Skocz do zawartości

[pedały i buty] do gravela


Raramuri

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem już chyba wszystko. Wahoo KICKR Core czeka na rozpakowanie, Fuji Jari 1.5 zaraz przyjdzie, inne dodatki również. Nie mam tylko pedałów i butów. Pedały chyba MTB m520 lub m540, prawda? A buty? Na co powinienem zwrócić uwagę? Przez najbliższe miesiące rower nie powącha żadnej ścieżki. Mogę prosić o jakieś porady, może linki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz schodzić z roweru w czasi jazdy to weź mtb i do tego bloki. M520 to pedały mtb . Czasami dorzucają bloki do pedałów. Buty to już sobie trzeba samemu dobrać. Moja rada - nie na rzepy bo jednak but musi stopę trzymać.

Pedały z blokami kupiłem ostatnio tu https://rowerplus.pl/pedaly-spd-mtb/1558-shimano-pd-m520-pedaly-spd.html?search_query=m520&results=5?s=1

W sumie to możesz przecież kupić platformy i jeździć w czymkolwiek ale jednak na chomiku - szczególnie na mocnych interwałach, sprintach czasem dobrze jest pociągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty dopasowane, ale nie ciasne, tu trzeba poprzymierzać, każdy ma inna stope. rózne modele , rózna szerokość  -  sama długośc to nie wszystko.

Rzepy też mogą być - ja mam 4 pare własnie na rzepy, trzymają dobrze. 

Najważniejsza cecha moim zdaniem to sztywnośc podeszwy. Im sztywniej tym lepiej.
Dobrze ze przygode z SPD zaczynasz na chomiku, unikniesz wywroki podczas pierwszych jazd na zewnątrz, nauczysz sie odpwiednio wpinać i wypinac - potem będziesz miał to jak naturalny odruch.
to ci sie przyda w ustawieniu po zakupie:

Jak ustawić bloki w butach:
https://www.youtube.com/watch?v=9Kl_G7yzP74...

jak ustawić wysokość i przesunięcie siodełka przód - tył: (o tym mało kto pamięta):

https://www.youtube.com/watch?v=iOcOigz1boM...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raramuri ja ze swojej strony polecam buty NORTHWAVE   w szczególności  Spider.  Dość twarde wygodne i nie są upiornie wąskie. Dodatkowo IMO mają dobrą wentylację.  A można kupić w rozsądnych pieniądzach. Jedyne co to mogłyby szybciej schnąć.

Jak sie chcesz w teren pchać to ja bym nie patrzył w kierunku szosowych pedałów.

4 godziny temu, Raramuri napisał:

Przez najbliższe miesiące rower nie powącha żadnej ścieżki.

Za znęcanie się nad rowerami powinny być kary...  :(  
Wiosna za oknem!!!! Trzeba rower na spacer wyprowadzić!

PS

NORTHWAVE mają podeszwy michelin któe naprawdę dobrze sie sprawdzają w chodzeniu. Na jurajskich mokrych wapiennych kamyczkach dawały radę tak jak i na błotnych szlakach. A nie zapychają się jakoś dramatycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pedały to jest jedna z tych rzeczy które trzeba samodzielnie przetestować. Jakbyś nie kupił to zawsze będziesz ciekawy jak to wygląda w innym typie. Miałem platformy, obecnie mam dwustronne spd a na ten sezon planuję kupić Shimano eh500.
Jak nigdy nie jeździłeś w spd to proponuję używane ( w dobrym stanie ) m520 - zawsze to mniejsza strata w razie ewentualnego rozmyślenia się. Do tego ta konstrukcja jest naprawdę wytrzymała. Mniej na uwadze że są 2 rodzaje bloków SH51 i SH56. Osobiście mam buty minimalnie większe (długość wkładki) natomiast numeracja jest 2 nr większa (Buty Giro).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 09:52, Chociemir napisał:

Do gravela zdecydowanie  lepsze będą pedały PD-A600 (jeśli jeszcze gdzieś znajdziesz, bo są już wycofane), albo ich następca PD-ES600

Po jaką cholerę jednostronne SPD? Żeby udawało pedały szosowe? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba kwestia jak i gdzie się tym rowerem jeździ bądź zamierza jeździć...

jak gravel to dla kogoś wygodniejszy CX i używa go trochę jak CX'a z częstym wypinaniem, targaniem roweru, z błotem, z piachem... to nie ogarniam jednostronnych pedałów w żaden sposób...

jak ten gravel to przedłużenie szosy na długie kilometry w lekkim terenie z tym sławetnym szutrem - to jednostronne pewnie - spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chociemir za to możesz mnie oświecić po co sobie utrudniać życie jednostronnymi :) Zwłaszcza w rowerze, który ma służyć nie tylko do "szosowania".

A to, że time produkuje podobny wynalazek - widocznie są jacyś chętni :) Tak samo jak na pedały gdzie z jednej strony jest platforma a z drugiej spd i pewnie jeszcze kilka podobnych i mało praktycznych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...