Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] suntour aion - bez powietrza amor ma mniejszy skok


k00za

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam moze glupie pytanie ale zakupiłem amortyzator uzywany suntour aion i przyszedl nie nampompowany zeby sie zmiescil w paczkę. z racji ze sie nie znam na powietrzych amorach przychodze z zapytaniem czy jak jest nie napompowany to u mnie jest skok kolo 100mm a dalej wyciaga sie tak jakby na sprezynie z coraz wiekszym oporem i po puszczeniu wraca. czy jak napompuje to wyjdzie do tych 160mm na ktore jest ustawiony? sprawdzalem w ladze ze jest na tyle ustawiony bo nie ma tokenow w shafcie. dopiero jutro napompuje ale ciekawosc sprawila zebym zapytal. pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym amortyzatorze sprężyna negatywna nie jest powietrzna tylko zwykłą metalową sprężyną. To normalne że bez powietrza w komorze pozytywnej sprężyna negatywna wciąga skok amortyzatora. Po napompowaniu lagi wyjdą do takiego skoku jaki ma być.

Godzinę temu, k00za napisał:

sprawdzalem w ladze ze jest na tyle ustawiony bo nie ma tokenow w shafcie

Tokeny nie wpływają na skok amortyzatora tylko na progresję jego pracy. W aionach skok zmienia się tulejkami dystansowymi zakładanymi na shaft w komorze negatywnej. 

Edytowane przez Mateusz15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor napompowany, działa. Natomiast ugiąłem sobie go na próbę i w polowie skoku zaczyna cos stukać. Podejrzewam ze moze sprezyna negatywna gdzies obijać. Jest moze jakas inna przyczyna obijania? Amortyzator teraz leży ale przed montażem zostanie oddany do serwisu na przegląd. Przed napompowaniem zdjalem dolne lagi i wyjalem ten "schaft" ze sprezyna i nie bylo termokurczki na sprezynie. Brak tez było oleju. Jakby nasmarowac sprezyne i nalozyc na nia termokurczkę to przestalo obijać? I tak pierwszy raz mam powietrzniaka bo jestem dosyc młody ale zajawa jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to dokładnie amortyzator? Aion z tłumikiem RC czy LOR? 

Godzinę temu, k00za napisał:

nie bylo termokurczki na sprezynie

Na sprężynach negatywnych nie stosuję się termokurczek, one są tylko wysmarowane smarem. 

 

Godzinę temu, k00za napisał:

Brak tez było oleju

Tańsze amortyzatory od suntoura działają na sam smar, ale nie zaszkodzi im zrobienie smarowania olejowego, wystarczy do dolnych lag wlać olej: od strony sprężyny około 15ml, a od tłumika około 10ml. Od tłumika lepiej nie przesadzać z ilością oleju, gdyż tłumik może go zassać i w efekcie może się uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...