Skocz do zawartości

[zakup roweru] jaki trail do ~7tys


Blood

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się z wami nie zgodzę. Prawda jest taka, że po płaskim można jeździć na wszystkim. Wolniej czy szybciej to nie ma większego znaczenia, ważne żeby realizować swoje marzenia. 

Widzicie te krowę po prawej? Pierwotny właściciel miał ją w... stolicy przez ileś tam lat. Choć fakt, że nie tylko po Kampinosie jeździł ;)

DSC_1930-1_1600.jpg

A tu zdjęcie z Kampinosu. No dobra, obaj kierownicy nie są stamtąd, oba rowery dawały radę. W deszczu przez dwa dni i trochę nocy. Gravelem by mnie w takich warunkach uj strzelił.
ca47249c74e02f17.jpg

I na koniec zagadka, który z tych rowerów był szybszy na przeszło 100km trasie, w większości asfaltem?

DSC_5687-1_1600.jpg

Fat, bo kierownik ma kopyto jak koń.

Nie ma znaczenia czym się jeździ, byle się tym cieszyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja sobie w 100% zdaję sprawę z tego, że Gravel byłby najrozsądniejszym rozwiązaniem i byłby tu idealnym. Ewentualnie jak nie Gravel to nawet jakiś lekki XC HT. Ale mi po prostu od zawsze się podobały fulle i to jest trochę moje marzenie, żeby takiego fulla mieć. Na jutro jeszcze się umówiłem na jazdy testowe tu w salonie pod Warszawą - przejadę się fullem i wlaśnie gravelem i może wtedy mi się trochę to rozjaśni i moje marzenia zderzą się z twardą rzeczywistością.

Mogę Wam podać inny przykład - od zawsze marzyłem o Audi A5. No i kiedyś w końcu sobie to Audi kupiłem i wiecie co? Mimo, że marzenie się zrealizowało, jak zobaczyłem spalanie to marzenia poszły w pizdu i okazało się, że to jest dla mnie ważniejsze i teraz szukam czegoś co pali mniej :D Także możliwe, że z fullem będzie podobnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kipcior napisał:

Choć fakt, że nie tylko po Kampinosie jeździł

Akurat w Kampinosie można się ujechać. Najfajniejszego singla nikt tam chyba nie przejechał w siodle w kierunku W->Z. Bywa też strasznie piaszczysto - wtedy najlepiej na facie.

Teraz, Blood napisał:

Ale mi po prostu od zawsze się podobały fulle i to jest trochę moje marzenie, żeby takiego fulla mieć.

Ja to rozumiem, też tak mam. Ale zdaję sobie sprawę, że trail to kaprys z którego korzystałbym kilka razy w roku. Dlatego jak już to raczej XC typu Scott Spark czy Canyon Neuron.

 

Godzinę temu, KrisK napisał:

Kolor musi pasować do butów, bo wstyd jeździć tak jak Ty...

O przepraszam ! Ja mam czarne buty i pasują do wszystkiego a najbardziej do czarno - żółtego roweru ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blood napisał:

i teraz szukam czegoś co pali mniej

A full dużo pali :D    Na batony i żele nie zarobisz.... 
Nie chodzi nawet o to czy full czy nie full. Ale o to, żebyś go dobrał pod siebie. co wcale łatwe nie jest. A rozstrzał między fulem a  gravelem to masz taki że najlepiej kup oba :D   Proste?  Nie dziękuj....   ;)

@wkg Jak mają żółte wstawki to zwracam honor ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrisK napisał:

A rozstrzał między fulem a  gravelem to masz taki że najlepiej kup oba :D   Proste?  Nie dziękuj....   ;)

@wkg

XC HT juz mam wiec teraz albo w jedna albo w druga :p Az takim wariatem rowerowym to nie jestem a az tyle nie zarabiam zeby 15k na zabawki wywalic :D choc taka perspektywa korci! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy każdy z tych rowerów nie będzie za blisko Twojego obecnego, żeby to miało sens...  Dla mnie by był. 
Choć gravel z cieniutkim kołem...  Trochę co innego i ten baran... Nadal blisko.   Ale ten full?  Nie wiem, czy poczujesz aż taką różnicę.  Ja kocham mojego Hauk  Hila ale jak sie zamieniłem rowerem i wsiadłem na Dusta to...  No HT jest zdecydowanie "łatwiejszy" A na tych naszych podkrakowskich wertepach tak znowu dużo nie daje amortyzacja.  To znaczy jest łatwiej mieć koła pod kontrolą, ale... No po prostu wsiadłem na HT i pojechałem tak samo jak moim.  W sumie największą różnicę mi ta amortyzacja daje na korzeniach na podjeździe.  Pewnie mnie tu zjedzą, ale te same zjazdy na fulu robią się po prostu nudniejsze. 

A z tym wydawaniem to dobrze przemyśl. Bo jak kupisz źle to wydasz niewiele mniej niż jak byś dobrze kupił dwa. A wiesz jak jest. Jak chcesz kupić nie ma co nie ma rowerów dramat... Jak chcesz sprzedać nie ma chętnych na kupno. A jak są to chcą za drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah podsumuję Wam jak to wygląda z mojej perspektywy:

 - nie bierz traila, bo to overkill i będziesz się męczył
 - w sumie to między trailem a XC tak naprawdę aż takiej nie ma różnicy i nie odczujesz
 - te rowery wszystkie to taka dolna półka fulli i w sumie to większość na osprzęcie Sram SX, który jest ujowy, nie warto
 - ale w sumie to bierz którykolwiek bo i tak to wszystko to jest dobry osprzęt jak na takie warunki, więc bierz który Ci się podoba

Uśmiałem się :D Ja wiem, że w każdym z tych zdań jest trochę racji i wiem o co chodzi, ale jak się to zbierze do kupy to śmiesznie wygląda i w sumie to wychodzi, że lepiej niech sobie inne hobby znajdę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, miałem na myśli trail a XC. Poprawiłem

A btw odpisał mi Pan od Gianta - powiedział, że daje gwarancję rozruchową - mogę zamówić rower, zrobić przegląd i jak coś będzie nie tak to zwrócić. I to jest trochę kuszące. 90 PLN za przesyłkę to lepiej niż 300PLN za paliwo i czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brud i błoto zdarły lakier. Chyba nie wierzysz że to jest praktycznie nowy rower bo został umyty? 

