Skocz do zawartości

[3500-5000] MTB? Bardzo długie wyjazdy/wyścigi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Do tej pory jeździłem na szosie/gravelu/CX.

W tym roku będę miał kilka poważniejszych wyścigów już bardziej terenowych (jeszcze gravel da radę), a na przyszły już planuje typowe wyścigi w trudniejszym terenie (tu już na pewno nie da rady...).

W związku z tym, że na MTB to ja ostatnio jeździłem jak była taka grupa jak shimano LX, a deore nie było (wtedy świat był chyba czarno biały ;)) to pytanie do Was, bo moje doświadczenie g... warte w tym temacie.

Moje wymagania:

- rama aluminiowa, karbon - dziękuje, ale nie

- wolałbym, żeby była sztywna

- koła to sam nie wiem 27,5 - 29 - 27,5+ ??? nie mam pojęcia, mam 173cm wzrostu i 84cm przekrok

- mam na tym jeździć wiele set kilometrów (za jednym razem) w trudnym terenie czasami przez kilka dni, rower często będzie obciążony manelami do spania, jedzenia itp...

- linki mogą być schowane choć preferuje zewn, ale teraz to już chyba nikt tak nie robi...

- suport lepiej zewnętrzny, press fit WON!

- kasa? sam nie wiem, wolałbym nie wydawać więcej jak 5000, choć jak będzie coś sensownego to super...

- rower mogę złożyć sam, ale chyba wolałbym gotowy

- sztywne osie!

- myślę, że deore wystarczy, a niżej nie chce schodzić

I teraz nie wiem czy do tego lepiej będzie się nadawał XC czy trail... Niby coś tam przeglądałem w internetach, ale wolałbym nie sugerować teraz konkretnych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ... na taką Wisłę to XC, teraz rowery XC mają kąt główki 68 stopni więc się zbliżyły do tego, co niedawno uznawano za trail. Na typowej trailówce raczej będzie ciężej na tych płaskich 1000 km. Wisłę robią też na barankach ... z drugiej strony Transalpa robią i na sztywniakach i na enduro 160mm skoku ...

Myślę, że nowoczesne XC z płaską główką i oponą powiedzmy 2,35 pozwolą na naprawdę dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...