Skocz do zawartości

[kaseta] pod trenażer


Raramuri

Rekomendowane odpowiedzi

HG 500 to jest grupa Deore - i to moim zdaniem przyzwoita kaseta.

Lepsza w kolejności to będzie SLX potem XT. 

Jeżlei w sezonie letnim nie zamierzasz korzsyać z trenażera a w zimowym z jazy na zewnątrz. to nie kupuj nic. Sprzet bedzie teraz czsyty, nie bedzie brudził. Zakup sobie tylko kolejny łańcuch aby oszczedzać kasete i zmianiaj co jakieś 500 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch jak łańcuch - dobry jest dziesiątkowy KMC X10.93 ze spinką. https://biostern.abstore.pl/lancuchy-i-spinki-lancuch-kmc-x10-93-10rz-sreb-czarny-box,c70,p2896,pl.html  Spinka właściwie "must have" jak chcesz zmieniać łańcuchy. Ten jest na przemian srebrno-czarny to nie pomylisz z tym na lato :) Do tego szczypce do spinki łańcucha - może być najtańszy, byle dwustronny https://biostern.abstore.pl/narzedzia-i-klucze-klucz-prox-do-skuwania-i-rozkuwania-zapi,c98,p2737,pl.html

Godzinę temu, Saszkiner napisał:

Jeżeli w sezonie letnim nie zamierzasz korzystać z trenażera a w zimowym z jazdy na zewnątrz. to nie kupuj nic

To też prawda choć to raczej trudne. Zawsze w marcu jest okres super pogody a potem plucha i chce się wrócić na chomika. Alei w tym przypadku trzeba kupić klucz do kaset i bacik żeby jakoś tą kasetę zmieniać. To zawsze warto mieć choć przy wadze 60 kg to kaseta z jazdą na 2-3 łańcuchy wystarczy na długo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Saszkiner napisał:

Zakup sobie tylko kolejny łańcuch aby oszczedzać kasete i zmianiaj co jakieś 500 km.

Tak często trzeba wymieniać łańcuch? Warto zatem dać za niego 100zł?

Powiedzmy, że raczej przez 3 miesiące nie będę jeździł na zewnątrz. To kupić tylko łańcuch, a potem dopiero jakąś (lepszą?) kasetę na rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za kolegę - nie, nie trzeba. Przy mojej wadze 85 łańcuch mi wystarcza na 3 tys km - tobie na znacznie więcej. Znacznie. Ludzie jeżdżący dużo jeżdżą na kilka łańcuchów zmieniając je co 500 km - wtedy oszczędzają na kasecie. Bo jak się dojedzie łańcuch to i kaseta jest dojechana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zmieniać a podmieniać, łańcuch zużywa sie szybciej niz kaseta, a wyciągnięty łańcuch stosunkowo szybko szybko niszczy kasete, potem może być problem aby kaseta przyjeła nowy łańcuch i bedzie skakał po zębatkach. podmieniająć łąńcuch np co 500 km wydłużasz życie kasety i całego napędu.
Łańcucha nie wyrzucasz - ale po przejachaniu np 500 km na drugim łańcuchu wracasz do pierwszego, 500km i podmiana - to nie wymiana a rotacja łańcuchami - może niedokładnie się wyraziłem . w poprzednim poście.
inne wyjście ro zakupienie przymiaru do sprawdzania rozciągu łąńcucha i tak to kontrolować - kosztuje grosze w sklepach rowerorych.
 

Co do innej lepszej kasety - jak pojeżdzisz zobaczysz czy pasuje ci stopniowanie, i zdecydujesz co chcesz. 

 

PS. u mnie zdarzałao sie mimo dbania o kasete i łańcuch. to kaseta żyłą mniej niz łańcuch  - -nie wiem jak ale pogiełem zęby na podjazdach - ale to byłą kaseta z niższej połjki jakieś HG400. wina była chyba po mojej stronie pewnie pod zbyt dyżym obciązeniem wbijałem biegi. ;-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale powinieneś zrozumieć (szczególnie jeżeli próbujesz doradzać innym), że nie każdy ma średni - całkiem zresztą nietani - model Wahoo. Ludzie używają pulsometrów z trenażerami różnych producentów, z  telefonami, z komputerami treningowymi, zegarkami i fakt, że komuś akurat coś gdzieś kiedyś przypadkowo jakoś działa nie znaczy, że trzeba badziewny protokół polecać. 

