Skocz do zawartości

[Hexagon 6 2019] Wymiana korb i suportu


thor88

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne koleżanki i koledzy forumowicze.

W ostatnim czasie kupiłem u Państwa rower Hexagon 29 cali 6 2019 rozm. L. W chwili obecnej chciałbym wymienić suport oraz korby gdyż fabryczne niestety nie spełniają moich oczekiwań (mam ok 100kg i przy mocniejszym pedałowaniu cykają, strzelają, ogólnie kultura pracy słaba).
Obecnie posiadam fabryczne suport FP-B902
oraz korby Suntour XCC 42/43/24 czyli bliźniak korb Shimano Tourney FC-TY301 (42/34/24x170mm)

Chciałbym je wymienić na:
korby Shimano Alivio FC-T4060 44/32/22x175mm
oraz suport Shimano SM-BB52

Czy taki zestaw będzie pasował do mojego roweru?

Samą stronę techniczną odkręcenia, przykręcenia itp. wykonam bez problemu. Niestety, ale przez mnogość informacji wykluczających się wzajemnie w sieci zwariowałem a nie chcę zamawiać rzeczy bez pewności ich kompatybilności. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podany zestaw będzie ok. Jedynie zwróć uwagę na przednią przerzutkę. Na pewno będziesz musiał ją nieco podnieść (zmiana największej tarczy z 42 na 44). Dla FD-TY700 maksymalny rozmiar tarczy to 42T oraz 18T różnicy pomiędzy największą a najmniejszą zębatką korby. Praca przerzutki może być nieco upośledzona, ale z praktyki wiem, że wszystko powinno działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...