Skocz do zawartości

[stery] regulacja ok => ciężko chodzą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :thumbsup:

Stery rozłożone do przeczyszczenia i nasmarowania ( półzintegrowane, rama cube analog 2016/17, widelec suntour xcm),  tak tak wszystko składane w takiej kolejności jak być powinno ,nic nie pogubione itp. robiłam to już wiele razy i zawsze było ok ... aż do teraz :( 

Bieżnia niby ok , łożysko , rama, łożysko, pierścień ,kapa, podkładka pod mostek, mostek i kapsel , lekko skręcone aby nie było luzu i kierownica kęciła sie lekko , potem dokręcony mostek i ćwierc obrotu kapsel , wszystko kręci się lekko i luzów zbytnio nie ma , jednak gdy wsiadam na rower zaczyna sie cyrk , kierownica sama myszkuje ,ciężko utrzymać ją w rękach i ciężko chodzi :confused: po kolejnej regulacji wszystko ok , a gdy wsiadam na rower znów to samo...brak juz pomysłu...

Dziękuję za wszystkie sugestie :icon_redface:

Ania

Edytowane przez cookies
Odnośnik do odpowiedzi
skom25

Niestety z kompletnie nieznanych mi powodów, kiedyś miałem dokładnie to samo. Skręcałem, było lekko, kilka ruchów i jakby się zaciskały.

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nic nie dało się poradzić więc stery nowe przyszły no i jak zawsze chciałam wszystko sama zrobić :teehee: stara bieżnia zdjęta bez problemu, wszystko wyczyszczone nasmarowane i nowa niestety utknęła bardzo wysoko... :rolleyes: nic już nie chce jej ruszyć choć nasmarowane...chyba zostaje podejść do serwisu ach... 

DSC_0094_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez cookies
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do odpowiedzi
dovectra
57 minut temu, cookies napisał:

chyba zostaje podejść do serwisu ach.

rurka 1,5 cala i lecimy, albo młoteczek i przez drewienko nabijamy

ps. a miski nie latają po ramie?

Edytowane przez dovectra
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

skom25  teraz się właśnie zastanawiam...

dovectra  było nabijane pół dnia ,pewnie rura byłaby najlepsza ..  co do misek czy nie są luźne?  stare wybiłam , nowe nabiłam i siedzą ok jeśli o to chodzi 

Odnośnik do odpowiedzi
skom25

Mam nadzieje że nie opierałaś widelca o ziemie. Jeżeli tak, to może być niespodzianka i koło nie wejdzie w haki.

Edytowane przez skom25
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

Opierane pod rura sterową :) 

Co do bieżni okazało się że jej średnica jest mniejsza aż o  2mm a to niestety za dużo i nie da się nabić...

skończyło się na zakupie  maszynówek :yes: bieżnia weszła jak w masełko 

Odnośnik do odpowiedzi
dovectra
W dniu 31.01.2021 o 09:24, cookies napisał:

Co do bieżni okazało się że jej średnica jest mniejsza aż o  2mm

Kurcze , trzeba każdy wymiar kontrolować.

Odnośnik do odpowiedzi