Skocz do zawartości

[Szosa] Pierwszy rower - Giant Contend SL 2 czy EDR AF 105 VAN Rysel?


boch3n

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tak jak wielu przede mną, przymierzam się do zakupu pierwszej szosy. Rower ma mi posłużyć przez najbliższe dwa lata w przygotowaniach do triathlonu, więc tyle samo czasu będzie spędzał na trenażerze w pokoju co na zewnątrz. Najpewniej za 2 lata kupię coś lepszego, już pod starty w zawodach, a póki co chcę robić nogę.

Mój limit to tysiąc euro, no może 1200 maks. W związku z tym zacząłem się zastanawiać czy kupić nówkę ze sklepu czy lepiej używkę? Nie mam żadnego doświadczenia, więc serwis i gwarancja ze sklepu to dla mnie dodatkowy plus. Nie potrafię również ocenić jakości używki, więc muszę posiłkować się tym co jest na zdjęciach i ewentualnie tym co mi podpowiecie. 

 

No więc do brzegu. Jeżeli chodzi o nówki to myślę nad dwoma modelami:

EDR AF 105 VAN RYSEL lub Giant Contend SL 2 2020:

https://www.decathlon.nl/p/racefiets-wielrenfiets-edr-af-shimano-105-zwart/_/R-p-305449?mc=8529300&gclid=CjwKCAiAo5qABhBdEiwAOtGmbllBbrubsCAev1JYGHWFURF0m8qvsLBuYI3sMQEXsg5a7f3El0qSjhoCZlIQAvD_BwE

https://sprint-rowery.pl/rower-szosowy-giant-contend-sl-2-2020

A może powinienem zwrócić uwagę na jeszcze inne modele, np. Trek Domane AL 3? 

 

Co do używek to jest tu kilka, które szczególnie mi się podobają:

Cube Agree GTC, rocznik 2016. Cena ok. 1100 euro. Karbon, kilka modyfikacji.

https://www.marktplaats.nl/a/fietsen-en-brommers/fietsen-racefietsen/m1652794818-cube-agree-gtc-full-carbon-56cm-racefiets-shimano-105.html?previousPage=lr

Tutaj inny Cube Agree GTC. Trochę tańszy niż poprzednik.

https://www.marktplaats.nl/a/fietsen-en-brommers/fietsen-racefietsen/m1609540825-cube-agree-gtc-maat-56.html?c=80906a7f13ccf514b11788e5504db095&previousAction=asqSent

Trek Emonda, rocznik 2016 (lub 2015). Cena ok. 1050 euro.

https://www.marktplaats.nl/a/fietsen-en-brommers/fietsen-racefietsen/m1608563769-carbon-racefiets-trek-emonda-shimano-105-maat-56.html?c=80906a7f13ccf514b11788e5504db095&previousAction=asqSent

Gazelle:

https://www.marktplaats.nl/a/fietsen-en-brommers/fietsen-racefietsen/m1655055227-gazelle-custom-full-carbon-racefiets.html?c=4dc4183dfac1254e7aa85845826d5acd&previousPage=mympBuyer

 

Co o tym myślicie? Który nadałby się najbardziej? Przepraszam za holenderskie linki, ale obecnie przebywam w Rotterdamie i na tym rynku kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysel to szosa o agresywnej geometrii a contend endurance, który z założenia ma być "wygodny". Także wybór w sumie oczywisty

Używki, które wyrzuciłeś raczej nie są warte uwagi ze względu na ceny. Każdy co najmniej 5-6 letni, starsze grupy 10s, imo nic ciekawego. Jedynie emonda wyróżniała się na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze...v.rysel ma bardziej agresywną geometrię, contend to tak niezbyt endurance, bardziej taki allrounder. Idzie sie na nim dobrze ułożyc do szybszej jazdy, ale pod tri jeśli chodzi o geo to v.rysel. Pytanie tylko jak ze sztywnością ramy, bo poprzednie były dość gumowate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose ogólnie świetne są. Bardzo dobrej jakości i ładnie wykończone ramy. Do tego na starcie masz już przyzwoite koła. Także jeśli budżet pozwala bierz rose, zerknij też na canyona endurace

Problem tylko w tym, że zarówno na rose jak i canyona będziesz musiał poczekać a rysela masz od ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Problem tylko w tym, że zarówno na rose jak i canyona będziesz musiał poczekać a rysela masz od ręki. 

No właśnie... Zrobiłem reasearch i nie ma nawet jednego retailera / resellera, który handlowałby rowerami Rose'a. Inna sprawa, że nie rozumiem dlaczego na stronie rosebikes mogę kupić tylko najnowsze modele, a nie ma możliwości zakupu modelu z 2019 czy 2018 roku. Eh... Ten okres oczekiwania do 14 tygodni oznacza, że rower będzie za 14 tyg. czy może być tak że przyjdzie wcześniej, np. po 8 tygodniach? Ktoś zamawiał? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boch3n nie ma retailera/resellera, bo Rose prowadzi wyłącznie sprzedaż bezpośrednią, nie ma starszych roczników dlatego, że je po prostu wyprzedają na bieżąco, bo regulują sobie odpowiednio produkcję oraz nie wprowadzają nowych/odświeżonych modeli co roku, więc w sumie to nawet nie mają roczników. 

Okres oczekiwania jest raczej dokładny, a przy obecnych problemach z dostawami części shimano nie spodziewałbym się skrócenia, ale raczej wydłużenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem między innymi Wam podziękować za pomoc. Ostatecznie, wbrew temu co mówi tytuł tego posta, zdecydowałem się na nowiutką Rose Pro SL 105 w wersji rim brakes. Budżet trochę naciągnąłem, więc później będę tłumaczył się z tego żonie, ale jestem podekscytowany na maksa :) Teraz tylko czekać 14 tygodni, a do tego czasu zostaje bieganie i wzmacnianie coru... 

Dzięki i trzymajcie się! :)

 

Jeszcze jeden update.

Dostałem przed chwilą potwierdzenie zakupu i informację o szacowanej dacie dostarczenia. Niestety, ale to nie będzie 14 tygodni tylko 20 tygodni. W połowie czerwca mogę spodziewać się przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 10:10, boch3n napisał:

Jeszcze jeden update.

Dostałem przed chwilą potwierdzenie zakupu i informację o szacowanej dacie dostarczenia. Niestety, ale to nie będzie 14 tygodni tylko 20 tygodni. W połowie czerwca mogę spodziewać się przesyłki.

Może będzie szybciej. Jak zamawiałem Gianta to dostałem informację, że rower dostanę w 14 tygodniu 2021 (czy coś w tych okolicach). Niecały miesiąc po zamówieniu, dzwonił do mnie sklep, że już mają go u siebie i czeka na odbiór. Więc, może i u Ciebie pójdzie szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...