Skocz do zawartości

[Koła] Mavic Aksium


Setorix

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jako że nie jestem za bardzo zadowolony z moich kół (bontrager affinity tlr na piastach noname)  i jednocześnie potrzebuje drugiego koła na trenażer, żeby nie wymieniać co chwile opony to stwierdziłem, że zakupie koła systemowe. Przeglądając oferty na allegro wpadły mi w oko koła Mavic Aksium i z tego co słyszałem to jak na budżetowe koła są to dobre koła. Znalazłem taką ofertę: https://allegro.pl/oferta/kola-mavic-aksium-10133413245 i zastanawia mnie dlaczego są wystawione tak tanio. Sprzedawca zapytany o stan łożysk powierzchni hamującej i bicia w którąkolwiek ze stron odpowiedział że koła są w stanie bardzo dobrym. Nie znam się za bardzo na kołach i chciałbym dopytać was co sądzicie o tej ofercie żeby nie wpakować się na minę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Setorix napisał:

,zastanawia mnie dlaczego są wystawione tak tanio. ,

Cena normalna, zwłaszcza jak oferujący chce sprzedać. Swoje sprzedałem używane za 300zl. Aksiumy troszkę traktuje się jak jednorazówki, zazwyczaj nic się z nimi nie dzieje, a jak już zacznie to szuka się czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wkg napisał:

Czy Mavic przypadkiem nie splajtował ? Czy coś pomieszałem ?

Praktycznie tak było, sprawa jednak trafiła do sądu i Bourrelier Group przedstawił plan restrukturyzacji, co zostało zatwierdzone. Dzięki temu marka wciąż działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Setorix napisał:

Dopytałem o te nyple i jak będzie wszystko okej to chyba je wezmę bo liczę że w lutym będzie się dało pojeździć na dworze trochę. Dzięki za pomoc :)

Nyple i szprychy w tych kołach są zrobione ze stali która szybko koroduje, stąd to zapiekanie się nypli na szprychach, a po za tym końce nypli mają zabezpieczenie z tworzywa przeciw odkręcaniu się co dodatkowo utrudnia kręcenie  nyplem gdy chcesz w późniejszym czasie wycentrować koła. Poniżej zdjęcie takiego nypla ze szprychą ściągniętą z tych kół. Ludzie czasami narzekają że byle obdarcie lakieru na którejś ze szprych powoduje pojawianie się korozji, koła nadają się raczej na suche warunki, sól i wilgoć na drogach spowoduje że zacznie Ci korodować albo szprycha albo nypel a w konsekwencji zaczyna się to wszystko ze sobą zapiekać.

IMG_20210123_150957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leejoonidas w zasadzie to ja potrzebuje po prostu sztywnych kół które nie będą się gięły co 500km przy 65kg masy bo dla mnie to jest nieporozumienie, w deszczu nie jeżdżę bo nie jest to dla mnie przyjemność i wtedy wole pokręcić na trenażerze. Sprzedawca odpowiedział mi chamsko na pytanie o nyple więc odpuszczę te koła i poszukam lepszych ofert ale już wiem na co zwrócić uwagę za co bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego oczekiwałeś? Że gość weźmie klucz do szprych i rozcentruje sobie koła kręcąc czterdziestoma nyplami żeby ci odpowiedzieć czy nie są zapieczone?

Aksium to świetne koła w tej kategorii cenowej i tyle. Za podobną kasę możesz kupić jakieś śmieciowe shimano na kulkach, ponad dwukilogramowe bontragery albo jakieś pr2, zdjęte z roweru, gdzie obręcze same z siebie pękają.

A tak na serio to ważąc 65 kg możesz brać co chcesz, przy tej wadze same z siebie żadne koła się nie rozwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mihau_ napisał:

Nie ma się co dziwić, że na kretyńskie pytanie dostaje się niemiłą odpowiedź.

Ciężko znaleźć lepsze koła w tej kasie

Nie ma głupich pytań, tez bym zrezygnował po chamskiej odpowiedzi.

 

Teraz, Mihau_ napisał:

Ale czego oczekiwałeś? Że gość weźmie klucz do szprych i rozcentruje sobie koła kręcąc czterdziestoma nyplami żeby ci odpowiedzieć czy nie są zapieczone?

Zdjąć opaskę i zerknąć ktore nyple mają rdzawy nalot, i kluczem od szprych sprawdzić czy ten zardzewiały się porusza. Jak koła wymagają podciągnięcia i jest zapieczony nypel będzie nieprzyjemną sprawą.

Koła od fulcruma, vision, campagnolo khmasin znajdziemy w podobnej cenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...