Polecam stone dcrainmaikera - to taki guru od testów - jego wnioski są bardzo proste - zresztą zbieżne z moimi obserwacjami - jak najdalej od BT. Zwłaszcza w Kickrze Wahoo.

Czasem warto czytać więcej niż pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wiem co masz na myśli bo bluetooth to stara technologia i w starych standardach rzeczywiście jest kiepska. Jak kupowałem kickr core to tez na forach wyczytałem że tylko ANT+ a bluetooth to najwyżej z macbookiem. Kupiłem to magene ale mi rwało sygnał co było straszliwie irytujące, na forach radzono albo 1)kupno kabla przedłużki USB albo2) kupno anteny ANT+ Garmina czy tam taxc za dwie stówy. Zirytowany spróbowałem po bluetooth (mimo ze nie mam macbooka) i okazało sie nie dość że działa to jeszcze wychodzi mu to bardzo dobrze. Trenażer mam w garażu, laptop łapie zasięg nawet na poddaszu mimo tego że mam monolityczny lany strop.

Wychodzi na to że jak laptop ma nowy protokół bluetooth (5?) to będzie ok. Macbooki po prostu szybciej zaadoptowały nowe protokoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Saszkiner napisał:

jak jest budżet to kaseta z roweru aa trenażer a do roweru coś z droższego. Jak nie ma budżetu, to w rowerze zostawiłbym co jest a do trenażera zakupić coś słabszego - na trenażerze warunki pracy idealne - nie ma błota, piasku, wilgoci - a i masa nie ma znaczenia.

https://rowerplus.pl/kasety-10-rzedowe/276-shimano-cs-5700-kaseta-105.html?s=0

Jest sens tę brać? No i w myśl tej teorii jest na rower, czy na trenażer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria... odłóż tę teorię bo ona ma sens przy lekkim rowerze w którym dbasz o gramy. Wtedy kupujesz drogą kasetę do roweru a tanią do trenażera bo szkoda drogiej. Lepiej zrobisz kupując dwie takie same tańsze kasety o tym stopniowaniu w cenie tej jednej i zamontujesz zarówno w rowerze jak i do trenażera. Oszczędności na poziomie 20gram to Twój rower nie potrzebuje...

A 105'ka nie jest trwalsza od takiej hg500 jest tylko lżejsza.

PS. Ale zmiana na 11-28 to bardzo dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

A 105'ka nie jest trwalsza od takiej hg500 jest tylko lżejsza.

PS. Ale zmiana na 11-28 to bardzo dobry kierunek.

Nie mogę HG500 znaleźć.

11-28? Przepraszam, ale nie rozumiem. Nie znam się w ogóle.

Teraz, abdesign napisał:

Teoria... odłóż tę teorię bo ona ma sens przy lekkim rowerze w którym dbasz o gramy.

Nie muszę dbać o gramy. Dla mnie teraz liczy się to, żebym nie zrobił czegoś, czym popsuję sprzęt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Raramuri napisał:

Nie mogę HG500 znaleźć.

11-28? Przepraszam, ale nie rozumiem. Nie znam się w ogóle.

wiec tak

 HG500 - to jest szeregowanie do grupy w Shimano - teoretycznie wyższy numerk to lepsza jakosć , niższa masa

a 11-28 czy 11-32 czy 11-34 to; 11 oznacza ilosc zebów na najmniejszej zębatce a drugi numer np 28 czy 32 to ilośc zębów na największej koronce.

wiec róznica miedzy 11-28 a 11-32 jest taka, że ta pierwsza jest ciaśniej zestopniowana i zmiany pomiędzy przełożeniami sa mniej odczuwalne, ale też sa twardsze przełożenia - czyli pod górke bedzie ciężej 

Teraz, abdesign napisał:

Pełna nazwa - CS-HG500 - pomoże szukać.

Kasety składają się z koronek...

11-28 z takich: 11- 12-13-14-15-17-19-21-24-28; i to jest wygodna kaseta... W przeciwieństwie do Twojej obecnej: 11-34 która składa się z takich: 11-13-15-17-19-21-23-26-30-34

inne jest tez zastosowanie tych kaset, 11-28 barszej szosowa a 11-34 to MTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, wszyscy Ci mówią : )

Najlepiej jak masz to samo na trenażerze i w rowerze. Kaseta 11-28 na Warszawę i okolice wystarczy w zupełności. 

Możesz też odkręcić tą z roweru, wrzucić na trenażer a jak zaczniesz jeździć na rowerze to pewnie już będziesz wiedział więcej. Choc nową, nie używaną kasetę sprzedasz prawie w cenie nowej, więc mała strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...