Skocz do zawartości

[nawigacja] czym zastąpić edge exprorer


epon

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem nawigacje garmina edge exprore, wyglądało na to że ma wszystko to czego potrzebuje a dokładniej to chciałem nawigację, która będzie w stanie poprowadzić po śladzie, przeliczyć w locie trasę, z dość wytrzymałą baterią. Nie potrzebuje żadnych funkcji treningowych. Na papierze garmin wydawał się mieć wszystko to czego potrzebuje, no właśnie niestety tylko na papierze.

Prowadzenie po śladzie jest ok, pod warunkiem że poczekamy kilka minut zanim garmin załapie o co nam chodzi, przeliczanie trasy to jakaś tragedia, kolejne kilka minut.....
Z zapowiadanych przez producenta 10h pracy to realnie wychodzą jakieś 3 - 4lh, czyli kiepsko.

Zna może ktoś jakąś nawigacją która by potrafiła w locie przeliczyć trasę i by wytrzymywała na baterii przynajmniej te 7 -8 godzin ? Nie chce wracać do smartfona jako nawigacji, ale nie wiem czy nie będę musiał. Będę zobowiązany za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Garmin nowszej generacji, 830, 1030

Doprecyzuje, nie chce już garmina a na pewno nie 830 czy 1030 które kosztują zdecydowanie za dużo i nic nie usprawiedliwia ich ceny....

Inna sprawa że z tego co czytałem to 830 wytrzymałością baterii też nie zachwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obawiam się, że sam musisz sobie wyprodukować licznik spełniający wymagania

Teraz, epon napisał:

Inna sprawa że z tego co czytałem to 830 wytrzymałością baterii też nie zachwyca.

To chyba coś źle zrozumiałeś. Różnica w czasie działania pomiędzy poprzednikiem czyli 820 a 830 to przepaść

6 minut temu, epon napisał:

Z zapowiadanych przez producenta 10h pracy to realnie wychodzą jakieś 3 - 4lh, czyli kiepsko.

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że te 10 godzin to ma być na rejestracji śladu a nie navi. Jeśli przy rejestracji trzyma ci 3-4 to oddaj na gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, epon napisał:

Doprecyzuje, nie chce już garmina a na pewno nie 830 czy 1030 które kosztują zdecydowanie za dużo i nic nie usprawiedliwia ich ceny....

Inna sprawa że z tego co czytałem to 830 wytrzymałością baterii też nie zachwyca.

To szukaj Edge 530, nie ma dotykowego ekranu czy wyszukiwania po adresie i bazy POI, ale jest tańszy od 830. Nie wiem skąd info, że bateria w 830 nie zachwyca, trzyma podobnie jak w 530. W moim przypadku spokojnie 15 godzin przy GPS + Glonass, podłączonych czujnikach prędkości, kadencji, tętna i podświetleniu na 20%.  W ostateczności możesz spojrzeć na nawigacje turystyczne np. Garmin Etrex. Przez kilka lat używałem Garmin Dakota i było ok, przejeździłem z nią kilka tysięcy km, prowadziła po śladzie, nie "myślała" długo, zasilanie na baterie R6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

To chyba coś źle zrozumiałeś. Różnica w czasie działania pomiędzy poprzednikiem czyli 820 a 830 to przepaść

Czytać ze zrozumieniem nauczono mnie dawno temu, tak że zrozumiałem bardzo dobrze to co przeczytałem :) jeżeli autor tego tekstu który czytałem rozmija się z prawdą to już na to wpływu nie mam.

A jak z czasem przeliczania trasy na 830 ? 

1 godzinę temu, FigoiFago napisał:

W ostateczności możesz spojrzeć na nawigacje turystyczne np. Garmin Etrex. Przez kilka lat używałem Garmin Dakota i było ok, przejeździłem z nią kilka tysięcy km, prowadziła po śladzie, nie "myślała" długo, zasilanie na baterie R6.

Dzięki, tak na szybko patrząc to chyba jest niezła propozycja.

55 minut temu, niziol napisał:

Poczytaj  może o Wahoo Roam.

