Skocz do zawartości

[Korba i kaseta] Ocena napędu


mz66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich i pozdrawiam. Pojawiły mi się problemy z rowerem dlatego tu jestem. Rower to Kross Trans Pacific model 2016 r. Mam go 4 lata, w tym roku w związku z pandemią i dużymi ograniczeniami moich aktywności przerzuciłem się na rower. Na wiosnę był w serwisie i wymieniono łańcuch. Od tam tej pory zrobiłem ponad 3000 km. i zaczął przeskakiwać mi łańcuch na 2 najmniejszych zębatkach z tyłu. Postanowiłem, że sam to naprawie, zacząłem trochę czytać o rowerach, zakupiłem narzędzia, ale to trochę mało. Potrzebuję konsultacji eksperta. Moja kaseta i korba wygląda jak na zdjęciach, przymiar wchodzi w łańcuch z 1. Przeczytałem, że w takiej sytuacji powinienem wymienić cały napęd, suport nie ma luzów na boki, więc chyba ok. Zakupiłem:  Shimano CS-HG200-7 12-28T kaseta + łańcuch YBN S8, było Shimano Altus CS-HG20-7 12-28T + YBN S8 oraz korbę : SHIMANO ALTUS FCM-311 48X38X28 175 MM, było SR Suntour XCC 48/38/28T.  Nie wiem czy tak naprawdę muszę to wszystko wymieniać, a jeśli tak to czy te komponenty będą współpracować. W zeszłym roku zrobiłem ok. 5000 km. i chyba już tak będę robił, wiec chciałbym kupić dobre części. Na samym początku kupiłem kasetę i łańcuch, jak zacząłem czytać to raczej niska półka  (mogę je zostawić córce, która jeździ okazjonalnie a ma taki sam rower, tylko damkę), korba jest podobno bardzo dobra, stara miała 170 długości a ta 175, ale ja jestem wysoki i to podobno nawet lepiej. Proszę o radę co zrobić, czy wymieniać wszystko, czy to co kupiłem zamontować. Korbę mogę jeszcze zwrócić, jak ją zostawię to dać tę kasetę z łańcuchem co już kupiłem, czy kupić lepszy komplet jak tak to jaki. Przerzutek nie chcę zmieniać, czyli zostawiam kasetę 7 biegową, jeżdżę generalnie z przodu na dużej tarczy, a z tyłu na dwóch najmniejszych.

IMG_20210121_114843.jpg

IMG_20210121_114900.jpg

IMG_20210121_115017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualu korby masz podaną długość osi suportu jaka powinna być zastosowana. Sprawdź, porównaj z tym co masz i ewentualnie wymień suport. 

Osobiście kupiłbym też łańcuch jakiejś "normalnej" firmy

A jeśli chodzi o zdjęcia to kaseta już wyjechana ale korba powinna jeszcze pośmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...