Skocz do zawartości

[Bidon] Cieknący Bidon - Jak to rozwiązać ?


Bartosz_

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem sobie bidon niebieski Camelbak Insulated Podium Big Chill, ale w trakcie jazdy rowerem bardzo mi przecieka ten bidon. Co kolwiek sobie naleję do bidonu czy to cherbatę, czy pepsi, czy wodę mineralną to w trakcie jazdy rowerem poprostu cieknie mi strumieniami po bidonie z zakrętki. Dobrze ten bidon zakręcam, ale nie wiem czemu leje mi się z tego bidonu. 

Zauważyłem też, że w ten ustnik taki dostaje się tam piasek. Co prawda w nie wielkich ilościach ale jednak. Nie wiem czy to jest jakiś felerny bidon i muszę sobie kupić nowy ? czy wystarczy zmienić w nim zakrętkę na jakąś lepszą, bardziej szczelniejszą? Od czasu zakupu tylko tamten rok przejeździłem z tym bidonem. 

Czy ktoś może mi pomóc i coś doradzić dobrze w tej sprawie ? - jeśli wystarczy tylko wymiana zakrętki w tym bidonie na jakąś lepszą to proszę o link do tego. Natomiast jeśli cieknący bidon już jest spisany na straty to powiedzcie mi proszę zatem jaki bidon jest najlepszy ? taki, który nie cieknie w czasie jazdy. 

Od razu napiszę, że mam koszyk na bidon Elite Vico Carbon. I jeśli będę musiał kupić nowy bidon to taki, który wejdzie - zmieści się do tego koszyczka. 

Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy masz dobre zainstalowany korek od spodu nakrętki. Jeśli jest zbyt płytko wciśnięty (lub w ogóle go nie masz), bidon nie będzie szczelny. 
Inna sprawa, że nawet jak wszystko jest w porządku to np. na kamienistych czy korzenistych zjazdach szczelność tych bidonów nie jest 100%. 

Zawsze po powrocie do domu mam nieco mokrą ramę bez względu na to, czy bidon był nowy czy używany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam...ja wlewam do swoich Muszyniankę i nie ciekną :)

Jak już rok śmigasz to nie żal wywalić. Mało jest bidonów, które by chociaż lekko nie ciekły np leżąc w torbie czy plecaku. Ale żeby wyciekała z nich zawartość gdy są w koszyczku podczas jazdy to jest jeszcze mniej. Chyba wygrałeś na loterii trafiając na taki :)

Kup se nowy...od groma tego szpeja jest. Na nawet nie będę próbował wymieniać.  Ja używam w tej chwili bidonów ZEFAL i dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, niziol napisał:

Nie wiem który dokładnie model masz tego bidonu

@niziol Zamieszczam poniżej zdjęcie, pewnie jest napisane jaki to jest model. Zamieszczam też zdjęcie ustnika oraz zdjęcie zakrętki od spodu. Czy czegoś brakuje w tym bidonie - jest "niekompletna" ?

1) Model Bidonu: https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6097ba40ac72c90f

2) Ustnik Bidonu: https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/168b2f242af77e85

3) Zakrętka Bidonu: https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9458a6702d465c07

Godzinę temu, Punkxtr napisał:

Sprawdź, czy masz dobre zainstalowany korek od spodu nakrętki. Jeśli jest zbyt płytko wciśnięty (lub w ogóle go nie masz), bidon nie będzie szczelny

@Punkxtr Powyżej dałem link do zdjęcia, na którym widać korek od spodu nakrętki. Czy możesz mi powiedzieć czy mam ten korek dobrze zainstalowany ? Czy jest zbyt płytko wciśnięty ? 

Czy według Was bidon ten jest dobry tylko może ja go nie właściwie użytkuje ? Sam już nie wiem. Czy jest ten bidon uszkodzony ? 

Prawde mówiąc zawsze mnie denerwuje jak mam ramę roweru obklejoną od pepsi czy innych napojów. Co ciekawe to nawet gdy jadę po prostej to mi bidon przecieka. Nie wiem czemu tak. 

Czy dalej korzystać z tego ? Czy kupić nowy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej chcesz Camelbaka, to w wersji Dirt jest zatyczka (być może da radę dokupić).

