Skocz do zawartości

[Opony]challenge proseries 700x25-622


BLSKY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wczoraj zakupiłem nowe opony Challenge proseries 260tpi 700x25-622  5.5-7.5bar. Zastanawiam się czy te opony będą dobre dla mnie przy wadze 105kg. Mój teściu, który też waży 105kg jeździ na napompowanych kołach na około 10barach i zastanawiam się czy ta opona będzie się dobrze sprawować przy mojej wadze w maxymalnie 7.5bara. Co myślicie? Czy ktoś o podobnych parametrach wagowych uzywa tych opon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 minuty temu, BLSKY napisał:

Sprzedawca powiedział, że obecne opony challenge są tak konstruowane, że  przy stosunkowo małej ilości barów, można jechać tak samo szybko i komfortowo jak przy 10barach.

Przy 10 barach nie jedzie się komfortowo. Te opony to Strada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli Challenge Elite Pro. 

Podany zakres ciśnień jest częsty w Challenge dla opon Race i Pro. Z własnych doświadczeń z Challenge jazda na wyższym ciśnieniu ( np 8 bar ) jest kompletnie bezsensowna- opona jest mało komfortowa ,kiepsko pochłania nierówności . Nie warto przekraczać max choćby ze względu na wkładkę PPS ,która przy wysokim ciśnieniu nie musi działać jak należy. Wyższe ciśnienie nie zmniejsza oporów toczenia tak jak się niektórym wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...