Właśnie dlatego nie powinno się kupować na odległość.

Jak masz czas, to znajdź fabryczną specyfikację i porównaj komponenty. Zmienione opony mogą oznaczać spory przebieg ( chociaż nie zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Chyba nie wierzysz że to jest praktycznie nowy rower bo został umyty? 

To tak nie działa? :D

Nie no, jaja sobie robię. Ale korci mnie ten Giant straszliwie. Jest opcja zwrotu w przeciągu 14 dni. A jest tu może ktoś na forum z tamtych okolic, kto odpłatnie by podjechał i ocenił? Ktoś prowadzi takie usługi? Bo ja to i tak się nie znam więc swojej ocenie i tak nie zaufam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blood napisał:

hahah podsumuję Wam jak to wygląda z mojej perspektywy:

 - nie bierz traila, bo to overkill i będziesz się męczył
 - w sumie to między trailem a XC tak naprawdę aż takiej nie ma różnicy i nie odczujesz
 - te rowery wszystkie to taka dolna półka fulli i w sumie to większość na osprzęcie Sram SX, który jest ujowy, nie warto
 - ale w sumie to bierz którykolwiek bo i tak to wszystko to jest dobry osprzęt jak na takie warunki, więc bierz który Ci się podoba

Uśmiałem się :D Ja wiem, że w każdym z tych zdań jest trochę racji i wiem o co chodzi, ale jak się to zbierze do kupy to śmiesznie wygląda i w sumie to wychodzi, że lepiej niech sobie inne hobby znajdę :D

No w końcu doszedłeś tym ostatnim zdaniem to mądrego podejścia. Niestety za długo się ten temat ciągnie i nawet gavel się pojawił. Jeszcze kilka lat temu jak napisałeś, że enduro na Mazowsze to za dużo to zaraz ktoś prostował, że ma, jeżdzi i nic nikomu do tego. A Ty się zastanawiasz nad fullem xc o skoku 100mm bo Ci się podoba i takie masz marzenie... 

Nie do końca jest też tak, że w sklepach wymiotło wszystko. Dziś w poszukiwaniu opon byłem w dwóch w sporym mieście i wcale tragedii nie ma. Takie coś trafiłem znanej niemieckiej marki https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/fully/bike/kato-fs-57-al-1 i bynajmniej nie jest to rower trailowy z prawdziwego zdarzenia. Nawet nie wiem czy w Fox'ach 32 czasem nie da się zmieniać skoku bo mi to na 130mm nie wyglądało. Rozmiar L, rocznik 2018, 27,5 za okolice 8K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tyfon79 napisał:

 

Nie do końca jest też tak, że w sklepach wymiotło wszystko. Dziś w poszukiwaniu opon byłem w dwóch w sporym mieście i wcale tragedii nie ma. Takie coś trafiłem znanej niemieckiej marki https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/fully/bike/kato-fs-57-al-1 i bynajmniej nie jest to rower trailowy z prawdziwego zdarzenia. Nawet nie wiem czy w Fox'ach 32 czasem nie da się zmieniać skoku bo mi to na 130mm nie wyglądało. Rozmiar L, rocznik 2018, 27,5 za okolice 8K. 

Możesz napisać co to za sklep? Tu albo PW? Fajny rower

I ja się nie zastanawiam nad fullem tylko chcę fulla - zastanawiam się nad konkretnym modelem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blood no i dobrze bo zaraz zaczniesz mieć wciskanego gavela. Rower wisi na haku w krakowskiej Secesji. Zwróciłem uwagę bo nie ma myk myka co akurat dla Ciebie jest atutem. Przy dzisiejszych podwyżkach taki rower jako nówka z salonu to okazja. Geometria to full xc na minimalnych sterydach w postaci tego 130mm skoku, pełne grupa XT z hamulcami i Fox Performance a nie żadne Judy czy inne tego typu wynalazki. Kolor ten drugi czyli pomarańczka z czarnymi akcentami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale jak się zagłebic w szczegóły, to jest kilka "kwiatków".

Po pierwsze, koła 27,5' i brak Boost. Niby szczegół, ale 8k zobowiązuje do nowszych standardów.

Potem jest gorzej. Oś 9mm z tyłu(!), obręcze o szerokości 21mm. 

Nie wiem czy nie podjąłeś decyzji nieco zbyt pochopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcusling napisał:

Napęd 2z11 i brak boosta?

Specyfikacja na to jasno wskazuje. Nie wiem czy jest piasta M6000 pod QR i Boost. Przód jest 15x100, więc bez Boost.

Mam też wrażenie że wsadzony jest widelec z prostą rurą do główki Tapered.

To są po prostu rozwiązania z tanich/ starych rowerów. Takie pomieszanie z poplątaniem. Strona krzyczy o XT, a lekko milczy na temat obręczy o szerokości mniejszej niż Gravele( w swoim mam 23, a w Trailu 29), na dodatek niezbyt cudownej firmy RODI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...