Mimo że mam też Big Chille, to nie pamiętam na ile ciekną i czy tylko w starej wersji, którą masz czy też w nowszej (przeprojektowany zawór, imo lepiej trzyma i jest łatwiejszy do wyczyszczenia). Niemniej na pewno dużo mniej niż Isostary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz_ j/w - masz  zdaje się poprzednią wersję. Osobiście przyznam, że nowsza (ta z tym wpinanym korkiem) mnie nie przekonuje. Miałem wiele tych bidonów - starych i nowych - i każdy ciekł mniej lub bardziej chyba, że zamknęło się zupełnie zawór. Za to duży plus za przepływ cieczy podczas picia. Może są jednak na rynku lepsze rozwiązania, będę musiał poszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bartosz_ napisał:

A dałbyś mi linka do nowych wersji tych bidonów ?

https://road.cc/content/review/262402-camelbak-podium-chill-insulated-bottle

https://road.cc/content/review/261745-camelbak-podium-710ml-bottle

Nowy ustnik jest niższy, a skrzydełka inaczej wyprofilowane. Od środka jest duży gumowy kapturek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bidony to tylko najprostsze z pełni rozbieralnymi ustnikami np. Elite Flyweight. Takie wynalazki jak Camelbak mają same minusy... ustnik jest skomplikowany w budowie, więc ciężko go doczyścić, zdarza się, że cieknie. Do tego bidon jest droższy, więc jak trafi się na jakąś walniętą sztukę to powstają takie tematy jak ten, zamiast kupić po prostu nowy. Przy intensywnym użytkowaniu bidony warto wymieniać co 4-6 miesięcy, bo niestety te plastiki z czasem i ekspozycją na światło uwalniają coraz więcej cząsteczek do płynów. Nie mówią już o samej higienie, bo znam osoby co kupowały "high-endowe" bidony i później z takiego "grzyba" piły przez 2-3 lata, fuuuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz konkretny link, bo nie mogę takiego znaleźć. Widzę tylko model Fly, który ma tradycyjny wysuwany ustnik. Mi takie zdecydowanie nie pasują.

Owszem poprzednia wersja zaworu była bardziej skomplikowana. Ustnik dawało się rozebrać choć przy którymś razie uszkodziłem uszczelkę.
Nowy jest prostszy w budowie i łatwiejszy w czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

@Bartosz_ - tak, niestety, 620ml. Dokładnie takie kupiłem:

 

https://allegro.pl/oferta/bidon-rowerowy-camelbak-podium-620ml-dirt-series-10563400166

 

Ale: 700 jakie miałem nie mogłem lać do fulla bo ciekły, przez co nie wykorzystywałem pełnej pojemności. Tego tankuję do pełna, bez uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz_ napisał:

@cervandes Dałbyś mi linka do tego bidonu ? Bo tak siedzę i szukam w google i znajduję mi tylko 620 ml często serię chill. Czy taką sobie kupiłeś ? Są może te bidony o pojemności 710 ml i w kolorze niebieskim ? - Przepraszam, że teraz dopiero piszę. - Nadal jestem na kupnie dobrego bidona.

Elite Fly, powinieneś znaleźć w każdym kolorze. Świetne bidony nic nie cieknie. Są na pewno 550 i 750 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie cieknie, o ile nie zdejmuje się ustnika. Przerobiłem już kilka bidonów Fly i zauważyłem, że jeśli się to zrobi, to później napój sączy się na wybojach. Ostatnie, które kupiłem, myję bez ściągania ustnika i faktycznie - na razie nic nie przecieka.
Ważne też, żeby rozrabiając izo z proszku w bidonie zostawić go przez chwilę do "odgazowania", odkręcić na chwilę po szejkowaniu (chyba, że ktoś miesza łyżką jak herbatę :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly jest genialny - lekki, miękki, łatwo go ścisnąć i kontrolować ilość wypływającego napoju. Napoje nie przechodzą zapachem bidonu, ale na odwrót bywa już różnie... ;)
To, co dla niektórych jest jego wadą, to łatwość rysowania się. Kilkanaście ruchów w koszyku i bidon jest nieźle porysowany. Dla mnie to absolutnie bez znaczenia, powiedziałbym wręcz, że te rysy sprawiają, iż łatwiej się go trzyma w spoconej dłoni. :D No ale może to być ważne dla kogoś na Emondzie za 30k od góry do dołu ubranego w ciuchy Movistar czy innej Astany osiągającego zawrotną prędkość 28 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...