Skocz do zawartości

[zakup roweru] jaki trail do ~7tys


Blood

Rekomendowane odpowiedzi

Serwis fulla potrafi kosztować jak się go chce mieć dobrze utrzymanego i nie robi tego samemu tylko hurtem remont generalny w serwisie. Tu kaseta, tam łańcuch, jakieś linki, pancerzyki, łożyska, robocizna. Właściwie wszystko z osobna kosztuje jakieś grosze i się o tym nie myśli, jak się robi samemu jedną rzecz. Ale razem do kupy jak się parę rzeczy złożyło to już mi się zdarzyło 9 stówek w serwisie zostawić w takim prostym, tanim Stance :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No można, ale spróbować warto. Manuali do wszystkiego na sieci pełno. Najbardziej problematyczne są serwisy tłumików amora i dampera. I tu jak się samemu nie ogarnia warto kupić zapasowy damper, choćby podstawowy, bo w sezonie trzeba czasami czekać tygodniami zanim zrobią na serwisie, a jeździć się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Blood napisał:

@skom25 przez 4 lata moim hobby były wyścigi motocyklowe - od tamtego czasu nie ma już dla mnie czegoś takiego jak drogie hobby :D

Hmm to w sumie z tego co piszecie to najlepszym wyjściem byłby full ze skokiem 100mm z przodu? Tak żeby wilk był syty i owca cała? Tzn zebym na asfalcie sie nie zachetal zanim w ogole do lasu dojade? 

Podbije jeszcze gdzies do sklepu, przejade sie takim trailem ze 120-130 skoku i sam przekonam jak to jest bo wiadomo ze kazdy ma inna noge i moze te roznice inaczej odczuwac 

Zadbaj żeby ci dobrze ustawili SAG i tłumienie powrotu pod twoją wagę. Bo taki rower z półki to może mieć cokolwiek ustawione a wyciąganie wniosków z jazdy na nim gdy nie jest skonfigurowany to błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KSikorski napisał:

Tanie te serwisy muszą być  :-D 

Swoją drogą octane one OMG to ciekawy rower dla lekkich ludzi. 

Ale Octane One OMG ma skok 140, to raczej przy dużo z tego co tu się dowiedziałem. 120-130 to już maks i w tym zakresie postaram się czegoś szukać. Ewentualnie ze skokiem 100 ale takich rowerków w tym zakresie cenowym jest bardzo mało niestety. Chyba tylko ten Kross Earth 2.0 którego tu wcześniej podesłałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to na dzień dzisiejszy chyba mam taki wybór:

Marin Rift Zone 2.0 - https://www.narowery.pl/pl/p/Rower-Marin-Rift-Zone-2-29/10967

Canyon Neuron AL 6.0 - https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/ (ale nie mogę znaleźć go w sklepach niestety)

Kross Soil 1.0 - https://trekking24.pl/pl/gorskie/5073-kross-soil-10-2020-rower-enduro-5902262005012.html?gclid=CjwKCAiA9bmABhBbEiwASb35V6mO7PnmWu3THgtQWx1m0tU4iDmydVMxY5pGrEtP4ifBiOKrt5ueBxoCN5YQAvD_BwE

Scott Spark 970 - https://www.scott.pl/produkt/812/4933/Rower-Spark-970/

Co myślicie? Powiem Wam, że jak tak patrzę na geometrię tych rowerów to wręcz myślę, że na trailowym rowerku będzie mi wygodniej niż na XC. Na XC jest strasznie leżącą pozycja. Te rowery trailowe są jednak w geometrii, która pozwala na jazdę bardziej wyprostowanym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak też czytałem, tylko teraz pytanie - czy dla mnie, człowieka, który jeździ rekreacyjnie to faktycznie zrobi różnicę? Czy różnica w tych amorkach to będzie dopiero odczuwalna jakbym gdzieś w góry się udał? I jesteś w stanie powiedzieć w jaki sposób ta lepszość systemu zawieszenia się będzie objawiała? Lepiej wybierał nierówności, dłuższa żywotność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobry system 4zawiasowy czy z wirtualnym linkiem przede wszystkim nie buja, nie kopie po korbach, nie usztywnia zawieszenia przy hamowaniu. Ale dobrze zrobiony jednozawias to też nie tragedia. Zobacz jeszcze NSa, masz w komplecie mykmyka:

https://7anna.pl/product-pol-11464-Rower-NS-Bikes-2021-Nerd-Lite-29-Zielony.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, c1ach napisał:

No raczej nie miałem na myśli oddawania roweru do serwisu tylko samodzielną pracę...to chyba oczywiste. 10 lat używam ram FS, niektórzy 0 lat i  najgłośniej krzyczą że ich koszty zjadają. Wiadomo kogo słychać bardziej

Nie trzeba używać, żeby wiedzieć że dochodzi serwis dampera i łożysk. Niezależnie czy robisz sam czy przez serwis. To są dodatkowe koszty i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę sądziłem, że jednak zwycięży rozsadek ale znowu ten trail... Ech no ale jak już tak ma być to masz taki budżet gdzie pasuje jednak zwrócić uwagę na montowane klamoty. Ja coś takiego jak napęd SX dyskwalifikuje i radzę Ci też tego unikać. Masz naszego Dartmoora Bleubird Evo, który pozbył się tego Sramowskiego syfu raz na zawsze i daje pełną grupę Deore. Masz sprawdzony całkiem fajnie pracujący 1-zawias pracujący z uginaczami X fusion. Wszystko niestety rozchodzi się o dostępność ale rower wyszedł im i cenowo i pod względem wyposażenia naprawdę bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blood napisał:

Może być ciężko w późniejszym czasie sprzedać nie jest to popularna marka 

Jednak nie powiem sam miałem takiego tylko starszy rocznik 

Scott ma x-fusion nie wiem jak z serwisem tego na naszym rynku najbardziej popularne RS 

Marin ma RS np uszczelnienia do niego to 10 zł (oczywiście jak pomierzysz wszystko sam  bez uszczelki kurzowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blood napisał:

czy dla mnie, człowieka, który jeździ rekreacyjnie to faktycznie zrobi różnicę?

Nie.

Z tych to faktycznie Kross jest chyba najciekawiej skonfigurowany, przy okazji ma całkiem niezłe hamulce. Wiem, że po płaskim to może nie jest aż tak istotne ale zawsze.

Dartmoor czy NS Bikes mają specyficznie zamontowany damper, przez co brak miejsca w ramie na bidon. Dodatkowo ten Dartmoor to strasznie ciężki kloc. Ponad 16kg? To jest poziom Kony Stinky ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też spojrzałem na wagę i mnie trochę ... przygniotła :D

Teraz, piter614 napisał:

Może być ciężko w późniejszym czasie sprzedać nie jest to popularna marka 

Jednak nie powiem sam miałem takiego tylko starszy rocznik 

Scott ma x-fusion nie wiem jak z serwisem tego na naszym rynku najbardziej popularne RS 

Marin ma RS np uszczelnienia do niego to 10 zł (oczywiście jak pomierzysz wszystko sam  bez uszczelki kurzowej)

Kross nie jest popularną marką? Przecież teraz pełno Krossów widać, zarówno w sklepach jak i na ścieżkach. Chyba, że mówimy stricte o sektorze rowerów trail/enduro a nie casualowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...