Skocz do zawartości

[Do 1300-1500] Trekkingowy, na codzienny dojazd do pracy, okazjonalne wycieczki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc z wyborem czegoś właściwego. Nie ukrywam - jestem kompletnym laikiem - do tej pory jeździłem na starym jak świat rowerze niby-trekkingowym, ale zajeździłem go i koszty naprawy czynią ją nieopłacalną. Potrzebuję czegoś na codzienne dojazdy do pracy i poruszanie się po mieście (dziennie pokonuję do 20 km), czym mógłbym dodatkowo raz na jakiś czas wyskoczyć na wycieczkę do lasu czy na wieś, na drogi gruntowe.
Zależy mi na kompletnym wyposażeniu - porządne błotniki (często poruszam się na rowerze w stroju formalnym), bagażnik, stopka, oświetlenie. Fajnie, gdyby rower był też utrzymany w odpowiedniej estetyce - preferuję wzory, no cóż, miejskie, "vintage"... ogólnie z dala od stylistyki sportowej. Zależy mi na trzymaniu się dolnego pułapu cenowego, 1300 zł, ale jeżeli trafi się coś super wartego uwagi, to mógłbym dorzucić dwie stówki.

Mam 182 cm, ważę 80 kg.

Wiem, że obecnie ciężko na rynku, dlatego tym goręcej zwracam się z prośbą o Waszą pomoc. Wpadły mi w oko Storm Marathon 4.0 i Spartacus Premier 3.0 - oba jednak są już w tych górnych granicach, a nie jestem pewien, czy to aby na pewno dobry zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost - nawet 1500 to ciągle trochę mało na rower kompletnie wyposażony i solidny, taki na lata. 

Jakie są koszty naprawy starego? Bo nawet jak to kilkaset złotych to ciągle niewiele, wiedząc że byłby naprawiony na dobrych częściach. 

Jeśli z tych dwóch - to Storm. Piszą o nierdzewnych szprychach Sapima więc pewnie koła ma dobre, a na tym producenci notorycznie oszczędzają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. 

@MikeSkywalker
Naprawa starego raczej nie wchodzi w rachubę - mowa tu o kilkuset złotych, ale i tak już od dłuższego czasu myślałem o wymianie. Mało tego, koszty to jedno, a czas oczekiwania - drugie. Gość w serwisie mówił o kilku tygodniach, a i to bez gwarancji że będzie zrobione: chodzi o obecny problem z dostępnością części.

@Strek
Jestem laikiem, wolę unikać zakupu używek - tu trzeba się szczególnie znać, by nie kupić czegoś trefnego.

A gdybym był gotów szarpnąć się na jeszcze trochę więcej i kupić coś takiego?
https://traperek.pl/romet-wagant-5

Co myślicie? Widzę, że ma kasetę. Do tego, nie ukrywam, strasznie mi się podoba (zwłaszcza ten kolor złoty).

No i jeszcze, dalej przekraczając budżet, Storm Marathon 5.0
https://allegro.pl/oferta/storm-marathon-5-0-28-zloty-grafit-mat-19-9478645343?fromVariant=9594551934

Widzę, że ma amortyzatory, które budzą kontrowersje w tym segmencie cenowym... a może jednak nie jest to zła opcja?

I jeszcze:
https://allegro.pl/oferta/rower-trekkingowy-meski-kands-alfa-city-21-czarny-9329035424
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To chyba na to padnie mój wybór. :)

Przy okazji jeszcze tylko dwa pytania:
1. Jak na mój wzrost (182 cm) lepsza będzie rama 19-calowa, prawda? Czytałem, że w trosce o komfortową, wyprostowaną pozycję, w razie wątpliwości lepiej brać mniejszą.
2. Raczej głupie, pytanie: co to za linki na bagażniku tego Rometa? :P To jakaś ozdoba czy "wspomaganie" normalnego zacisku bagażnika, zapewniające lepsze trzymanie przez normalny zacisk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...