Poczytam, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz funkcji treningowych to wystarczy smartfon z baterią 5000Ah i aplikacja LocusMap. Spokojnie wystarcza na 10H jazdy przy pełnym słońcu, jasność automatyczna. A jak będzie Ci mało to dobrze by telefon miał ładowanie 18W i PowerBank od Xiaomi 20 000Ah wystarczy na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla tu juz taka dyskusja smarton vs urządzenie dedykowane. Autor pisze ze nie chce wracać do telefonu. Ja nie dawno poszedłem w Wahoo Bolt. Wahoo Roam powinien spełniać wymagania ale wyznaczanie tras odbywa się w smartfonie. Bolt nie przelicza tras ale Roam już tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego nie chce? Masz wszystko co potrzeba, wyznaczasz trasy przez aplikację jak i możesz je wgrywać. Możesz bez Internetu zaznaczyć dowolny punkt na mapie polski i Locus Cię poprowadzi do punktu. Zaznaczasz tylko czy to ma być trekking, szosa, mtb czy też samochód. Możesz mieć mapę całej Europy, ogranicza Cię tylko pamięć telefonu. Masz wszystkie trasy na mapie jak w statshunters. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie chodzić o kaprys, a o doświadczenie z starszymi modelami smartfonów. Sam kupiłem w tamtym roku dużo nowszy smartfon od poprzednika i jestem mile zaskoczony. Powerbank szybciej ładuje telefon niż telefon zużywa baterię przy włączonym wyświetlaczu. Nie było też kiedyś aplikacji LocusMap i potrzebny był internet, by mieć mapę na wyświetlaczu. Czasy się zmieniły pod tym względem na lepsze. Kiedyś miałem wyłączony wyświetlacz, a bateria ledwo starczała na 100km. W pełnym słońcu wszystko widać na wyświetlaczu, kiedyś było to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, albarash89 napisał:

Tylko dlaczego nie chce?

Prawdę mówiąc nie miałem nigdy styczności z locus, inna sprawa że każdy smartfon który ma pojemną baterię zajmuje większą przestrzeń niż nawigacja, a nawigacja nie jest mi potrzebna do jazdy w około komina :D tylko jak jadę gdzieś dalej, a w takim wypadku mam zazwyczaj torbę na kierownice. 
Jeżeli uda mi się wyszukać jakieś sensowne mocowanie do telefonu oraz jeżeli locus map okaże się być dobrą aplikacją to być może pomyślę o takim rozwiązaniu, ale na razie moim faworytem jest dakota.

Roam też wygląda ciekawie ale cenowo dakota wypada lepiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, albarash89 napisał:

Ja mam takie rozwiązanie. Na dole zaś przykręcona lampka

Nie głupie ale nie mogę i tak znaleźć odpowiedniego opakowania na tel :) 

17 godzin temu, ronina napisał:

Kup sobie Etrexa 35.Dakot już nie produkują kilka lat.

ok, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 19:13, epon napisał:

A jak z czasem przeliczania trasy na 830 ? 

Mam porównanie do 820. Wygląda to tak:

- czas pracy na baterii to przepaść względem 820. Kilkanaście godzin bez najmniejszego problemu. Poza tym da się podłączyć dodatkową baterię od spodu przez stopkę. To pozwala mniej więcej potroić czas pracy. Można też podłączyć zwykły power bank (na 820 jeździłem z takim małym powerbankiem o rozmiarach baterii 18650. Powerbank firmy Anker zapięty w mocowaniu latarki na kierownicy. Sprawdzało się bardzo dobrze. 

- czas przeliczania - tutaj jest kosmos. 820 potrafiła przeliczać, przeliczać i przeliczać. Czasem zajmowało to nawet kilkanaście minut. W 830 przeliczanie trwa moment. Dodatkowo 830 działa poprawnie jak zboczysz z trasy. Najpierw stara się zawrócić Cię na stary ślad a jak olejesz to przeliczy nową trasę (najkrótszą do właściwego śladu). W 820 to zupełnie nie działało. Niby przeliczał, przeliczał i nic nie potrafił wymyślić. 

PS

Jeżeli Garmin jest na gwarancji i bateria działa Ci 3h to zgłoś to, oddaj i wymienią na inny działający poprawnie. U mnie miana 820 na inną 820 zajęła 6 dni wliczając to w kurierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja wtrąca swoje 2 grosze ostatnio miałem przejażdżkę w zimnym klimacie -10 stopni z 4 h z podpiętym powerbank do edge explore i z 13,000 maH huawei, wciąż mam w powerbanku 2 kreski energii, dodam że regularnie mam podpięte czujniki prędkości, kadencji. Teraz są takie czasy że powerbank w kieszonce(tudzież u mnie w torebce) to żadna ujma a jedynie udogodnienie. Też nie widzę sensu póki co wydawania worków monet na edge1030 + gdzie bateria jeszcze lepiej trzyma bez dodatków.

Poniżej masz foto jak to wygląda

IMG_20201206_160122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...