykręceniu do haka, przeciągnięciu łańcucha, zamontowaniu lekko naciągniętej linki sami ustawiamy jej pozycję śrubą baryłkową na manetce a ograniczenie na szybkich biegach (11T) na przerzutce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogus92 albo kupić wersję T6000 bądź t8000 (mega ładna przerzutka), bo nie wiem czy jest sens posiadania sprzęgła w crossie (jeżdzę głównie po mieście, czasami wjadę do lasu lub mniejsze wyboje) Warto rozważyć RD-T8000 zamiast RD-M6000 i RD-T6000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

M5100 czy M5120 nie zadziała w Twoim napędzie. One nie obsługują kasety mniejszej niż 11-42T.

Czy lepiej kupić wersję T którejś z przerzutek? Jeśli nie zależy ci na sprzęgle to nie ma przeszkód, ja wiem że dzisiaj nie kupiłbym przerzutki bez sprzęgła.

Najpewniejsza do Twojego napędu moim zdaniem byłaby M6000 w wersji z długim wózkiem lub wspomniana T6000/T8000.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...