Skocz do zawartości

[błotniki] do opony 29x2.0 - SKS Velo 55, Velo 65?


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie mam Race Kinga 29x2.0 połączonego z Edge AL 56mm. Działa to "jako tako" - z deszczem pewnie sobie poradzi, ale z założeniem że błotniki będą idealnie równo, jak nieco się przekrzywiają opona zaczyna wystawać. Śnieg to mały problem, ale obawiam się błota, może chlapać. 

Myślałem nad którymiś błotnikami Velo SKS-a, z opcją przedłużenia tylnego żeby sięgał do suportu. 

Pytanie tylko które z nich wybrać? Czy wersja o szerokości 55 mm przykryje oponę 50c? 

Działają trochę inaczej niż pełne, nie są zaokrąglone, więc wydaje się że powinny być okej. 

65-tki można wziąć dla pewności, ale szersze są brzydsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, dlatego w ogóle biorę ten model pod uwagę bo ma druty. 

Czyli jednak potwierdzasz że szersze będą lepsze :D

W sumie to teraz mam 56 mm - tylko jakoś miałem wrażenie że płaski będą inaczej działać niż obecne, w których jednak część powierzchni zajmują boczne krawędzie. 

Kurde próbuję sobie przypomnieć co było nie tak z Bluemelsami 60mm, ale nie pamiętam. Bo na pewno mierzyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Velo w wersji 55 i 65. Te pierwsze nadają się do opony max. 45C, z kolei Velo 65 ładnie współpracowały z oponami 29x2.0 (szerokość 52 mm mierzona suwmiarką). Na tylnym kole (700c) błotnik sięga mniej więcej do godziny 2:00 (jeśli wyobrazimy sobie, że koło jest tarczą zegara). Więc nie jest to pełny błotnik i błoto potrafi trochę pryskać przy większym nawodnieniu okolicy. Ale to takie pojedyncze ciapki i generalnie błotniki spełniają swoje zadanie (mają też wbudowane jakby chlapacze, co pewnie pomaga). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krakonos napisał:

Na tylnym kole (700c) błotnik sięga mniej więcej do godziny 2:00 (jeśli wyobrazimy sobie, że koło jest tarczą zegara)

Ehh, to troszkę słabo, liczyłem że tak do 4 obejmą. Ale może uda się go nieco przesunąć "głębie", chociaż i tak na pewno dosztukuję ten brakujący fragment z innego. 

No nic, w takim razie zamówię te 65 i będę mierzył i patrzył jak to w ogóle będzie wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...