Skocz do zawartości

[sztywna oś] z szybkozamykaczem


Eathan

Rekomendowane odpowiedzi

Na ten moment mam następujące osie (na imbus):

  • przód: 110x15mm Kabolt Axle (amor Fox 34), 
  • tył: 148x12mm Boost Thru-Axle,

Chciałbym to wymienić na osie z szybkozamykaczem. Mam szukać jakiś konkretnych osi czy tylko opierać się na wymiarach? Coś szczególnie możecie polecić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eathan napisał:

Chciałbym to wymienić na osie z szybkozamykaczem.

Nie istnieją "sztywne osie z szybkozamykaczem", możesz jedynie znaleźć oś "z rączką" ułatwiającą odkręcanie

potrzebujesz długości osi + skok gwintu (jest zapisany albo na osi albo gdzieś w okolicy na ramie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eathan napisał:

Być może źle rozumiem sposób działania szybkozamykaczy ale wg. mnie wkręcasz to do jakiegoś momentu, potem zamykasz dźwignie, która całość dociąga. To wszystko.

No ten Fox na taki nie wygląda. Zauważ, że ta część na której jest dźwigienka wygląda na monolit z osią więc nie można tego dociągnąć, tam nie ma mimośrodu. Zreszta jakos mi ten pomysł nie leży - wolałbym dokręcić jeszcze to pół obrotu jak juz wkręciłem niż kombinowac na ile wkręcić, żeby mimośród dociągnął o tyle o ile trzeba. Z tym QR to było kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Aczkolwiek w przypadku wspomnianego RS Maxle Lite jest taki problem, że łatwo wyrobić miejsce w którym wajcha opiera się przy wykręcaniu. U mnie dość szybko się to lekko wykrzywiło, bo nie dociskałem wystarczająco przy wykręcaniu osi i teraz muszę bardzo uważać żeby nie zniszczyć tego na amen :/ 

Dużo lepiej sprawdza mi się ten zamykacz:

DT Swiss zacisk przód Thru Axle 15/110mm alu - Cyklomania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pomimo że tego Maxla mam i mi się nie wyrobił to oczywiście 100x bardziej wolę również posiadane rozwiązanie od DT :)

Ja go nie polecam, pytałem tylko jaka idea przyświeca komuś kto szuka samozamykacza do sztywnej ośki - skoro jest i taki Maxel (i podobne temu rozwiązania) i taki DT (i podobne temu rozwiązania) które można również bez narzędzi obsłużyć a są pozbawione wady "celowania w docisk" o którym wspomniał Witek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...